PDA

View Full Version : برای بانک اطلاعاتیم چه فایلهایی رو در چه مسیری بر روی سرورم بذارم

دختر باران
چهارشنبه 30 دی 1388, 14:05 عصر
با سلام
من یک سایت طراحی کردم به زبان سی شارپ و بانک اطلاعاتی اس کیو ال (2005)

حالا می خوام این سایت رو روی سرور بذارم, ولی نمی دونم برای بانک اطلاعاتیم چه فایلهایی رو در چه مسیری بر روی سرورم بذارم
خواهشآ منو راهنمای کنین که دقیقآ باید چی کار کنم با فایل بانک اطلاعاتیم
ممنون

hjran abdpor
چهارشنبه 30 دی 1388, 18:18 عصر
یک پوشه توسط خود asp.net به صورت پیشفرض ساخته میشه به اسم App_Data داخل ان بذارید...
بعد ادرستون را از اونجا فراخوانی کنید...

e-arasteh
چهارشنبه 30 دی 1388, 18:35 عصر
البته بهتر اینه که script دیتابیس رو بدی به ادمین سرور بگی برات تو sql server اجرا کنه

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 10:54 صبح
دوست عزیز من چند راه به ذهنم می رشه
توی کنترل پنل هاستت یه دیتابیس بسازی
1- از دیتابیست روی لوکال بک آپ بگیری و اونو توی سایتت آپلود کنی و به پشتیبان هاستینگت بگی و است Restore کنه
2- از دیتابیست اسکریپت بسازی و از طریق Sql Server Managment خودت به سرور وصل بشی و اون اسکریپت هارو اجرا کنی
3- از طریق WebAdmin کنترل پنل سایتت این اسکریپت هارو اجرا کنی
و در نهایت کانکشن استرینگ توی وب کانفیگت تنظیم کن
من این چند را به ذهنم رسید
اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم
موفق باشید

دختر باران
شنبه 03 بهمن 1388, 13:48 عصر
از همتون ممنونم, ولی چرا نمی تونم فایل بانک اس کیو ال رو از مسیری که روی سیستم خودم هست به جای دیگه ای کپی کنم؟
بهم پیغام می ده که :نمی تونه این فایل رو کپی کنه چون توسط شخص یا برنامه دیگری مورد استفاده است...

در صورتی که این فایلها مورد استفاده سیستم نیست و هیچ برنامه ای هم باز نیست.حتی سیستم رو ری استارت هم کردم بازم همین پیغام رو می ده

راستی من برای برنامم فقط از این 2 فایل بانک اطلاعاتی باید استفاده کنم ,درسته؟
map.mdf , map_log.ldf

ironman
شنبه 03 بهمن 1388, 15:29 عصر
از همتون ممنونم, ولی چرا نمی تونم فایل بانک اس کیو ال رو از مسیری که روی سیستم خودم هست به جای دیگه ای کپی کنم؟
بهم پیغام می ده که :نمی تونه این فایل رو کپی کنه چون توسط شخص یا برنامه دیگری مورد استفاده است...

در صورتی که این فایلها مورد استفاده سیستم نیست و هیچ برنامه ای هم باز نیست.حتی سیستم رو ری استارت هم کردم بازم همین پیغام رو می ده

راستی من برای برنامم فقط از این 2 فایل بانک اطلاعاتی باید استفاده کنم ,درسته؟
map.mdf , map_log.ldf

از داخل task manager تب process رو انتخاب کنید ... داخل لیست پروسس ها یک پروسس هست که برای sql هست . اونو end process کنید و بعد فایلها تونو کپی کنید.....

بله همون دوتا هستند
موفق باشین

دختر باران
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:04 صبح
2- از دیتابیست اسکریپت بسازی و از طریق Sql Server Managment خودت به سرور وصل بشی و اون اسکریپت هارو اجرا کنی

دوست عزیز می شه در مورد این مرحله برام توضیح بدین ؟
چطوری باید اسکریپت بسازم از فایل بانک اطلاعاتیم و چطوری از طریق اس کیو ال به سرور وصل بشم و اون اسکریپت رو اجرا کنم؟

بعدش برای مسیر بانک اطلاعاتی توی خود برنامم چه مسیری رو تعیین کنم(در قسمت sqlconnection=.....)?
ممنونم از شما

anderson
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:07 صبح
به نظر من راحت ترین کار اینکه از بانک اطلاعاتیت Back up بگیر و بده پشتیبان سایت برات restore کنه.
بعد بهش بگو برات connection String رو بفرسته که یه چیزی مثل ایه میشه.

<add name="con" connectionString="server=SERVERIP;database=DATABASENAME;uid=DATABASE USERNAME;pwd=DATABASEPASSWORD" />
که قسمت های رنگی رو ژشتیبان برات میفرسته یا اینکه هت میگه چیکار کنی.
موفق باشی

دختر باران
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:28 صبح
به نظر من راحت ترین کار اینکه از بانک اطلاعاتیت Back up بگیر و بده پشتیبان سایت برات restore کنه.

بعد بهش بگو برات connection String رو بفرسته که یه چیزی مثل ایه میشه.

