PDA

View Full Version : چطور میشه برنامه ای نوشت که توی win98 هم کار کرد؟؟؟؟

mikhak
سه شنبه 06 اردیبهشت 1384, 18:46 عصر
سلام
می خوام بدونم چه قوانینی رو باید رعایت کنم تا برنامه ای که مینویسم توی همه ی windows ها کار کنه از جمله win98 انگلیسی یا فارسی یا عربی یا Me یا xp انگلیسی یا ....
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین؟
--------
سینا

یاشار
سه شنبه 06 اردیبهشت 1384, 20:22 عصر
اگر با VB.net نوشته شده باشه (یا هر برنامه تحت Net دیگه‌ای ) در هر ویندوزی که .Net Framework داشته باشه یکسان اجرا میشه.

bashir_nashi
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1384, 10:39 صبح
خود دات نت فریم ورک هم برای نصب در 98 شرایطی داره
اول آپدیت کردن اکسپلورر در 98 بعد نصب دات نت فریم ورک و . . .

mikhak
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1384, 18:34 عصر
منظور من اینه که وقتی یه برنامه رو مینویسی و واسش setup درست میکنی
بعدش توی مثلا 98 اجرا میکنی ایراد نده نه source برنامه

Masood81
جمعه 09 اردیبهشت 1384, 10:12 صبح
باید IE6 رو نصب کنی بعدش .net framework ::نوشتن::

mikhak
جمعه 09 اردیبهشت 1384, 11:01 صبح
آخه اینجوری که نمیشه
یعنی اگه من یه برنامه ای رو بگیرم مثلا برنامه حسابداری که میخوام باهاش حسابداری کنم تو win98 باید .net freamwork رو روش نصب کنم بعد .. :strange: ..
یعنی اگه کسی بخواد یه برنامه حسابداری یا هر چی با vb.net بنویسه اگه بخواد سی دی هاشو بزاره واسه فروش باید یه .net framework هم با IE7 بزاره بغلش ؟؟؟؟؟؟
:گیج: :گیج: :گیج:

یاشار
جمعه 09 اردیبهشت 1384, 15:26 عصر
باید FrameWork رو هم بذارید بغلش. حدود 24 مگابایت حجم FrameWork هست که اگر نصب نشده باشه برنامه های Net. ست آپ نمیشن.

در صورتی که NetFramework. قبلا نصب شده باشه، دیگه احتیاجی نیست دوباره برای برنامه شما نصب بشه.

مایکروسافت اخیرا یک برنامه Setup داده بیرون که به صورت اتوماتیک چک میکنه که آیا Framwork نصب هست یا نه و اگر نیست، ورژن مورد نیاز برنامه شما رو نصب میکنه.

به طور کلی این یکی از نقاط ضعف Net. محسوب میشه ولی در نهایت Framework قسمتی از سیستم عامل خواهد شد. همین الان NetFramework 1.1. روی Windows Server 2003 به صورت پیش‌فرض نصب هست.

M.GhanaatPisheh
جمعه 09 اردیبهشت 1384, 15:52 عصر
توی Visual Studio 2005 برای Deploy کردن پروژه می تونید یه فیچرهایی به پروژه Set up اضافه کنید که در کل خیلی کمک می کنه مثل :
MSDE
NET Framework.
MDAC
و چند تا فیچر دیگه که یادم نیست درست