PDA

View Full Version : مشکل rave با sql , ado

ghazal20
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1384, 14:14 عصر
سلام
من با sql و ado کار می کنم . برای گزارش گیری از rave report استفاده می کنم.
کار با rave را هم کاملا بلدم یعنی ابتدا data view , بعد database connection و ... .
اما در موقع کار با rave با بقیه database ها مشکل ندارم اما با sql , ado در قسمت فیلد فقط فیلد اولی جدولم را نمایش می دهد .
لطفا بگویید باید چه کاری انجام دهم که تمام فیلدهای جدولم را ببینم ؟ :گیج:

alireza_63
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1384, 08:16 صبح
نمیدونم جوابی که دفعه قبل بهتون دادم رو دیدید و امتحان کردید یا نه!

احتمالا یک نکته رو فراموش کردی انجام بدی :

در دلفی روی جدول (Ado table ) مربوطه دو بار کلیک کن و سپس در کادر مربوطه با کلیک راست ماوس ، Add All Fields رو بزن .... بعد در محیط Rave در کادر سمت راست روی Data View Dictionary کلیک کن و سپس روی DataView مربوطه کلیک راست کن و Refresh رو بزن ... باید مشکل حل بشه .

Touska
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1384, 08:44 صبح
من نمی دونم چرا اصلا از Rave استفاده می کنی این همه Report خوب هست.

موفق باشید :flower:

ghazal20
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 13:57 عصر
جنابalireza_63 من این کاری که گفتید انجام دادم . جدول من سه تا فیلد نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه داره اما طبق شکل فقط دو تا فیلد را نمایش می دهد.

hr110
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 14:18 عصر
ممکن نوع فیلد شما از نوع int یا text باشد

alireza_63
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 20:50 عصر
دو راه پیش روی شماست :

راه اول اینه که در قسمت مربوط به Rave و در کادر سمت راست و روی 2 فیلد مربوط به DataView1 به ترتیب کلیک کنید. ( دو فیلدی که در زیر DataView1 باز شده اند )
روی اولی یکبار کلیک کنید و در قسمت ویژگیهای مربوطه در سمت چپ صفحه ، یک نام دیگر مثلا DataView1na را در قسمتName وارد کنید ...
سپس همین کار را در مورد فیلد بعدی یعنی _ DataView1 انجام بدید یعنی مثلا نام آنرا به DataView1kh تغییر بدید.
سپس در کادر سمت چپ روی DataView1 ( که بالای دو فیلد فوق قرار گرفته ) کلیک راست کرده و Refresh را بزنید و به سئوال مربوطه پاسخ مثبت بدهید.
دو فیلد دیگر به زیر فیلدهای قبلی اضافه میشود ...
فیلد آخر را حذف کنید .
و روی فیلد سوم کلیک کنید. سپس مثل بالا نام آنرا مثلا به DataView1nu تغییر بدید .
و در قسمت FieldName نام فیلدی که قبلا اضافه نمیشد ( مثلا شماره شناسنامه ) را وارد کنید.
دقت کنید که نامی که وارد میکنید دقیقا همان نام تعیین شده برای فیلد باشد.
طبعا در مورد فیلدهای دیگر نیز همین کار را می توانید تکرار کنید.

اما راه دوم!
دلیل بروز این مشکل اینه که شما نام فارسی برای فیلدتون انتخاب کردید و ظاهرا این موضوع موجب بروز مشکل در RaveReport میشه! :confy2:
در نتیجه اگر زیاد براتون مشکل ساز نباشه میتونید نام فیلدها رو در بانک اطلاعاتی مربوطه به انگلیسی تغییر بدید که در اون صورت نیازی به طی مراحل بالا نیست .

موفق باشید. :flower:

ghazal20
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 11:35 صبح
جناب alireza_63 همونطوری که گفتید این مشکل دقیقا مربوط به نام فارسی فیلدهاست . اما راه اولی شما را امتحان می کنم ممنون.
جناب hr110 دقیقا نوع فیلد شماره شناسنامه از نوع int است . حالا باید چکار کنم :گیج:

ghazal20
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 15:11 عصر
خیلی ممنون alireza_63 مشکل نمایش فیلدها برطرف شد :)
اما مشکل دیگرم در رابطه با محاسبه مجموع فیلد در rave است . مثلا نمیدانم نوع فیلد حقوق را در sql چی انتخاب
کنم که موقع preview گزارش به نوع آن اشکال نگیرد :گیج:

ghazal20
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 15:14 عصر
ممکن نوع فیلد شما از نوع int یا text باشد
میشه بگین باید نوع فیلدم چی باشه که توی rave بتونم کار محاسبه مجموع را انجام بدم؟ :گیج:

alireza_63
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 17:47 عصر
برای این کار میتونید نوع فیلد حقوق در SQL رو money انتخاب کنید ...

ghazal20
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 18:48 عصر
اینکارو انجام دادم ولی خطا می گیره

ghazal20
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 18:51 عصر
من اینکارو کردم اما خطا میگیره :cry:

ghazal20
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 19:00 عصر
جناب alireza_63 و همه دوستان ممنون . مشکلم حل شد :D :D

alireza_63
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 08:22 صبح
موفق باشید! :flower: