PDA

View Full Version : خطا در هنگام Connect در SQL Server 2005

AliReza Vafakhah
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 10:29 صبح
با سلام خدمت دوستان

من به دلیل سنگین بودن و نیاز نداشتن به برخی از ابزار های SQL Server فقط SQL Server Express رو 40MB هست رو نصب می کنم .

تا 2 روز پیش هم مشکلی نداشتم تا اینکه امروز که دیدم Connect نمی شم البته به صورت Windows Authentication نمی دونم چرا ؟

در لیست Server هم هیچ چیزی نیست !

دوستان لطفا کمک کنید تشکر

DataMaster
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:39 عصر
پیام خطایی نداری؟؟
سرویس SQL اجرا شده مشکلی نداره؟

AliReza Vafakhah
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:48 عصر
پیام خطایی نداری؟؟
سرویس SQL اجرا شده مشکلی نداره؟
این خطا یی که البته هنگامی که Server Name رو نام کامپیوترم وارد می کنم میده

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server.
The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that
SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 -
Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 53)

HAMRAHSOFT.IR
جمعه 08 بهمن 1389, 07:03 صبح
سلام دوستانمن قبلان نسخه Express2005 را روی ستم داشتم ولی بعد از نصب vb2010 و قتی مخوام کانکت کنم ابن خطا میده علت چی

TITLE: Connect to Server
------------------------------

Cannot connect to ALI-PC\SQLExpress.

ADDITIONAL INFORMATION:

This version of Microsoft SQL Server Management Studio can only be used to connect to SQL Server 2000 and SQL Server 2005 servers. (ConnectionDlg)

BUTTONS:

OK

حمیدرضاصادقیان
جمعه 08 بهمن 1389, 23:49 عصر
سلام.
این پیغام خطای شما برای این هست که management studio شما قدیمی هست و باید management studio مربوط به نسخه 2008 رو نصب کنید.زیرا با نصب vs2010 نیز sql 2008 نصب میشه و شما با management studio که مربوط به نسخه 2005 هست نمیتونید به این 2008 وصل شوید.

myking
پنج شنبه 06 تیر 1392, 15:25 عصر
منم همین مشکل دارم اما هر دوشون نسخه 2012 هستن