PDA

View Full Version : ايجاد سطر و ستون مثل فايل اوليه

Mainar
یک شنبه 27 دی 1388, 12:22 عصر
سلام
من اطلاعات یک listboxرو میفرستم توexcel.

try
{
Microsoft.Office.Interop.Excel.Application excelapp = new Microsoft.Office.Interop.Excel.Application();
Microsoft.Office.Interop.Excel.Workbook excelbook = excelapp.Workbooks.Add(XlSheetType.xlWorksheet);
Microsoft.Office.Interop.Excel.Worksheet excelworksheet = (Worksheet)(excelbook.Worksheets[1]);
excelworksheet.DisplayRightToLeft = true;
for (int j = 0; j < listBox1.Items.Count; j++)
{
Range da = excelworksheet.get_Range("A1", "A1");
rng1.Value2 = "©§یه";
rng1.Font.Bold = true;
}
ProgressBar1.Maximum = listBox1.Items.Count;
ProgressBar1.Visible = true;
for (int i = 1; i < listBox1.Items.Count; i++)
{
string s = i.ToString();
Range r1 = excelworksheet.get_Range("A" + s, "A" + s);
r1.Value2 = listBox1.Items[i].ToString();

}

excelapp.Visible = true;
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}

اطلاعات داخل لیست باکس مربوط به یک جدول و من میخوام بعد از export کردن به همون شکل جدولی (سطر و ستونا معلوم باشه) نمایش داده بشه اما همه در یک ستون قرار می گیرن. برای مثال محتویات لیست باکس اینطوریه:

1 17088012 /4 1388/ 55911 85 134 صدور
2 17088012 /4 1388/3 55911 86 135 صدور

كه در حقيقت 6 ستون.

SMRAH1
یک شنبه 27 دی 1388, 12:50 عصر
سلام
ListBox ستون داره!!!!!!؟؟؟؟
تا اونجایی که من می دونم ListBox ستون نداره (همه داده ها پست سر هم در ردیف های متوالی قرار می گیرند).البته شاید یکی از دو حالت زیر باشه:
1) منظورتون Listview بوده نه ListBox
2) کنترل ListBox شما یک کنترل سفارشی است و چون رسم داده ها به عهده خودشه اطلاعات هر ردیف رو طوری رسم می کنه که مثل ستون بنظر میاد (اما داتا اطلاعات همون ردیف ها است)

لطفا اول اینو مشخص کنید تا بعد به راهنماییی برسیم
موفق باشید

Mainar
یک شنبه 27 دی 1388, 14:33 عصر
من نگفتم لیست باکس ستون داره.:متعجب:برای رسوندن منظورم دو تا از آیتمای لیست باکسو آخر پستم نوشتم.
وقتی یه فایل text رو تو excel باز میکنیم امکانی داره که میتونیم متن رو بازای وجود spaceیا کامایا ... ستون بندی کنیم. من دنبال یه راهی می گردم که وقتی اطلاعات رو از لیست باکس export to excel کنم بازای داشتن چندتا spaceپشت سر هم بصورت خودکارستون بندی بشه البته اگه بشه اینکارو انجام داد.

SMRAH1
یک شنبه 27 دی 1388, 14:37 عصر
سلام
شما باید خودتون عمل جداسازی اطلاعات رو انجام بدید (برای اینکار می تونید از string,Split استفاده کنید که با معرفی یک آرایه از کاراکتر های جدا کننده عمل شکست رشته رو انجام میده).بعد دوتا حلقه تو در تو بگذاری د.حلقه اول روی A و B و ... و حلقه دوم روی 1 و 2 و .....

موفق باشید