PDA

View Full Version : حرفه ای: تبدیل طول و عرض جغرافیایی به left و top روی picture box

mostafa_shaeri_tj
جمعه 02 بهمن 1388, 18:12 عصر
سلام.

مدتی دارم روی یک پروژه ای کار می کنم که توش باید طول و عرض جغرافیایی یک نقطه از شهر رو بگیرم و روی نقشه نشونش بدم.

اما هرکار میکنم نمی تونم درست از آب در آرمش. یعنی خطاش از 20 متر تا 200 متر هم میرسه.

اگه از اساتید کسی قبلا همچین پروژه ای کار کرده لطف کنید و راهنماییم کنید.

متشکر:ناراحت:

seven7777777
جمعه 02 بهمن 1388, 18:49 عصر
خوب نقشت تو برنامت چیه ؟
کلش تو یه picturebox قرار داره یا مثلا تو bg یه فرمه؟
یعنی scroll می خوره ؟

mostafa_shaeri_tj
جمعه 02 بهمن 1388, 23:04 عصر
سلام.
نقشه تو یک picture box قرار داره، ابعاد نقشه خیلی بزرگ (11700*7000). ابعاد فرم کوچیکه بنابراین قسمت کوچکی از نقشه رو میتونه نمایش بده. از این خاصیت استفاده کردم و left و top جعبه ی تصویر رو بر اساس طول و عرض جغرافیایی تغییر میدم طوری که محل مورد نظرم وسط در وسط فرم قرار بگیره. تا اینجا همش درست انجام میشه . نمی دونم چرا اینقدر خطا دارم.

mostafa_shaeri_tj
شنبه 03 بهمن 1388, 13:01 عصر
من ابتدا طول و عرض جغرافیایی رو به یک عدد در UTM تبدیل می کنم تا از حالت زاویه ای در بیاد و خطی بشه.

با این حال باز هم جواب نمیده!:ناراحت:

کسی تا حالا تو همچین پروژه ای کار نکرده ؟ :متفکر: خیلی گیج شدم، چون خطا همیشه یک مقدار ثابت نیست و متغییره

GISMan
شنبه 03 بهمن 1388, 14:08 عصر
دوست عزيز چرا از كامپوننت هاي GIS استفاده نمي كني؟

mostafa_shaeri_tj
شنبه 03 بهمن 1388, 16:48 عصر
سلام. ممنون از پاسخ تون.

اگه یه کامپوننت خوب و مجانی (یا حد اقل 30 روزه) سراغ دارید. اگه آدرس بدید واقعا لطف بزرگی در حق من کردید.:ناراحت:

meisamyaser
سه شنبه 17 فروردین 1389, 14:50 عصر
سلام ، یک کمپوننت رایگان با کارایی بسیار عالی کمپوننت MapWinGis است که در سایت زیر می توانید آنرا دانلود کرده به همراه مثالهای گوناگون که در همین سایت وجود دارد از آن استفاده کنید .
www.mapwindow.com (http://www.mapwindow.com)
درسایت codeProject هم یک مثال کامل از این کمپوننت را خواهید یافت (جستجو کنید)