PDA

View Full Version : لینک سوال از msdnرو می خواستم

hassan_kahrizy
یک شنبه 04 اردیبهشت 1384, 11:02 صبح
بسمه تعالی
سلام علیکم
چند مدت پیش از یکی از دوستان شنیدم که می توان از سایت msdn سوال فارسی پرسید و جواب فارسی گرفت
ولی هر چی تو سایت گشتم پیدا نکردم
می شه کمکم کنید
آیا چنین چیزی هست؟
اگر هست لینکش رو لطف کنید
با تشکر

یاشار
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1384, 07:19 صبح
دوست عزیز، حتی اگر این مطلب صحت داشته باشه کمک خاصی به فارسی زبانان نمی‌کنه.

بنابر تجربه و نظر شخصی من، کسی که بخواد در زمینه فنی، و به طور اخص کامپیوتر، پیشرفت کنه اولین وسیله‌ای که احتیاج داره زبان انگلیسیه. حداقل حداقل در حدی که بتونه مطالب فنی رو روون بخونه و بفهمه. اگر حتی مایکروسافت سرویس فارسی هم دایر کرده باشه، همه دنیا که فارسی جواب نمی‌دن. خیلی وقتها باید با یک روس یا یک ژاپنی یا برزیلی ارتباط برقرار کنید. استفاده از منابع فارسی در حد مقدماتی، تا وقتی که دانش زبان انگلیسیتون رو قوی کنید خوبه، ولی به زودی متوجه میشید که تمام مستندات کامپیوتری به انگلیسی هستن و خیلی از کتابها به صرف اینکه در ایران به اندازه کافی خواننده ندارن ترجمه نمیشن . حتی استاندارد‌هایی که در کشورهای غیر انگلیسی زبان تنظیم میشن به این زبان منتشر میشن. بهترین فروم‌ها و کتابها و راهنماها و منابع انگلیسی هستند و اگر یه روزی هم بخواهید که چیزی بنویسید که همه بتونه استفاده کنه باید به انگلیسی بنویسید...

البته من تعجب می‌کنم با وجود اینکه اینهمه از محصولات مایکروسافت در ایران استفاده می‌شه هنوز حرکتی برای ترجمه msdn انجام نشده، و اگر قرار باشه به همین منوال پیش بریم ، باید حتما این کار رو بکنیم. ولی باز هم از اهمیت یاد گرفتن انگلیسی چیزی کم نمی‌شه.

در مورد خبر هم بعید میدونم چنین چیزی صحت داشته باشه. وقتی شرکت Sun آی پی هایی که از ایران میاد رو میبنده و آنتی‌ویروس McAfee از ایران آپدیت نمی‌شه، همین که سرورهای مایکروسافت رو به روی ایرانی‌ها نبستن خودش خیلیه.

hassan_kahrizy
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 06:28 صبح
هوالعلیم
با سلام
خیلی ممنون
نمی دونم چرا یادگیری زبان اینقدر برام سخته