PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با دیگر برنامه ها

mehdibarati
دوشنبه 28 دی 1388, 19:34 عصر
سلام
میخواستم ببینم چطور میشه در برنامه ای که مینویسم فایلی رو به یه برنامه دیگه ارسال کرد تا توی اون برنامه باز بشه؟:متفکر:
یعنی مثلا یه عکس از طریق یه برنامه ویرایش عکس باز بشه یا چیزایی مثل این

mehdibarati
دوشنبه 28 دی 1388, 22:10 عصر
از دوستان، اساتید کسی نیست جوابی به این سوال من بده؟:ناراحت::افسرده::گریه:

sia_2007
دوشنبه 28 دی 1388, 22:14 عصر
اون یکی برنامه رو هم خودتون نوشتید ؟

meysamkarimi
دوشنبه 28 دی 1388, 22:17 عصر
System.Diagnostics.Process.Start("mspaint.exe");

چنانچه فایل اجرایی نیاز به آرگومان خط فرمان داشته باشد :

System.Diagnostics.Process.Start("mspaint.exe", "c:\\Test.bmp");

مثال بالا تصویر Test را در msPaint باز میکند.

MJVMJV
سه شنبه 29 دی 1388, 00:50 صبح
دوستان يه سوال كوچيك
چه جوري مي شه برنامه ما پارامتر دريافت كنه
مثلا برنامه مااين باشدmspaint.exe

mehdibarati
سه شنبه 29 دی 1388, 09:18 صبح
System.Diagnostics.Process.Start("mspaint.exe");چنانچه فایل اجرایی نیاز به آرگومان خط فرمان داشته باشد :

System.Diagnostics.Process.Start("mspaint.exe", "c:\\Test.bmp");مثال بالا تصویر Test را در msPaint باز میکند.
ممنون از راهنماییتون
متاسفانه این روش موثر نبود این کد تنها کاری که میکرد فقط برنامه رو باز می کرد مسیر فایلی رو هم بهش دادم ولی فقط برنامه باز میشد
برنامه ای که من میخوام باهاش فایل عکس رو باز کنم یه جورایی یه print manager هستش که فایل عکس رو برای چاپ توسط دستگاه آماده میکنه فکر میکنم بشه با استفاده از کامپوننت print فایل رو به این برنامه ارسال کرد ولی متاسفانه کار با این کامپوننت رو هم بلید نیستم:خجالت: ممنون میشم اگه کمک کنید

razavi_university
سه شنبه 29 دی 1388, 09:41 صبح
چه جوری می شه برنامه ما پارامتر دریافت کنه
مثلا برنامه مااین باشدmspaint.exe

باید در متد Main پارامتر ها را بگیرید و با استفاده از Switch آنها را مدیریت کنید

متاسفانه این روش موثر نبود این کد تنها کاری که میکرد فقط برنامه رو باز می کرد مسیر فایلی رو هم بهش دادم ولی فقط برنامه باز میشد

روشی که دوستمون گفتند به شرطی موثر است که برنامه مقصد از پارامتر پشتیبانی کند و یا نحوه پارامتر دهی ما مشابه چیزی باشد که ان نرم افزار می تواند بگیرد.