PDA

View Full Version : اوقات شرعی در سایت

محمد علی طوفانی
جمعه 02 بهمن 1388, 09:55 صبح
سلام
من میخواهم از اوقات شرعی به شکل زیر در یک سایت استفاده کنم
این را چه جوری باید طراحی کنم و با چی؟

meysampaknahad
جمعه 02 بهمن 1388, 11:56 صبح
سلام
یه همچین چیزی به صورت آماده و با کدنویسی جاوا وجود داره که می تونید از سایت زیر در قسمت اوقات شرعی ، دریافت و استفاده کنید.
http://abctools.ir (http://abctools.ir/)
موفق باشید

Silverboy
جمعه 02 بهمن 1388, 23:34 عصر
من دنیا رو زیر و رو کردم ...اوقات شرعی ای که همه شهر ها رو داشته باشه و تبلیغات هم نداشته باشه گشتم نبود نگرد نیست !

آخر سر مجبور شدم خودم بنویسم !
اگر دوستان ابراز تمایل کنند کنترلش را برای استفاده عموم قرار میدم

Silverboy
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 01:54 صبح
با سلام به همه دوستان

چند تا مطلب هست که باید توضیح بدم
1- چند روزی در گیر کار بودم و اصلا به سایت سر نمیزدم بنابراین تاخیر در گذاشتن این کد رو به منزله غرور یا خسیس بازی در نطر نگیرید ( فکر نمیکردم اینقدر استقبال شده باشه !)

2- در نظر داشتم که یک کنترل مرتب و تر و تمیز در این باره درست کنم و بعد منتشرش کنم ( چون عادت دارم که کار رو کامل و درست انجام بدم ) ، اما اسرار های دوستان و فرصت کمی که برای کار بر روی این پروژه دارم مانع این امر شد (این کنترل صرفا پیشنویس ماژولی از یک CMS است ، قطعا لازمه که کمی شخصی سازی و ویرایش بشه - پس توجه داشته باشید که این صرفا یک کنترل کار راه اندازه !)

3- کنترل حاضر بر اساس یک فایل جاوا اسکریپت کار کار میکنه ( کد جاوا متعلق به من نیست ) و از دقت بسیار خوبی بر خورداره .. برای تعیین اوقات شرعی شهر مورد نظرتون صرفا باید طول و عرض جغرافیایی ( Latitude و Longitude) رو در کنترل ست کنید همین !
(فایل جاوا اسکریپت رو در پوشه ای به نام scripts در ریشه سایت قرار بدید و یا آدرس اون رو از طریق تغییر در کد درست کنید)

طول و عرض جغرافیایی شهر مورد نظرتون رو هم میتونید با استفاده از Google earth و یا سایت شهید آوینی به دست بیارید

4- انشا ا... در اولین فرصت ممکن یک کنترل مرتب در این باره خدمت دوستان تقدیم خواهم کرد

موفق باشید

jingiliboyz
پنج شنبه 15 بهمن 1388, 08:37 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز فقط اگر امکان داره در مورد اینکه چطور از این برنامه خروجی بگیریم و روی صفحه ازش استفاده کنیم یه توضیح بدید مرسی