PDA

View Full Version : کدوم کتاب؟؟؟؟

flamingo
شنبه 03 بهمن 1388, 20:21 عصر
سلام دوستان
ببخشید میدونم دیگه تو این سایت در خواست کتاب تکراری شده ولی سوال من
یه کوچولو با بقیه فرق داره.
امروز رفتم کتاب جاوا بگیرم دیدم کتابا زیادن و قیمتشون هم واسه من زیاد بود
البته زیاد بودنش به خاطر این که اگه کتاب بد در میومد بهم فشار میومد واسه همین
فعلا نگرفتم.
کتابایی که من دیدم جاوا,جاوا,جاوا بود.کتاب دیتلز بود که یکیش مال مهندس پاشایی
بود و کلفت هم بود.یکی دیگه بود دوتا جلد بود که هر دوتا کوچیک بودن.یکی مال آقای
صدیقی بود.یکی مال انتشارات نص بود که مال جاوا6 بود و واسه همین امسال.
یکی هم راهنمای جاوا بود که عکس یه ببر روش بود.به نظر شما کدومشون بهتره؟؟؟
در ضمن کتاب زبون اصلی تو بازار هست که هم قیمتش خوب باشه هم راحت بشه
مطالبشو فهمید یعنی کلا از لغت های سخت استاده نکنه؟؟؟اگه هست اسمش چیه
و مال کیه؟؟
در ضمن ایبوک نمیخوام چون نمیتونم پشت مانیتور زیاد بشینم.
اگه مدیران محترم احساس میکنن بحث تکراریه حذفش کنن.
موفق باشید

cups_of_java
شنبه 03 بهمن 1388, 23:57 عصر
یه پیشنهاد:
شما ebook همون کتاب دایتل (Java, How to program) رو پرینت بگیر و بخون. هم هزینش کم میشه هم اینکه متن کتاب آسون و روان هستش.

flamingo
یک شنبه 04 بهمن 1388, 00:13 صبح
سلام
ببین دوست من رک بگم:این کتاب 1568 صفحه داره که اگرهم صفحه ای 20 تومان ازم بگیرن که مطمئنا
بیشتر میگیرن میشه 31360!!!خدایی نمی صرفه واسه پرینت اینهمه آدم پول بده. خود کتاب اصلیشو
قیمتشو دارید؟؟
راستی این کتاب thinking in java چطوریه؟؟اگه خوبه از کجا ویرایش 4 رو میشه گیر آورد؟؟

مرتضی پیروزی
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:22 صبح
سلام
دوست عزیز اون کتاب شاید پرینتش نسبت به کتابای ایران گرون در بیاد ولی نسبت به خود کتاب اصلی
فوق العاده ارزونتره,اون کتاب تو سایت آمازون 96 دلاره.اگه آزاد بیاد تو ایران قیمتش سر به فلک میشه
موفق باشی

cups_of_java
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:44 صبح
سلام
ببین دوست من رک بگم:این کتاب 1568 صفحه داره که اگرهم صفحه ای 20 تومان ازم بگیرن که مطمئنا
بیشتر میگیرن میشه 31360!!!خدایی نمی صرفه واسه پرینت اینهمه آدم پول بده. خود کتاب اصلیشو
قیمتشو دارید؟؟
راستی این کتاب thinking in java چطوریه؟؟اگه خوبه از کجا ویرایش 4 رو میشه گیر آورد؟؟

کتاب اصلیش اگه پیدا کنی خوبه بابتش پول بدی!

کتاب Thinking in Java بهترین کتاب آموزش جاوا و شی گرایی که من تا حالا دیدم هست. فوق العادست اما باید کمی به ادبیاتش و متنش عادت کنی. انگلیسیش روانه اما یه کم سنگین شاید باشه براتون.
نسخه ۴ این کتاب رو من تو ایران ندیدم اما ebookاش هست.

