PDA

View Full Version : مشکل در حذف کردن یک عضو

mobina.amiry
شنبه 03 بهمن 1388, 11:10 صبح
سلام
من 3 تا جدول دارم كه اين 3تا جدول با هم در ارتباط هستند و من با استفاده از ويژوال بيسيك برنامه اي نوشته ام كه اين برنامه را به اين ديتا بيسم متصل كرده ام
توي اين ديتا بيس من جدول هاي كتاب و عضو و امانت را دارم
حالا من در قسمت عضو ميخوام دو تا كار را انجام بدم يكي اينه كه جستجو عضو يكي ديگه هم حذف عضو است حالا من توي جستجو مشكلي ندارم توي حذف عضو هم مشكلي ندارم من فقط ميخوام در اين قسمت حذف عضو اگه عضوي كتابي پيشش است پيغام بده كه اين عضو را نميتوان حذف كرد يك كتاب را به امانت برده است چطور ميتوانم اين كار را بكنم اخه وقتي كه ميخوام عضوي را حذف بكنم پيغام ميده كه ميخواهيد اين عضو را حذف كنيد وقتي كه Yes انتخاب ميكنم اگه عضوي كتابي را به امانت برده باشه خودش يه پيغام ميده و عضو را حذف نميكنه حالا چطور ميتونم به جاي اين پيام خودم يه پيام فارسي بزارم كه چرا عضو را نميتوان حذف كرد.:متفکر:
پيغامي كه ميده اينه ميتونيد از آدرس زير ببينيد:
http://www.uplod.ir/download.php?file=820861 (http://www.uplod.ir/download.php?file=820861)

M.T.P
شنبه 03 بهمن 1388, 11:32 صبح
با سلام شما باید یک فیلد مبنی بر امانت کتاب به مشخصات اعضاء اختصاص بدی که در صورت بردن کتاب به امانت + و در صورت نبردن - باشه
حالا در موقع حذف ابتدا مطلب فوق رو با یه شرط چک میکنی و در صورت - بودن اقدام به حذف
Good Luck

polisoftco
یک شنبه 04 بهمن 1388, 12:08 عصر
برای حذف یک عضو شما ابتدا باید سرچ کنین ببینین این عضو کتابی برده یا نه اگه برده باشه بگو که این شخص اینقد کتاب برده و اگر RecordCountت کمتر از یک بود خب اون عضو رو حذفش کن.

اگه شما جدولی دارین که توش کد شخص ثیت میشه یا نامش، کد زیر رو بنویس :

if rsOzv.State = 1 then rsozv.close
rsOzv.open "SELECT * FROM Table1 WHERE OzvID ='" & Trim(TextCode) & "', strCon, adOpenStatic, adLockOptimistic

If RsOzv.RecordCount > 0 Then
MsgBox " این شخص " & RsOzv.RecordCount & " کتاب به امانت برده است", vbInformation + vbMsgBoxRight, "پیغام"
exit sub
else
msg = MsgBox("آیا میخواهید این شخص را حذف کنید؟", vbQuestion + vbYesNo, Space(20) + "پیغام")
If msg = vbYes Then
rsOzv.Delete adAffectCurrent
End If

این کد رو من تستش نکردم همین جا نوشتم اگه اشکالی داشت بگو تا برطرفش کنم.
موفق باشین
درود و بدرود