<add name="con" connectionString="server=SERVERIP;database=DATABASENAME;uid=DATABASE USERNAME;pwd=DATABASEPASSWORD" />

که قسمت های رنگی رو ژشتیبان برات میفرسته یا اینکه هت میگه چیکار کنی.

موفق باشی

آخه من هر روز باید بانک اطلاعات سایت رو به روز رسانی کنم. با این روشی که شما می گین هر روز باید به پشتیبانی زنگ بزنم و از اونا بخوام این کارا که گفتین رو انجام بدن؟

من کانکشن استرینگ رو با کدهای سی شارپ می نویسم. ممنون می شم اگه به زبان سی شارپ بگید چطوری باید بنویسم...

ممنونم.

ironman
یک شنبه 04 بهمن 1388, 12:04 عصر
سلام ..
اول شما باید ببینید که هاستتون چه امکاناتی رو در زمینه دیتابیس در احتیارتون قرار میده..
1- اگه امکان back up و restore مردن رو داره خودتون میتونید back up بگیرید و در پنل مدیریتی هاستتون restore کنید.
(نکته : با این کار شما در واقع دیتابیستون رو آپلود میکنید!!! و نیازی نیست برای بروز رسانی اطلاعات دوباره دیتابیس رو restore کنید... )
فقط باید تنظیمات کانکشن استرینگ رو عوض کنید.

قسمت قرمز رنگ تو سیستم خودتون localhost (یا اسم سیستم خودتون) هست که باید جاش ip سرور بشینه

2- اگه امکان اجرا کردن اسکریپت رو بهتون میده میتونید از دیتابیس اسکریپت بگیرید و با همون sql server خودتون به هاست متصل بشید و اونجا اسکریپت رو اجرا کنید ( نکته : در این حالت اطلاعات ذخیره شدن در دیتابیس از بین میرن!!!!!!).

سعی کردم به صورت مختصر و مفید بگم بازم اگه سوالی بود در خدمتم..
موفق باشین

keyvan_n
یک شنبه 04 بهمن 1388, 12:33 عصر
من هم یک سوال مشابه دارم.
بار اوله که با SQL Express کار می کنم. بانک من توی App_Data قرار گرفته. ConnectionString به صورت زیر هست:

<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Anbarak.mdf;Integrated Security=SSPI;User Instance=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />

برای قرار دادن روی سرور چه تغییری باید بدم ؟
در ضمن روی سرور SQL Server 2005 نصبه. آیا باید SQL Express 2005 هم جداگانه نصب بشه ؟

ironman
یک شنبه 04 بهمن 1388, 13:06 عصر
بله باید در هاست هم sql server experss نصب باشه.
شما باید ببینید هاست شما این قابلیت رو داره؟ (بیشتر هاست ها ندارن!!!!) اگه داشت که مشکلی نیست

Data Source=.\SQLExpress;Integrated Security=true; AttachDbFilename=|DataDirectory|\mydb.mdf;User Instance=true;

اگه sql server expredd رو ساپورت نمیکرد میتونید داخل سیستم خودتون از اون اسگریپت بگیرید و داخل sql server اسکریپت رو اجرا کنید .... حالا دیتابیس تون داخل sql server ایجاد شده و میتونید به روشهایی که قبلا گقته شد اونو به هاست منتقل کنید

دختر باران
دوشنبه 05 بهمن 1388, 11:18 صبح
ببخشید ولی از کجا باید فهمید که اس کیو الی که الان روی سیستم نصب هست express هست یا نه؟

anderson
دوشنبه 05 بهمن 1388, 13:53 عصر
سلامی دوباره اینکه گفته بودید هر روز بایستی بانک اطلاعاتیتون رو آپدیت کنید.
خوب مشکلی نیست . برای این روش شما Sql Server Management Studio رو اگه ندارید بگید لینکش رو براتون بزارم که البته تو سایت خود مایکروسافت هست دانلود کنید و نصب کنید بعد با هماهنگی پشتیبان سایت فقط برای یکبار به صورت ریموت به بانک اطلاعاتیتون متصل بشید و هرکاری که خواستیتد انجام بدبد از قبیل اضافه، حذف و ویرایش و پشتیبانگیری جدول ها و همچنین رکوردهای جدول ها. فکر کنم این راحتتریت راه باشه چون چرا !؟
1. یکبار بانک اطلاعاتی توسط پشتیبان restore میشه.
2. یکبار تنظیمات کانکشن sql management studio رو انجام میدید
3. و از این به بعد دسترسی کامل و بدون محدودیت به بانک اطلاعاتیتون دارید و دیگه احتیاجی به پشتیبان ندارید.