melissa
یک شنبه 04 بهمن 1388, 23:33 عصر
سلام
اگه ebook بخونی بهتره (با پرینت گرفتن)
اما اگه کتاب میخوای ، یه کتاب هست مرجع کامل جاوا5 (J2SE5) همون که روش عکس ببره (tiger) نویسندش هربرت شیلده و کانون نشر علوم ترجمه و چاپ کرده
اگه از لحاض قیمت مشکلی نباشه حتما بخرش واقعا عالیه
از مبتدی (البته مبتدی جاوا) شروع کرده تا برنامه نویسی حرفه ای و همچنین معرفی bean ها و servlet البته برای بانک اطلاعاتی که بهتره با mysql باشه باید یه کتاب دیگه رو به اسم mysql و java که انتشارات ناقوس ترجه و چاپ کرده مطالعه کنی

flamingo
یک شنبه 04 بهمن 1388, 23:49 عصر
اما اگه کتاب میخوای ، یه کتاب هست مرجع کامل جاوا5 (J2SE5) همون که روش عکس ببره (tiger) نویسندش هربرت شیلده و کانون نشر علوم ترجمه و چاپ کرده
از ترجمه های دیتل بهتره؟؟
بعد منظورتون از مبتدی جاوا چیه؟؟؟یعنی واسه خوندن این کتاب باید تجربه برنامه نویسی داشت؟؟

melissa
دوشنبه 05 بهمن 1388, 01:18 صبح
آره خیلی بهتر از دیتیل
تقریبا هربرت شیلد دیونه جاواست
کلا وقتی میخوای با جاوا کار کنی بهتره هم برنامه نویس باشی و هم زبان دیگه ای رو کار کرده باشی
ولی تو کتابی که گفتم از پایه جاوا رو گفته

jeson_park
سه شنبه 06 بهمن 1388, 07:34 صبح
آره خیلی بهتر از دیتیل
تقریبا هربرت شیلد دیونه جاواست

سلام
چه ربطی به هربرت شیلد داره :لبخند:
شما خودت اگه علاق داشته باشی یاد می گیری :قلب:
کتاب دیتل ترجمه بهرام پاشایی هم عالیه و چیزی کم نداره :بوس:

epm157
سه شنبه 06 بهمن 1388, 12:12 عصر
شما میتونین کتاب دیتل رو از اینترنت دانلود کنین.
این عبارت رو تو گوگل جسنجو کن:

Java How to Program, 7th Edition

melissa
سه شنبه 06 بهمن 1388, 20:12 عصر
سلام
چه ربطی به هربرت شیلد داره :لبخند:
شما خودت اگه علاق داشته باشی یاد می گیری :قلب:
کتاب دیتل ترجمه بهرام پاشایی هم عالیه و چیزی کم نداره :بوس:

ربطی به هربرت شیلد نداره
ولی وقتی یه نفر یه زبان رو زیر و رو کرده بهتر میتونه کتابش رو بنویسه و به یکی دیگه یاد بده
به هر حال من با هربرت شیلد جاوا رو یاد گرفتم البته کتاب کافمن و دیتل رو هم خوندم ولی به کاملی هربرت شیلد نیست

البته با این حرف که اگه علاقه مند باشی یاد میگیری {حتی بدون کتاب!} کاملا موافقم

manvaputra
سه شنبه 06 بهمن 1388, 22:06 عصر
سلام دوست عزيز يكي از كتاب هايي كه خوندش رو بهتون توصيه مي كنم كتابIntroduction to Java Programming نوشته Y.Daniel Liang مي باشد.واقعا خوندنش خالي از فايده نيست.

jeson_park
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 03:20 صبح
سلام
جاوا چگونه برنامه بنویسیم نگارش 7:
http://www.4shared.com/file/178778310/8b78b872/java-how-to-program-7th-editio.html?s=1

jlover
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 12:25 عصر
نمیدونم چرا کمتر از این کتاب صحبت میشه :
« جاوا،جاوا،جاوا » ترجمه ی هادی محمدزاده و علی جهانیان ( Java,Java,Java by ralph morelli ) تنها کتاب کاغذی بوده که خوندم و شروعم با اون بوده و تاکید می کنم به مفاهیم یم پردازه و بازشون می کنه،اما چیزی که هست بهتره از رشته ی کامپیوتر بوده باشین و مثلا یه خورده با زبونایی که ترمای اول دانشگاه یا تو فنی یاد میدن کار کرده باشین ( من یه کمی با C++ کار کرده بودم اما در حد ابتدایی نه شیء گرایی ) داستان شیء گرایی رو به طور کل از این کتاب شروع کردم ) و اگرم از رشته کامپیوتر نباشین هم مشکلی نخواهد بود.من خودم انگلیسیم بد نیست،این ترجمه خیلی خوب کار شده روش

پیروز باشید