PDA

View Full Version : مشکل در ساخت ریسورس

Felony
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 17:46 عصر
:لبخندساده:سلام ،

در حال نوشتن یک برنامه هستم که تو قسمتی از اون باید فایل های داخل یک پوشه رو به صورت ریسورس در بیارم ، برای این کار متن مورد نظر برای ساخت فایل RC رو با ساختار زیر درون یک فایل میریزم :

Name +' RCDATA '+ ResourceName

حالا آدرس این فایل رو به عنوان پارامتر به کامپایلر ریسورس دلفی ( BRCC32 ) میفرستم و درست هم کامپایل میشه و فایل ریسورس ساخته میشه ولی گاهی اوقات که نام فایل دارای فاصله هست کامپایلر نام فایل رو نمیشناسه و خطا میده مثلا :

Test RCDATA D:\Picture\Sample Pic.jpg
کامپایلر ریسورس این فایل رو تشخیص نمیده و پیغام میده که نمیتونه فایل Sample رو پیدا کنه در صورتی که نام فایل Sample Pic.jpg بوده ، یعنی بعد از فاصله رو نمیخونه !

حالا چی کار میشه کرد ؟ به ذهن خودم رسید فایل ها رو تو یه پوشه موقت خودم کپی کنم با نام مورد نظر خودم مثلا File_n ولی این کار برای موقعی جواب گو هست که تعداد فایل ها کم باشه ولی الان تعداد فایلها و نوعشون معلوم نیست و ممکنه مثلا 1 گیگابایت فایل باشه ، در این صورت با این کار سیستم کاربر چند دقیقه مشغول کپی کردن فایل هاست که درست نیست ، تنها راه حل همین مشکل هست ، اگر کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه .

سعید صابری
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 17:58 عصر
به نظر من BRCC32 چون از کنسول dos استفاده می کنه و dos فایل با طول بیش از 8 کاراکتر و فاصله دار به این شکل در میاره Program~1 یه همچنین چیزی. به خاطر اینه که درست ادرسو تشخیص نمیده.
البته من فقط نظرمو گفتم درست و خراب بودنش که 100% غلطه!

Felony
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 18:36 عصر
اینکه چرا اینجوری میشه مهم نیست ، راه حلش رو میخوام ، آیا ساختار فایل های ریسورس دلفی در دسترس هست که بشه کاری براش انجام داد ؟

vcldeveloper
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 22:04 عصر
آدرس فایل رو باید در داخل دابل کوتیشن قرار بدید:

Test RCDATA "D:\Picture\Sample Pic.jpg"

Anis131313
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:32 صبح
سلام.
فکر جناب کشاورز جواب شما رو کاملا OK کردن ...
منم این فایل رو اینجا میزارم که اگه کسی یه وقت اومد به این پست با اطلاعات کامل بره بیرون.
البته کاره یکی از بچه های همین سایت هستش و زحمت کشیدن ... یادم نیست کدوم کاربر :خجالت:

----------------------------------------

43123

Felony
یک شنبه 04 بهمن 1388, 17:55 عصر
سلام.
فکر جناب کشاورز جواب شما رو کاملا OK کردن ...
منم این فایل رو اینجا میزارم که اگه کسی یه وقت اومد به این پست با اطلاعات کامل بره بیرون.
البته کاره یکی از بچه های همین سایت هستش و زحمت کشیدن ... یادم نیست کدوم کاربر :خجالت:

43123

من فایل رو باز نکردم ولی فرمتش doc بود و حتما مقاله هست ، جایه مقاله هم در بخش مقالات دلفی .

Mahmood_M
یک شنبه 04 بهمن 1388, 22:26 عصر
من فایل رو باز نکردم ولی فرمتش doc بود و حتما مقاله هست ، جایه مقاله هم در بخش مقالات دلفی .
این همون مقاله ای هست که من در سایت قرار دادم ...

موفق باشید ...