PDA

View Full Version : دریافت و ارسال تغییرات

مهدی رحیم زاده
شنبه 03 بهمن 1388, 21:10 عصر
سلام
یک برنامه داریم که باید توی اون اطلاعات شهرستان ها توی استان توسط همون برنامه مجتمع بشه .بهترین راهی که میشه ازش استفاده کرد چیه ؟
با تشکر

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 04 بهمن 1388, 21:40 عصر
دوستان پیشنهادی ندارن ؟
نظرتون در مورد پشتیبان گیری از آخرین تغییرات چیه؟
با تشکر

CYCLOPS
یک شنبه 04 بهمن 1388, 21:59 عصر
سلام
یک برنامه داریم که باید توی اون اطلاعات شهرستان ها توی استان توسط همون برنامه مجتمع بشه .بهترین راهی که میشه ازش استفاده کرد چیه ؟
با تشکر

نظرتون در مورد پشتیبان گیری از آخرین تغییرات چیه؟

سوالتون یا خیلی سخت و پیچیدست یا خیلی گنگ مطرح شده :متفکر:
لطفا یه مقدار توضیح بدید اطلاعات شهرستان منظورتون چیه ؟؟
مجتمع بشه یعنی چی ؟؟
پشتیبان گیری از آخرین تغییرات منظورتون تغییرات اطلاعات هر شهرستان جدا هست ؟؟
پشتیبان بگیریم که چی ؟؟
منظور کلی شما اینه که یه بانک اطلاعاتی نامتمرکز دارید و میخواید اطلاعات چند بانک رو یکجا داشته باشید یا چیزه دیگه ای مد نظرتونه ؟؟

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 04 بهمن 1388, 23:36 عصر
منظور کلی شما اینه که یه بانک اطلاعاتی نامتمرکز دارید و میخواید اطلاعات چند بانک رو یکجا داشته باشید
بله دقیقا همینه

shahab_ss
دوشنبه 05 بهمن 1388, 08:30 صبح
پیشنهاد من این هست که از وب سرویس استفاده کنید برای گرفتن اطلاعات از هر شهر(فرمت اطلاعات میتونه مثلاً XML باشه )،بعد اون اطلاعات رو Merge کنید.

CYCLOPS
دوشنبه 05 بهمن 1388, 09:13 صبح
به نظر منم انتقال اطلاعات تحت شبکه توسط XML بهتر و سریع تر انجام میشه
پشتیبان گیری زمانی که حجم اطلاعاتتون بالا باشه ترافیک شبکه رو بالا میبره اطلاعات رو تحت XML از هر بانک به برنامه منتقل کنید و اونجا با هم ترکیبشون کنید و تحویل بدید
البته این تئوری کار هست من خودمم تا حالا همچین سناریویی رو پیاده سازی نکردم شاید در عمل مشکلاتی پیش بیاره باید تست کنید تا معلوم بشه :متفکر:

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 05 بهمن 1388, 16:33 عصر
شما اصلا به محیط شبکه فک نکنید .
حجم داده های ارسالی زیاده و دریافت و ذخیره اون توی بامک زیاد زمان میبره ! من میخوام که این زمان برام کم بشه . مثلا روزانه در حدود 20000 رکود وارد میشه و هر هفته باید این اده ها ارسال و دریافت بشن .
با تشکر

shahab_ss
دوشنبه 05 بهمن 1388, 16:42 عصر
دوست عزیز،به هر حال تصور نمیکنم که شما قصد داشته باشید هر هفته بصورت حضوری فایل ها رو دریافت کنید !
برای کم کردن حجم دیتا و بالا بردن سرعت ترانسفر امکان استفاده از روش هایی مثل 7Zip وجود داره که میتونید Soap Packet ها رو تا حد خیلی زیاد فشرده کنید.
درضمن میتونید برای سرویسی که قراره اطلاعات کلاینت رو بفرسته Paging داشته باشید که این هم کمک در کمتر کردن حجم داده ها میکنه.
به هرحال این روشی بود که به فکر من رسید،

موفق باشید

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 06:39 صبح
دوستان نمونه مثالی برای این کار سراغ ندارین؟
با تشکر