فکر کنم باید میرفتم بازاریاب میشدم.

ironman
دوشنبه 05 بهمن 1388, 23:23 عصر
ببخشید ولی از کجا باید فهمید که اس کیو الی که الان روی سیستم نصب هست express هست یا نه؟
میتونید تو مشخصات هاست نگاه کنید ( اونجا که میزان فضا و ترافیک و ... هستند)
و یا از پشتیبانی سوال کنید

دختر باران
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 10:06 صبح
میتونید تو مشخصات هاست نگاه کنید ( اونجا که میزان فضا و ترافیک و ... هستند)
و یا از پشتیبانی سوال کنید

منظورم اس کیو الی هست که روی سیستم خودم نصب هست. من نمی دونم اس کیو الی که روی کامپیوتر من نصبه و باهاش بانک اطلاعاتی ساختم experess هست یا نه...
از کجا باید بفهمم؟
ممنون

ironman
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 13:02 عصر
منظورم اس کیو الی هست که روی سیستم خودم نصب هست. من نمی دونم اس کیو الی که روی کامپیوتر من نصبه و باهاش بانک اطلاعاتی ساختم experess هست یا نه...
از کجا باید بفهمم؟
ممنون

اگه از نرم اقزار sql server management studio استفاده میکنید, معمولی هست .
و اگه از sql خود ویژوال استودیو استفاده می کند express هست.

دختر باران
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 10:11 صبح
اگه از نرم اقزار sql server management studio استفاده میکنید, معمولی هست .
و اگه از sql خود ویژوال استودیو استفاده می کند express هست.

آره دوست خوب از sql server management studio استفاده می کنم, ممنونم.

ولی من فکر می کردم sql express هست بانکم, به همین دلیل برای کانکشن استرینگم این کد رو نوشتم و توی سیستمم هم اجرا می شه و مشکلی نداره:

String connectionString = @"Datasource=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDire ctory|\map.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";
SqlConnection sqlconnection1 = new SqlConnection(connectionString);
sqlconnection1.open();

حالا اگه بخوام سایت رو روی هاست بذارم با این آدرس مشکلی پیش نمی یاد؟
اونجایی که Datasource=.\SQLEXPRESS نوشتم , چی باید به جاش بنویسم؟

دختر باران
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 11:00 صبح
یه سئوال دیگه, امیدوارم ببخشید منو ولی چون اولین باره که سایت رو می خوام روی هاست بذارم به مشکل بر می خورم ...

چطوری از بانک اطلاعاتیم بک آپ بگیرم توی اس کیو ال سرور 2005؟
می خوام بعدش این بک آپ رو روی هاست restore کنم.

ironman
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 11:44 صبح
برای سوال اول اگه هاست sql express رو ساپورت نکنه به مشکل بر میخورید و باید نحوه تعریف کانکشن رو تغییر بدید. مثلا به این صورت : (البته قبلا گغته شده و باز هم )

Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

و برای سوال دوم داخل sql server روی بانک مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه backup را انتخاب نمایید و در پنجره باز شده آدرس جایی که میخواید backup دخیره بشه رو با نام backup وارد کنید و تمام.
برای restore کردن هم باید داخل هاست یک دیتابیس ایجاد کنید و بعد backup تون رو add کنید و سپس restore کنید
موفق باشین

دختر باران
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 12:26 عصر
ممنونم از شما, با توضیحاتی که دادی بک آپ گرفتم و روی هاست هم دیتا بیس ساختم و بک آپ رو هم زمان با ساخت دیتابیس اضافه کردم.:تشویق:
بعد از اینکه بک آپ رو روی هاست restore کردم, فقط فایلهای برنامم رو روی هاست کپی کنم کافیه؟ و توی اینترنت اکسپلورر سایتم باز می شه یا اینکه پوشه های دیگه ای هم لازم هست بزارم توی هاست؟

ironman
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 13:23 عصر
تبریک:تشویق:
اصولا باید کار کنه و مشکلی نباشه اما یکسری از مشکلات زمانی بوجود میان که شما سایتتون را آپلود می کنی:چشمک:د فایلهاتون رو آپلود کنید و اگه مشکلی بود در خدمتیم:بامزه:
نکته : بهتره به جای واژه و عمل کپی از واژه آپلود و عمل آپلود (با استفاده از نرم افزار های موجود) استفاده کنید:قلب:

دختر باران
شنبه 10 بهمن 1388, 14:26 عصر
از همتون ممنونم وب سایتم داره کار می کنه با راهنماییهای شما:لبخندساده:

ironman عزیز خیلی کمکم کردی. ممنون:تشویق:

ironman
شنبه 10 بهمن 1388, 18:41 عصر
تبریک میگم.
اگه امکان داره آدرس رو بدید تا هنرتون رو ببینیم!!!!!1:تشویق::چشمک:

دختر باران
یک شنبه 11 بهمن 1388, 10:18 صبح
www.parsianbook.com (http://www.parsianbook.com)

البته گرافیک سایتم هنوز کامل نشده و اگه یه جاهایی اشکال داره به استادی خودتون ببخشید و اینکه دارم هنوز روش کار می کنم...:چشمک:

دختر باران
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 10:29 صبح
از داخل task manager تب process رو انتخاب کنید ... داخل لیست پروسس ها یک پروسس هست که برای sql هست . اونو end process کنید و بعد فایلها تونو کپی کنید.....

بله همون دوتا هستند
موفق باشین

ممنونم ازت
حالا بی زحمت بگین چطوری دوباره اس کیو ال رو فعال کنم؟
من هر بار باید restart کنم که اس کیو ال دوباره فعال شه؟