PDA

View Full Version : سوال: لود رکورد ماقبل رکورد جاری در برنامه به زبان سی شارپ

rezatati
چهارشنبه 30 دی 1388, 17:14 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید
من یک برنامه با سی شارپ نوشتم که می خوام مثل اکسس وقتی دکمه چرخان ماوس رو کاربر می چرخونه داده های رکورد بعدی رو از پایگاه داده که بر پایه SQL هستش لود کنم و این کار با استفاده از یک ID که کلید اصلی هر رکورد هستش انجام می شه ولی وقتی مثلا اگه الان رکورد 120 تو برنامه نمایش داده می شه و کاربر دگمه ماوس رو بچرخونه باید رکورد مثلا ماقبل 120 رو باید لود کنیم ولی شاید تا رکورد 110 پاک شدن و اگه برنامه بخواد رکورد 119 رو لود کنه با شکست مواجه می شه و من نمیخوام کل رکوردهای حذف شده رو تست کنم تا به 110 برسم کسی میدونه چه طوری با یک دستور تشخیص بدیم که شماره رکورد قبلی رکورد جاری چنده ؟ منظور از شماره 120 یا 110 یا غیره مقدارفیلد ID رکوردها هستش که کلید اصلی نیز هستش .

با تشکراز اساتید و دوستان

hamidreza20
چهارشنبه 30 دی 1388, 17:17 عصر
دوست عزیز متنتون خوانا نیست لطفا دوباره تکرار کنید

ArenaSmi
چهارشنبه 30 دی 1388, 19:15 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید
من یک برنامه با سی شارپ نوشتم که می خوام مثل اکسس وقتی دکمه چرخان ماوس رو کاربر می چرخونه داده های رکورد بعدی رو از پایگاه داده که بر پایه SQL هستش لود کنم و این کار با استفاده از یک ID که کلید اصلی هر رکورد هستش انجام می شه ولی وقتی مثلا اگه الان رکورد 120 تو برنامه نمایش داده می شه و کاربر دگمه ماوس رو بچرخونه باید رکورد مثلا ماقبل 120 رو باید لود کنیم ولی شاید تا رکورد 110 پاک شدن و اگه برنامه بخواد رکورد 119 رو لود کنه با شکست مواجه می شه و من نمیخوام کل رکوردهای حذف شده رو تست کنم تا به 110 برسم کسی میدونه چه طوری با یک دستور تشخیص بدیم که شماره رکورد قبلی رکورد جاری چنده ؟ منظور از شماره 120 یا 110 یا غیره مقدارفیلد ID رکوردها هستش که کلید اصلی نیز هستش .

با تشکراز اساتید و دوستان
سلام
ببين من سوالتو دقيق نفهميدم
ولي من يه فرم كارمندي نوشتم كه با كليك روي دكمه بعدي مشخصات كارمند بعدي رو نشون بده ودكمه قبلي يرعكس براي اينكار در query sql بايد بنويسي :
select top 1 * from table where ID>@ID
@ID=ID ايست كه كاربر وارد ميكنه يعني اولين ID بعد از ID جاري رو نشون بده

ArenaSmi
جمعه 02 بهمن 1388, 19:50 عصر
سلام
ببین من سوالتو دقیق نفهمیدم
ولی من یه فرم کارمندی نوشتم که با کلیک روی دکمه بعدی مشخصات کارمند بعدی رو نشون بده ودکمه قبلی یرعکس برای اینکار در query sql باید بنویسی :
select top 1 * from table where ID>@ID rder by ID
@ID=ID ایست که کاربر وارد میکنه یعنی اولین ID بعد از ID جاری رو نشون بده

order by id رو يادم رفته بود

shahab_ss
جمعه 02 بهمن 1388, 23:39 عصر
این مثال رو ببینید :

عبارت"Look here" رو جستجو کنید،این کد ها کلید MouseWheel رو کنترل میکنه