PDA

View Full Version : سوال: پخش ویدیو ها با ادرس

new_solid
چهارشنبه 30 دی 1388, 07:14 صبح
سلام
یک سری کلیپ های اموزشی هستش که باید توی برنامه اجرا بشن با همون مدیا پلیرش حالا سوال اینجاست که چه جوری ادرس بدم به اینا که تو کامپیوتری که نصب میشه هم پخش بشه
مثلا اگه تو C یا D یا هر جا دیگه ریخت اون ویدیو های که مثلآ تو شاخه ویدیو درایو F من ادرس داده بودم اجرا بشن ( دیتا بیس هم هیچی بلد نیستم)
اگه بخوام مثلآ با اکسس ادرس بدم باید چی کار کنم.
هر کی میدونه جواب بده مال پروژم لنگ همینش موندم
باتشکر

mir555
چهارشنبه 30 دی 1388, 07:59 صبح
قبلا در این مورد بحث شده بگرد پیدا می کنی
اون بحث به نتیجه رسیده بود

new_solid
چهارشنبه 30 دی 1388, 08:42 صبح
من تا صفحه 15 گشتم چیزی پیدا نکردم میشه یکم راهنمای کنی
بعد من یک چیزی مثل این http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=564359&postcount=100
برنامه که دوستمون نوشتن می خوام با این تفاوت که بجای دیتا گرید یک لیست باکس باشه و کاربر که روی اسم عکس کلیک کرد عکس نمایش داده بشه توی دیتا بیس این نرم افزار که میرم زیر picture نوشته long binary data این مال چیه عکس ها رو تو این ریخته شده ؟

mir555
چهارشنبه 30 دی 1388, 09:03 صبح
باید آدرس نسبی بدین یعنی فکر کن فایلات تو یک سی دی تو شاخه فیلم هستش
برنامه تو هم تو شاخه اصلی سی دی هستش بجای اینکه بگی
f:\film\a.mpg
باید بگی
film\a.mpg
اینجوری فایلات هر جا باشه جواب می ده
اگرم فایلات تغییر نمی کنه دیتابیس استفاده نکن موقع طراحی برنامه تو سورس مسیر هارو قرار بده هرچند که با دیتابیس هم مشکلی نمی خوری یک فایل اکسس هم جواب کارو میده که یک جدول داشته باشه یک فیلد اسمی که می خوای نشون بدی یک فیلد آدرس نسبی فایل

new_solid
دوشنبه 05 بهمن 1388, 17:48 عصر
خیلی ممنون از جوابتون یک سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که من الان یک لیست باکس دارم با 300 تا حرف (مثلآ اسب باغ گیاه و ... ) حالا میخوام یک جوری باشه که کاربر رو هر کدوم کلیک کرد عکسش نمایش داده بشه

private void listBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
string str;
string pach;
str = listBox1.SelectedItem.ToString();
if (str == "اسب")
{
pach = "pic/asb.jpg";
}
if (str == "باق")
{
pach = "pic/bagh.jpg";
}

pictureBox1.Load(path);
}
}
حالا حتمآ باید برای 300 تاش همینجور یکی یکی ادرس بنویسم نمیشه از یک ارایه استفاده کنم یا یک کار دیگه که اینقدر شلوغ نشه نمیدونم چیکار باید بکنم اگه میشه راهنمای کنید
با تشکر