PDA

View Full Version : سوال: مشكل وارد كردن شماره نامه در Text

barname_majid
چهارشنبه 30 دی 1388, 19:28 عصر
سلام خدمت همه ي دوستان و اساتيد
من يه نرم افزار بايگاني نوشتم و فقط تو يه مبحث خيلي گير كردم و هر چقدر جستجو ميكنم به نتيجه اي نميرسم.
يك فيلد از فرم ثبت اطلاعات اين نرم افزار مربوط ميشه به شماره نامه ، كه شماره نامه متشكل از حروف الفباي فارسي و اعداد ميشه.(125ب12/ج214)
به محض اينكه شماره نامه رو وارد ميكنم كل شكل شماره بهم ميريزه و يه شماره جديد ايجاد ميشه.
نكته ي ديگه اي كه بايد خدمت دوستام بگم اينه كه شماره نامه ها از قالب خاصي پيروي نميكنه
پس قاعدتا استفاده از راه حل وارد كردن هر بخش از اطلاعات در يك فيلد و چسباندن انها به هم منتفي ميشه.
در ضمن از خاصيت left و right هم استفاده كردم اما....!

دوستان مددي!

shahmahi
چهارشنبه 30 دی 1388, 20:39 عصر
نکته ی دیگه ای که باید خدمت دوستام بگم اینه که شماره نامه ها از قالب خاصی پیروی نمیکنه پس قاعدتا استفاده از راه حل وارد کردن هر بخش از اطلاعات در یک فیلد و چسباندن انها به هم منتفی میشه.

اگه پایگاه دادت Access هستش فیلد مربوط به شماره نامه رو Memo کن . وقتی این کار رو میکنی هر نوع داده ای میتونی توش وارد کنی .

در مورد اون مشکل اولی شاید توی رویداد Text_Change کدی نوشته باشی که اینطوری میشه .:لبخندساده:

lordarma
چهارشنبه 30 دی 1388, 21:08 عصر
اگه پایگاه دادت Access هستش فیلد مربوط به شماره نامه رو Memo کن . وقتی این کار رو میکنی هر نوع داده ای میتونی توش وارد کنی .

در مورد اون مشکل اولی شاید توی رویداد Text_Change کدی نوشته باشی که اینطوری میشه .:لبخندساده:

همچنین پیشنهاد می کنم که به جای جعبه متن معمولی از کامپونت "MS Rich Text" استفاده کنی...

barname_majid
چهارشنبه 30 دی 1388, 22:52 عصر
سلام به دوست و همشهري عزيزم !
خيلي متشكرم از راهنمايي شما...*آرزومند آرزوهايت*

barname_majid
شنبه 03 بهمن 1388, 10:05 صبح
سلام دوست من!
مشکل من حل نشد ! راه حل دیگه ای وجود نداره ؟

lordarma
شنبه 03 بهمن 1388, 11:50 صبح
سلام دوست من!
مشکل من حل نشد ! راه حل دیگه ای وجود نداره ؟

از راهی هم که بنده گفتم استفاده کردید؟ ،
شاید مشکلتان با استفاده از ریچ تکس باکس حل شود ،
در صورت حل نشدن ، تکس باکسی را طراحی کن که فقط حروف فارسی و اعداد را قبول کند...

javadt
یک شنبه 04 بهمن 1388, 00:41 صبح
شما تنظیمات زیر رو اعمال کن و یک فونت فارسی

Text1.Alignment = 1
Text1.RightToLeft = True
و شماره رو از آخر به اول بزن
مشکلت بر طرف میشه

barname_majid
شنبه 24 بهمن 1388, 01:09 صبح
سلام
دوست من چطوری میتونم تکسی رو با خاصیت اعداد و حروف فارسی ردست کنم

barname_majid
شنبه 24 بهمن 1388, 01:12 صبح
دوست من این راه حل رو قبلا تست کردم و جواب میده اما منطقی نیست چون کاربرهای نرم افزار من خیلی چیز هستن ! میخوام به طور عادی شماره نامه رو وارد کنم

lordarma
شنبه 24 بهمن 1388, 02:09 صبح
به نظرم بهتر این است که یک OCX با خصوصیات دلخواه خودتان طراحی کنید.

barname_majid
شنبه 24 بهمن 1388, 12:46 عصر
سلام چطوری میتونم ocx طراحی کنم.

lordarma
شنبه 24 بهمن 1388, 14:06 عصر
سلام چطوری میتونم ocx طراحی کنم.

بهتره این موضوع را در تایپیک جداگانه مطرح کنید،
در تایپیک جدیدی که با این موضوع باز کردین، حتما مطرح کنید که می خواهید OCX شما چه خصوصیاتی داشته باشد...
موفق باشید