PDA

View Full Version : کمک: کار با فونت lnFAW

Arash2002
شنبه 26 دی 1388, 15:50 عصر
با سلام
اینجوری که من فهمیدم این فونت lnFAW رو آقای بابک زواری چند سال قبل با کدپیج دلخواه خودشون تهیه کردن, درسته؟
راستش من می خوام یه برنامه بنویسم که هم در ویندوزهای فارسی و هم انگلیسی متن رو فارسی نشون بده و نیازی هم به نصب هیچ فارسی سازی نباشه. می شه من از این فونت استفاده کنم؟ کسی تجربه ای در این مورد داره؟ می شه منو راهنمایی کنین که با چه ادیتوری می تونم با این فونت تایپ کنم.
هدف من اینکه با این فونت مطالب رو تایپ کنم و در سیستم مقصد هم فقط این فونت رو نصب کنم تا مطالب قابل خوندن بشه.
من خیلی بی تجربه ام اگه لطف کنین و جواب منو خیلی زود بدین یک دنیا ممنون می شم:متفکر:

Computer.Programmer
شنبه 26 دی 1388, 16:45 عصر
دوست عزیز برای کاری که شما می خوای بکنی من یه راه حل دارم ولی چند تا مشکل داره یکی این که خودم روش عملی شو هنوز بلد نیستم یکی دیگه هم این که کمی این کار مشکله.

این روش به این صورته که شما باید تمام کاراکترهای مورد نیازتو توی یک فایل گرافیکی قرار بدی و برای تایپ هر کدوم بری اون فایل گرافیکی رو باز کنی و کاراکتر مورد نیازتو از توش بکشی بیرون. که معمولاً این کار رو با فایل های PNG می کنند. نمونه این روش توی بازی هاس. توی بازی ها اگه دقت کنی فونت های عجیب غریبی هست در صورتی که هیچ کدوم از اونا نصب نشدن و دقیقاً همین کار رو دارن انجام میدن.

موفق باشی.

Arash2002
شنبه 26 دی 1388, 17:06 عصر
ممنون عزیز من این موضوعی که در مورد فونت بازیهای کامپیوتری رو گفتی قبلا دیده بودم اما منهم نمی دونم دقیقا چجوری می شه این کار رو کرد. دوما من در یه برنامه دیگه دیدم که اون با استفاده از همین فونت lnFAW اینکار رو کرده بود و به همین خاطر هم نظر من به این فونت جلب شد.
در هر حال ممنون از پیشنهادت.

DoDoklak
شنبه 26 دی 1388, 18:04 عصر
اصلا احتیاجی به این همه پیچیدگی نیست.
شما میتونید از فونتهای استاندارد استفاده کنید که تو هر ویندوزی بدون مشکل فارسی تایپ میکنن و هیچ مشکلی ندارن
مثلا
B Trafic
B Badr
B titr
B Zar
و اصلا احتیاجی به فارسی ندارن .

من برای برنامه هام از این فونها استفاده میکنم که تو هر ویندوزی (98/XP/Vista/Seven) و... بدون مشکل کار میکنه