PDA

View Full Version : مبتدی: برنامه کتابخانه(مبتدی)

mammad_asir
چهارشنبه 30 دی 1388, 12:16 عصر
این اولین برنامه من است و برای ساخت بانک اطلاعات از خود ویژوال استدیو (قسمت پروژکت و نیو آیتم و سرویس دیتا بیس استفاده کردم ) آیا مشکلی پیش میاد (چون نرم افزار اس کیو ال 2005 روی سیستم من نصب نیست) خیلی نیاز دارم
با سلام یه برنامه کتابخانه دارم سه تا جدول دارم 1 -اعضا 2- کتاب 3-امانت -آیا برای امانت که دارای فیلد های شماره عضویت و شماره کتاب است هم با ید جدول در نظر گرفت یا میتوان فیلد های دو جدول را پیوند داد اگه پیوند بدیم چطوری در یک دیتا گرید ویو نشان بدیم
سوال دوم )میخواستم تاریخ عضویت و تاریخ پایان عضویت را برای اعضا در نظر بگیرم چطوری میتوان این کار را کرد -آیا باید تکس باکس و فیلد مربوطه را از نوع تاریخ در نظر گرفت (در زمان وارد کردن چطوری میشه)می تونم تاریخ ها را مقایسه کنم ؟یعنی اعضایی که تاریخ اتمام عضویت از تاریخ امروز کمتر است را نشان بده؟
یا با ید سه تا تکس باکس برای روز ماه و سال ذر نظر گرفت ودر هنگام اینسرت در بانک آنها را با دستور اس کیو ال جمع کنم و در فیلد مربوط در بانک اطلاعاتی که از نوع اد ور)50( است قرار بدم
سوال سوم )میخواستم همین طور که عضویت یک نفر را تمدید میکنیم این تمدید ها در جایی ذخیره شود و بتوانیم از با وارد کردن شماره عضویت هر کس کلیه تمدید ها را ببینیم ؟
سوال بعد)در زمان شروع برنامه می خوام یک پنجره کوچک باز شود (روی فرم اصلی برنامه )در صورتی که فرم اصلی غیر فعال است و وقتی مثلا نام کاربری و پسورد را وارد کردیم نوع ورود (که یکی از فیلد های جدول کاربران است) را بررسی کند اگر نوع ورود کارمند بود بعضی از کارها مثلا ثبت کاربر جدید که (یکی از گذینه های منو اسکریپ است ) غیر فعال شود ؟ اصلا چطوری میتوان گذینه های منو اسکریپ را غیر فعال کرد

mir555
چهارشنبه 30 دی 1388, 12:24 عصر
بهتره ابتدا با مفاهیم اولیه آشنا بشی
مثلا با دیتا ست ها کارکنی و ارتباط چند جدول با هم رو یاد بگیری قدم به قدم بیای جلو وگرنه زده می شی
سعی کن فقط یک برنامه بنویسی که اطلاعات یک جدول رو نشون بده
مرحله بعدی با فیلتر اینو بنویس
مرحله بعدی کاربر موقع اجرا بتونه فیلتر کنه
اینجوری باید کار کنی که بتونی پروژ ها تو جمع کنی
وگرنه اگه قرار باشه کل برنامه رو بپرسی هنر خودت چی میشه؟؟ اینجور میشه جمع ایده های دیگران