PDA

View Full Version : سوال: پیغام خطا در هنگام وصل شدن سی شارپ به SQL Server 2005(لطفا کمک کنید)

rezatati
شنبه 26 دی 1388, 14:10 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید

من با استفاده از سی شارپ یه برنامه نوشتم و وقتی تو یکی از کلاینتها برنامه رو اجرا می کنم تا به سرور sql وصل بشه پیغام خطای زیر رو می ده :

Login failed for user 'RT\Guest'.

آخه من نمیدونم کجای برنامه گفتم که با یوزر Guest به سرور وصل بشه
این هم از ConnectionString :

"Data Source=RT;Initial Catalog=MoFaDB;Connect Timeout=200;Integrated Security=SSPI;User ID=Administrator"
حتی اگه از نام کاربری هم استفاده نکنیم هم خطای بالا رو میده
دوستان خواهشن اگه کسی به این مشکل برخورده کرده باشه کمکم کنه
با تشکر

hamidreza20
شنبه 26 دی 1388, 14:37 عصر
سلام دوست خوب

جای کانکشن استرینگ کد زیر را قرار بده امیدوارم مشکلت حل بشه :

"Data Source=.;Initial Catalog=student;Integrated Security=True"

التماس دعا...

اگه حل شد تشکر بزن

hamidreza20
شنبه 26 دی 1388, 14:38 عصر
البته به جاس student نام بانک رو قرار بده

saied_genius
شنبه 26 دی 1388, 16:09 عصر
يه سر به لينک زير بزن:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197009

موفق باشيد.

pkh_pro
سه شنبه 06 بهمن 1388, 14:51 عصر
سلام من هم تو اتصال به Sql مشکل دارم
connection String:
Data Source=PKH-PC PKH;Initial Catalog=DatabaseProject_1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password =sa;
error زیر را میده
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)
ممنون

saied_genius
سه شنبه 06 بهمن 1388, 14:59 عصر
نام سرور را داريد اشتباه مي زنيد.

نام سرور را به (local) تغيير بدهيد (در صورتي که sql server را نصب کرده ايد) و يا به (local)\sqlexpress تغيير دهيد ، در صورتي که sqlexpress را نصب کرده ايد.

موفق باشيد.

ASKaffash
سه شنبه 06 بهمن 1388, 15:09 عصر
سلام
این انواع ConnectionString ببینید کدام جواب میدهد :

"Persist Security Info=False;Integrated Security=SSPI;Initial Catalog=" + DataBaseName + ";server=";
"Provider=SQLOLEDB;Data Source=" + ServerName + ";Integrated Security=SSPI;Initial Catalog=" + DataBaseName;
"Provider=SQLOLEDB;Data Source=" + ServerName + ";Persist Security Info=True;Password=" + UserPass + ";User ID=" + UserID + ";Initial Catalog=" + DataBaseName;
"Provider=SQLOLEDB;Data Source=" + ServerName + ";Persist Security Info=True;Password=" + UserPass + ";User ID=" + UserID + ";Initial Catalog=" + DataBaseName;
"Data Source=" + ServerName + ";Initial Catalog=" + DataBaseName + ";Persist Security Info=True;User ID=" + UserID + ";Password=" + UserPass;
"Data Source=" + ServerName + ";AttachDbFilename=" + FileNameName + ";Integrated Security=True;Connect Timeout=" + ConnectionTimeOut.ToString() + ";User Instance=True";

hakelberfin
سه شنبه 06 بهمن 1388, 15:12 عصر
"Data Source=RT;Initial Catalog=MoFaDB;Connect Timeout=200;Integrated Security=SSPI;User ID=Administrator"

این error مربوط به User ه . آیا SQL شما با این User کانکت میشه؟

آیا شما از User ی غیر از Admin ویندوز میخواین برنامه رو اجرا کنید؟
من تست کردم جواب نداد . یعنی یه User تو ویندوز ساختم وبعد خواستم برناممو در اون User که Admin نبود اجرا کنم خطا داد . احتمالا شما هم در Login ی برنامتون رو اجرا میکنید که Admin نیست!

ehsan_gol65
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 18:58 عصر
سلام
من هم همین مشکل رو دارم فکر میکنم باید سطح دسترسی به Guest User بدیم .
حالا کی میدونه

alihoury
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 11:57 صبح
دوست عزیز وقتی تو کانکشن استرینگ یوزر خاصی رو معرفی نمی کنی به طور پیش فرض یوزر guest در نظر گرفته میشه که می بایست مراحل زیر رو انجام بدی:
1- فایروال سیستمی که به عنوان سرور هست خاموش بشه.
2- یوزر Guest از طریق کنترل پنل فعال بشه.
3- در SQL Management studio قسمت Security یوزر Guest اضافه شود
4- در User Login دیتابیس مورد نظر هم یوزر Guest اضافه شود.

pershengkurd
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 19:34 عصر
++
در SQL Management studio قسمت Security یوزر Guest اضافه شود
++ و نوع دسترسی اون رو روی owner ‌بزارید