PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای نوشتن برنامه حضور و غیاب

javadt
دوشنبه 28 دی 1388, 15:14 عصر
سلام
من می خوام برنامه حضور و غیاب ساده بنویسم که ساعت حضور هر فردی رو محاسبه کنه
لازم هست که هر فرد در روز یک یا دوبار ساعت ورود و خروج بخوره
من م یخوام کاربر بیاد کدش رو وارد کنه و ساعت ورود ثبت شه و همینوطر موقع خروج کدش رو وارد کنه و ساعت خروج ثبت شه
حالا از کجا بفهمم که کی ساعت ورود و کی خروج هست
بانک رو چطوری باید طراحی کنم که محدودیت توی تعداد ثبت دفعات ورود و خروج نداشته باشه

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید
با تشکر

Tasiyan
دوشنبه 28 دی 1388, 16:01 عصر
استفاده از بارکد برای حضور و غیاب (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=198060)
:لبخند:

M.T.P
دوشنبه 28 دی 1388, 17:52 عصر
خب دوست عزیز شما خیلی خوب الگوریتم برنامه رو نوشتی و موضوع دستته ، هیچ چیز هم مبهم نیست ، شروع کن برنامه رو بنویس اگه جاییش به مشکل برخوردی بگو تا راهنماییت کنم.
اگرهم منظورت اینکه برنامه شو بنویسیم بزاریم خب...:چشمک:

javadt
دوشنبه 28 دی 1388, 20:14 عصر
استفاده از بارکد برای حضور و غیاب (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=198060)
:لبخند:
:لبخند::لبخند:

خب دوست عزیز شما خیلی خوب الگوریتم برنامه رو نوشتی و موضوع دستته ، هیچ چیز هم مبهم نیست ، شروع کن برنامه رو بنویس اگه جاییش به مشکل برخوردی بگو تا راهنماییت کنم.
اگرهم منظورت اینکه برنامه شو بنویسیم بزاریم خب...:چشمک:
من الان قسمت اصلی برنامه که بانکش باشه رو مشکل دارم
نمی دونم چطوری باید بانک رو طراحی کنم
نمی دونم که چطوری بفهمم کی ساعت ورود و کی ساعت خروج رو ثبت کنم

M.T.P
دوشنبه 28 دی 1388, 20:53 عصر
ببین مثلا شما 2 تا جدول داری که تو اولی مشخصات کارمندها یا اعضاء ثبت شده و تو دومی گزارش حضور و غیابشون
یه لیست رو برنامت داری که حاضرین رو نشون میده و یه کلید حضور و غیاب
آقای X میاد رو کلید حضور و غیاب کلیک میکنه و فرمش باز میشه و کدش رو وارد میکنه!! حالا... برنامه لیست حاضرین رو چک میکنه اگه آقای x حاضر بود ساعت خروجش با تاریخ روز رو میزنه اما اگه تو لیسته حاضرین نبود ، ساعت ورودش رو میزنه.

از خدا بترسید که از او غافلید ولی او لحظه ای از شما غافل نیست

javadt
دوشنبه 28 دی 1388, 21:10 عصر
ببین مثلا شما 2 تا جدول داری که تو اولی مشخصات کارمندها یا اعضاء ثبت شده و تو دومی گزارش حضور و غیابشون
یه لیست رو برنامت داری که حاضرین رو نشون میده و یه کلید حضور و غیاب
آقای X میاد رو کلید حضور و غیاب کلیک میکنه و فرمش باز میشه و کدش رو وارد میکنه!! حالا... برنامه لیست حاضرین رو چک میکنه اگه آقای x حاضر بود ساعت خروجش با تاریخ روز رو میزنه اما اگه تو لیسته حاضرین نبود ، ساعت ورودش رو میزنه.

از خدا بترسید که از او غافلید ولی او لحظه ای از شما غافل نیست

من درست متوجه نشدم
میشه بیشتر یا با مثال توضیح بدید
با تشکر

polisoftco
دوشنبه 28 دی 1388, 22:01 عصر
یک لیست بزار رو فرمت (جدول یا هرچی که بشه اطلاعات توش ثبت کرد) به عنوان مثال اگه آقای علی اومد و کارت زد، چک کن (سرچ کن) ببین اسمش تو لیست هسته یا نه، اگه نبود خب تاریخ ورودش رو بزن، اگه بود تاریخ خروجش رو ثبت کن.
(منم همین روش پرشین لرد رو گفتم منتها جمله بندیم با اون فرق میکنه) :چشمک::لبخند:

javadt
دوشنبه 28 دی 1388, 22:35 عصر
خوب اینجوری که نمی شه
مثلا امروز دو تا کلاس دارند
اونموقع چی؟

polisoftco
دوشنبه 28 دی 1388, 22:51 عصر
خب وقتی خروج رو زد از توی لیست حذف میشه دیگه، وقتی هم که برای بار دوم اومد باز ورود و ثبت تو لیست و خروج و حذف از لیست.
(از لیست (Temp)حذف میشه نه دیتا بیس اصلی)

