PDA

View Full Version : مشکل با دستور SELECT

ali_khaluzadeh
شنبه 03 بهمن 1388, 22:54 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی

در جدول del_Morakhasi_Roozaneh یک دستور Select دارم که در هر حالتی 0 برمیگرداند.
من میخوام وقتی که یک کد پرسنلی در یک روز خاص وجود دارد مقدار یک را برگرداند ولی نمیشه ، به نظر خودم شکل کار درسته ولی ....

Private Sub Az_Tarikh_Exit(Cancel As Integer)
Dim rst6 As Recordset
Set rst6 = CurrentDb.OpenRecordset("select * from Morakhasi_Roozaneh where ((Morakhasi_Roozaneh.Code_Personeli =" & [Forms]![del_Morakhasi_Roozaneh]![Code_Personeli] & ") and (Morakhasi_Roozaneh.Az_Tarikh =" & [Forms]![del_Morakhasi_Roozaneh]![Az_Tarikh] & "))")
X = rst6.RecordCount
MsgBox X
'If X = 0 Then
' MsgBox "Çíä ÊÇÑíÎ æÌæÏ äÏÇÑÏ", vbOKOnly + vbInformation, "ÇØáÇÚ"

' End If
End Sub

mazoolagh
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:33 صبح
مقدار [Forms]![del_Morakhasi_Roozaneh]![Az_Tarikh] اگر string هست باید داخل '' باشه

ali_khaluzadeh
دوشنبه 05 بهمن 1388, 00:26 صبح
انجام نشد.
اگه ممکنه یه نگاه به کدی که گذاشتم بکنید.

ali_khaluzadeh
دوشنبه 05 بهمن 1388, 00:29 صبح
در دستور select اگر بخواهیم داده ای بگیرد که از نوع Number یا از نوع TEXT باشد طریقه نوشتن آنها در دستور Select فرق میکند.؟

mazoolagh
دوشنبه 05 بهمن 1388, 13:06 عصر
بله فرق میکنه.
طراحی جدول شما رو چک کردم فیلدهای تاریخ رو از نوع STRING تعریف کردین که خیلی بهتر هست عدد باشه - هم از نظر پرفورمنس و هم محاسبات روی تاریخ و هم جستجو
فعلا بصورت زیر اصلاح کنین

Set rst6 = CurrentDb.OpenRecordset("select * from Morakhasi_Roozaneh where Code_Personeli =" & [Forms]![del_Morakhasi_Roozaneh]![Code_Personeli] & " AND Az_Tarikh ='" & [Forms]![del_Morakhasi_Roozaneh]![Az_Tarikh] & "'")

ali_khaluzadeh
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 18:18 عصر
اگر بخوام تاریخ رو از نوع DATE در نظر بگیرم تو دستور SELECT بالا چطور باید بنویسم؟
آیا تابعی هست که Date رو به text تبدیل کنه؟
اگه هست شکل کلیش چطوریه؟