PDA

View Full Version : سوال: مراحل انجام كار يك پرو‍ژه اكسس

moatarian
جمعه 25 دی 1388, 19:03 عصر
سلام . من يه مقدار سرچ كردم و اينجوري فهميدم كه اصلا فايل اكسس را نمي شه اجرايي كرد . اول اينكه درسته يا نه ؟
و بعدش مي خواستم بدونم برنامه نويسي كه در اكسس انجام مي شه چه كاري انجام مي دهد ؟ اگر توسط اين برنامه نويسي ها مي شود فايل اكسس رو اجرايي كرد استفاده از Vb بهتره يا SQL? مراحل كارش به چه صورت است . يعني برنامه نويسي روي چي و كجا بايد نوشته بشود .
من خيلي منتظر جواب شما هستم .

moatarian
یک شنبه 27 دی 1388, 18:14 عصر
سلام . من یه مقدار سرچ کردم و اینجوری فهمیدم که اصلا فایل اکسس را نمی شه اجرایی کرد . اول اینکه درسته یا نه ؟
و بعدش می خواستم بدونم برنامه نویسی که در اکسس انجام می شه چه کاری انجام می دهد ؟ اگر توسط این برنامه نویسی ها می شود فایل اکسس رو اجرایی کرد استفاده از Vb بهتره یا SQL? مراحل کارش به چه صورت است . یعنی برنامه نویسی روی چی و کجا باید نوشته بشود .
من خیلی منتظر جواب شما هستم .

یعنی کسی نیست منو راهنمایی کنه ؟؟؟

amirzazadeh
سه شنبه 29 دی 1388, 08:12 صبح
سلام . من یه مقدار سرچ کردم و اینجوری فهمیدم که اصلا فایل اکسس را نمی شه اجرایی کرد . اول اینکه درسته یا نه ؟
و بعدش می خواستم بدونم برنامه نویسی که در اکسس انجام می شه چه کاری انجام می دهد ؟ اگر توسط این برنامه نویسی ها می شود فایل اکسس رو اجرایی کرد استفاده از Vb بهتره یا SQL? مراحل کارش به چه صورت است . یعنی برنامه نویسی روی چی و کجا باید نوشته بشود .
من خیلی منتظر جواب شما هستم .
سلام
در مورد سئوال اولتون خیلی تو این تالار بحث شده که خودتون میتونین جستجو کنین ولی به طور کلی اکسس 2003 با فرمت mde یا ade در واقع نسخ کامپایل شده هست که اجازه دسترسی به کد ها رو نمیده.ودر صورت نصب فایلهای runtime بدون نیاز به افیس اجرا میشه.
در مورد سئوال دومتون من درست منظورتون رو متوجه نشدم. vb و sql دو تا مقوله متفاوته اولی ابزار برنامه نویسی هست دومی یک بانک اطلاعاتی . به عبارت دیگه شما بسته به نیاز یا سلیقه خودتون میتونین از بین بانک های اطلاعاتی مثل اکسس ،اس کیو ال،اراکل یکی رو انتخاب کرده و از یکی از ابزارهای برنامه نویسی (مثل اکسس،vb,vb.net,C#‎‎‎,......)هم برای ساخت اینترفیس (رابط کاربری)استفاده کنید.

m-razavi
سه شنبه 29 دی 1388, 08:21 صبح
باسلام:
اگر قصد دارید برنامه شما فقط توسط یک کاربر و روی یک سیستم استفاده شود از mdb استفاده کنید ولی اگر می خواهید برنامه شما تحت شبکه بوده و کاربران متعدد از آن استفاده کنند حتماً از فرمت adp که تحت sql کار می کند استفاده کنید . نحوه ساخت برنامه تحت شبکه با رومیزی کمی متفاوت بوده ولی ارزشش رو داره.