PDA

View Full Version : در مورد PE Structure ؟؟؟؟؟

g2eenday
شنبه 03 بهمن 1388, 19:00 عصر
سلام
یه چند وقتیه می خوام روی ساختار فایل های PE یا همون EXE خودمون مطالعه کنم، ولی هر چی این مقالات رو می خونم بدتر گیج می شم. نمونش مرجع arteam واسه فایل های اجرایی، که واقعا کامله! ولی من نمی دونم چرا متوجه نمی شم. حالا می خواستم بپرسم کسایی که تجربه تو این زمینه دارند یه پیشنهادی بدن یا مقاله ای ساده معرفی کنن یا بگن خودشون چطوری شروع کردند؟ هدفمم شناخت دقیق فایل های اجرایی ویندوز هستش و برنامه نویسی در این رابطه ( مثلا ساخت پکر در آینده دوررر! :گیج: و یا کار روی مبحث آنپکینگ )
بای

tdkhakpur
شنبه 03 بهمن 1388, 23:23 عصر
پک کردن چه ربطی به ساختار فایل دارد؟

vcldeveloper
شنبه 03 بهمن 1388, 23:54 عصر
پک کردن چه ربطی به ساختار فایل دارد؟
ربطش اینه که اگر شما ندونید ساختار یک فایل اجرایی به چه شکلی هست، نمی تونید برای پکر خودتان یک لودر مناسب بنویسید که اولا سیستم عامل فایل پک شده شما را به عنوان یک فایل اجرایی معتبر بشناسد، و ثانیا لودر شما را قبل از تلاش برای اجرای محتوای اصلی فایل، اجرا کند، تا کد شما شروع به Unpackکردن کدهای فشرده شده کند.
همچنین شما باید با ساختار فایل های اجرایی هر پلت فرم آشنا باشید تا بدونید چی رو در اون فایل نباید Pack کنید، و چی رو باید پک کنید.

g2eenday
یک شنبه 04 بهمن 1388, 00:52 صبح
آقای کشاورز اگه می شه جواب سوال ما هم دریابید پست دوم رو فقط جواب دادید
مرسی :چشمک:

vcldeveloper
یک شنبه 04 بهمن 1388, 03:10 صبح
آقای کشاورز اگه می شه جواب سوال ما هم دریابید پست دوم رو فقط جواب دادید
من اطلاع دقیقی از منابع موجود ندارم؛ یادم هست که قبلا در یکی از مقالات موجود در MSDN یک مقاله مفصل درباره ساختار فایل های PE موجود بود، ولی الان یادم نمیاد که اسمش چی بود، و اطلاع هم ندارم که آیا آن مقاله از منابعی که شما مطالعه کردید اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار میده یا نه. برای همین هم جواب سوال شما را ارسال نکردم.

Mr.reCoder
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 19:48 عصر
سلام...
بفرما!
اینم آموزش فایل PE
ترجمه اش کردم!!
نظری هم داری بفرما...:لبخندساده:
خدا حافظ.