leilast
دوشنبه 28 دی 1388, 22:59 عصر
منم تقریبا از همین روش استفاده کردم ولی من چون از دستگاه RFID استفاده میکنم و تا زمانی کارت جلو دستگاه قرار داره مرتب شماره رو میخونه براش شرط زمانی قرار دادم
یعنی گغتم بار اول که شماره کارت فرد خونده میشه زمان حضور بزن از بار دوم به بعد اگه اختلاف زمان خروج با زمان حال بیشتر از مثلا 5 دقیقه هست زمان خروج ثبت کن

polisoftco
دوشنبه 28 دی 1388, 23:19 عصر
یعنی چی مال من که اینجوری نمیشد...!:گیج:
خب وقتی شمارشو گرفتی برو یجای دیگه فوکوس کن. :متفکر::متفکر:

M.T.P
سه شنبه 29 دی 1388, 13:24 عصر
آخه عزیز دل برادر مگه میشه یه نفر تو یک زمان تو دوتا کلاس باشه ؟ خب باید از کلاس اول که خارج شد خروجش رو ثبت کنه بعد بره کلاس دوم ، اگه منظورت اینه که نمیدونی واسه چه کلاسی این بابا حضور زده یا خروج باید رو فرمت به تعداد کلاس هات گزینه اضافه کنی بعد موقع ثبت ورود یا خروج شرح کلاسش هم ثبت بشه ، چرا اینقد کارو سخت میکنی:عصبانی++:

Sal2010
سه شنبه 29 دی 1388, 15:29 عصر
سلام
اگه ميشه يه توضيح كوچولو بفرماييد دستگاه آر اف آيدي چه فرقي با دستگاه هاي كارت خان داره ؟

leilast
سه شنبه 29 دی 1388, 22:51 عصر
سلام
اگه میشه یه توضیح کوچولو بفرمایید دستگاه آر اف آیدی چه فرقی با دستگاه های کارت خان داره ؟
این دستگاه تماسی نیست و تا شعاع حدود 4-5 متر که تو شعاع دیدش باشیم کارت رو میخونه
اززمانی که در معرض انتن قرار بگیریم تا زمانی که از دیدش خارج بشیم به فاصله های چند میلی ثانیه مرتب کارت رو دیتکت میکنه و شماره سریال کارت رو نشون میده
البته کاراییش بستگی به مدل آنتش هم داره , آنتی که من باهاش کار میکنم اینطوریه!!
سوال دیگه هم هست در خدمتم

javadt
چهارشنبه 30 دی 1388, 00:46 صبح
پس من باید یک جدول با فیلد های زیر
id
name
یکی هم با فیلد های
id
time-in
time-out
بعد وقتی طرف آیدیش رو وارد می کنه چک کنم ببینم ورودی پر هست یا نه اگر پر بود ساعت خروج و گر نه ساعت ورود رو ثبت کنه
خوب برای ثبت بار اول خوبه ولی روز دوم که تعداد رکورد ها میشه 2 تا چی؟
با یک آیدی دو تا رکورد رو پیدا میکنه
مثلا روز همفتم 7 تا رکورد رو برای آیدی 1 پیدا می کنه
حالا جالب نیست که من بخوام بیام اون 6 تا رو هم چک کنم تا بفهمم تو کدوم فیلد باید ثبت کنم
فکر کنم باید به فکر راه دیگه ای باشم
با تشکر

Dr.Bronx
چهارشنبه 30 دی 1388, 08:57 صبح
Table Name : Tbl_Times
Field:
یک auto number هست= Insert_Id
تاریخ و زمان ثبت رکورد =Insert_DateTime
کد کاربری که این رکورد رو ثبت کرده =Insert_Code
کد پرسنلی =Person_Code
تاریخ روز = xDate
زمان ورود = TimeIn
زمان خروج = TimeOut
اختلاف ساعت ورود و خروج = TimeDiff

این ساختار صحیح ( البته نه کامل ) این جدول هست

موفق باشید

Sal2010
شنبه 03 بهمن 1388, 15:15 عصر
سلام
از توضيح تان متشكرم اگر تجربه اي در ارتباط با اتصال به دستگاه كارت خان داريد (دريافت و ارسال اطلاعات ) ممنون ميشم كه در اختيارم قرار بدهيد .

javadt
یک شنبه 04 بهمن 1388, 00:23 صبح
دستگاه کارت خان بستگی داره به مدل
ولی معمولا هرجا که فوکاس باشه شماره کارت رو میده وشما باید شماره رو در نرم افزار پردازش کنید

prince-of-persia
دوشنبه 09 مرداد 1391, 08:39 صبح
خوب اولین تردد میشه ورود و دومین تردد هم میشه خروج

اگر 2 به 2 بودن توی اون روز یعنی تعداد ورودا با خروجا یکی بود یعنی جفتن و مشکلی نیست
اما اگر مثلا ورود داشت ولی خروج نداشت کارت ناقصیه

عکس های این برنامه رو ببین بت کمک می کنه، در مورد ساعت حضور و غیاب هم اطلاعات خوبی می تونی ببینی
http://www.modiransoft.com