PDA

View Full Version : سوال: استفاده از 2 کارت شبکه

Dashti
یک شنبه 27 دی 1388, 17:02 عصر
با سلام
من روری سرور 2 کارت شبکه دارم . نگاه که میکنیم میبینم که اکثرا فقط یک کارت شبکه کار میکند . می خواهم بپرسم چکار کنم که کارت دوم هم در ترکنشها دخالت داشته باشد. آیا باید network load balancing انجام بدهم. و چه جوری

با تشکر

mnajafi
سه شنبه 29 دی 1388, 09:30 صبح
نه لزوما" ممكنه بنابه نيازت ازش استفاده كني.مثلا" dmz,bridgeو....

hamed_fn
جمعه 02 بهمن 1388, 17:15 عصر
یعنی دو کارت شبکه + شبکه onboard
اگه اینجوری هست device ها به هم Confilict می ده
ولی اگر نه ....
هیچ مشکلی نداره همش کار می کنه چون من خودم یه سازمانی رو پشتیبانی می کردم که 2 کارت شبکه داشت یکی برای شبکه داخل ساختمان و دیکری برای شبکه داخلی کارمندان
با تشکر

shir_yaser
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 12:27 عصر
با سلام
من یک سرور دارم که ویندوز سون روش نصب و روی این سرور 2 عدد کارت شبکه دارم و یک مودم Adsl توسط USB به این سرور متصل است . حالا مشکل من اینه که می خوام اینترنت سرور رو روی 2 کامپیوتر دیگه که ویندوز XP دارن به اشتراک بزارم . وقتی که کانکشن اینترنت رو به اشتراک میزارم فقط می شود برای یکی از کارتهای شبکه به اشتراک گذاشته شود . و مشکل دیگه اینکه یکی از کامپیوتر ها رو نمی تونم شبکه کنم . سوال اینجاست که چه IP باید به این کارتها بدم که شبکه وصل باشه و اینترنت هم برای همه به اشتراک گذاشته شود .
ممنون می شوم راهنمایی کنید.

cybercoder
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 15:39 عصر
ساده ترین راه استفاده از IP های هم range ه.
البته NAT رو هم فراموش نکنید.

pourang_us
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 09:23 صبح
دوست عزیز برای استفاده از هر دو کارت شبکه در سرور میتونی با اون دوتا کارت شبکه پل بزنی
هر دو تا روانتخاب کن بعد روش راست کلیک کن و Bridge

موفق باشی

nima_8m
شنبه 21 فروردین 1389, 20:49 عصر
با سلام
در سرورها که ترافیک بالای دارند و برای اینکه ترافیک یه قسمت مثلا بخش گرافیک به یه بخش مثل مالی منتقل نشه معمولا از دوتا کارت شبکه استفاده میکنن که در این حالت میگویند یه روتر نرم افزاری راه انداختیم که کار بسیار خوبی برای تقسیم ترافیکه اگه اینترنت روی یکی از این کارتها باشه اگه آدرس دهی درست باشه بدون هیچ مشکلی به اشتراک گذتشته میشه اگه به صورت نت باشه که اتوماتیک وصل میشه و اگه به صورت بریج باشه باید یوز نیم و پس تنظیم کرد که مناسب تره البته راه اندازی نت فراموش نشه

bitaaa
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 14:29 عصر
ببخشيد يك سوال داشتم.چه جوري آقاي shir_yaser سرور داره با ويندوز seven ؟ مگه ممكنه؟