PDA

View Full Version : کلاس Connection String

hmariya
جمعه 25 دی 1388, 10:55 صبح
من یک برنامه نوشتم با Sql2005 و می خوام روی شبکه با چند تا کلاینت نصبش کنم. موقع ایجاد فرم ها معمولا ConnectionString ها رو از طریق Wizard ساختم و آدرس سرور رو لوکال (.) قرار دادم حالا که می خوام برنامه رو انتقال بدم ظاهرا لازم هست که آدرس سرور رو عوض کنم (تا کلاینت ها بتونن به برنامه ام کانکت شن) یه کم که سرچ کردم دیدم این کار از طریق کلاس ConnectionString می تونه حل شه ولی نمی دونم این کار فرم هایی که به صورت Wizard ایجاد کردم رو با مشکل مواجه میکنه یا نه... اگه میشه سریع کمکم کنین

SMRAH1
جمعه 25 دی 1388, 12:29 عصر
سلام
ساده ترین راه اینه:
تمام Connection String هایی که ساختی توی فایل app.config ذخیره میشن (کانکشن های تکراری،دو یا چند بار ذخیره نمیشن بلکه فقط یک بار ذخیره میشن).اما برای Portable کردن برنامه نباید این فایل رو دست بزنی بلکه باید یک کپی از این فایل که کنار فایل اجرایی ساخته میشه و هم نام فایل اجرایی است ولی با پسوند config،را ویرایش کنی.در واقع برنامه اطلاعات تنظیمات خودشو از این فایل کنارش می خونه.
حالا برای هر سیستم که فایل مورد نظر رو به همراه تنظیماتش (یعنی همین فایل با پسوند config) را کپی کردی،این تنظیمات رو به شکل دستی ویرایش کن (فایل با فرمت XML است و اگر یک بار با notepad بازش کنی خودت می فهمی چی به چیه!).

موفق باشی