PDA

View Full Version : فرم serch

lalageh
یک شنبه 04 بهمن 1388, 11:57 صبح
با سلام

من یک جدول در اکسس دارم و می خواهم یک فرم serch بسازم که داده های داخل جدول را بر اساس نام و فامیل و تاریخ serch کند.
به عنوان نمونه از کاربر نام را بگیرد و رکورد مربوطه را از جدول پیدا کرده نمایش دهد.

niusha_amir
یک شنبه 04 بهمن 1388, 14:28 عصر
با سلام

من یک جدول در اکسس دارم و می خواهم یک فرم serch بسازم که داده های داخل جدول را بر اساس نام و فامیل و تاریخ serch کند.
به عنوان نمونه از کاربر نام را بگیرد و رکورد مربوطه را از جدول پیدا کرده نمایش دهد.

با سلام
می تونی یک کوئری درست کنی و زیر ستون نام و در ردیف critera تایپ کنی
[" لطفا نام موردجستجو را وارد کنید "]
و از این کوئری یک فرم درست کنی اون وقت یک پنجره باز میشه و توش پیغامی که داخل کروشه نوشتی ظاهر و ازت نام می خواد و نتیجه را می دهد .
ولی یک اشکال داره (که فکر کنم با کد نویسی حل بشه ) وقتی پنجره پیغام میاد فرم زیر محو نمیشه اونو نمیدون اگه فهمیدی به منم بگو

lalageh
یک شنبه 04 بهمن 1388, 15:42 عصر
من ÷اسخ شما را امتحان کردم اما در این مورد کاربر مجبور کل اسم را وارد کنه اما من می خواهم مثلا اگر اسمی "نیوشا" است وقتی کاربر "نیو" را تایپ می کند تمامی اسامی که با نیو شروع می شه را بهش نشون بده و.
من میخواهم search طوری باشه که سه تا گزینه نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد را از کاربر بگیره . اگر کاربر یکی از آنها را وارد کرد مثلا نام "نیوشا " را وارد کرد لیست تمام افرادی راکه نام آن ها نیوشا است را نشان دهد و اگر مثلا نام و نام خانوادگی را وارد کرد مپلا "نیوشا باقری" لیست تمام افرادی را که نام آنها نیوشا باقری است را بیاورد. یعنی جستجو بر اساس هر سه گزینه هم انجام شود اگر کاربر هر سه را وارد کند بر اساس هر سه تا جستجو کند و یا اگر یک یا دو مورد را وارد کرد جستجو بر اساس همان یک یا دو مورد انجام شود.

sajjad_kochekian
یک شنبه 04 بهمن 1388, 23:17 عصر
فکر کنم چیزی که شما می خواهید داخل نمونه باشه

niusha_amir
یک شنبه 04 بهمن 1388, 23:46 عصر
فکر کنم چیزی که شما می خواهید داخل نمونه باشه
با سلام
پس چرا error میده ؟
از این خط

call Form_Orders.CustomerCode_AfterUpdate

lalageh
دوشنبه 05 بهمن 1388, 10:03 صبح
با سلام

آره error می ده. :ناراحت:

error زیر رو می ده.

This error may appear if you attempt to open a file marked as damaged or disabled by a Microsoft Office system program. Each time an attempt is made to open the file ? even if the file was recovered or repaired ? will cause this error to appear and other currently open files or programs to suspend.
The file is in the Disabled Items list because, in previous attempts to open the file, it has caused the program to fault or shut down more than once.
Microsoft Project, Microsoft SharePoint Designer, and Microsoft OneNote: If the file was properly recovered, replaced, or deleted, you can remove the file from the list of disabled files (re-enable the file) by selecting Help, About Microsoft Office <Application Name>, and then clicking Disabled Items. Select the disabled item that you want to re-enable, and then click Enable.
Microsoft Outlook, Microsoft Visio, Microsoft Publisher, and Microsoft InfoPath: If the file was properly recovered, replaced, or deleted, you can remove the file from the list of disabled files (re-enable the file) by selecting Tools, Trust Center, and then selecting Add-ins. In the Manage list, click the arrow and select Disabled Items, click Go, and then select the disabled item that you want to re-enable.
Microsoft Access, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, and Microsoft Word: If the file was properly recovered, replaced, or deleted, you can remove the file from the list of disabled files (re-enable the file) by clicking the Microsoft Office button, and then clicking <Application Name> Options. In the Manage list, click the arrow and select Disabled Items, click Go, and then select the disabled item that you want to re-enable.
Re-enabling a file does not guarantee the application can open it. The file must be recovered from either a backup or undamaged recovered file.

amin_rj
دوشنبه 05 بهمن 1388, 17:40 عصر
در قسمت کد نویسی جمله call Form_Orders.CustomerCode_AfterUpdate را غیر فعال کنید (call Form_Orders.CustomerCode_AfterUpdate ') مشکل حل می شود .در واقع این برنامه قسمتی از یک برنامه بزرگتر بوده و این خطا مربوط به فرمهای دیگر است که پاک شده

lalageh
سه شنبه 06 بهمن 1388, 10:24 صبح
با سلام

اما من هنوز موفق به باز کردن فایل نشدم.
چون به محض باز کردن فایل به منerror می ده !!!

کمک!!!!!!!!!! :افسرده:

sajjad_kochekian
سه شنبه 06 بهمن 1388, 15:47 عصر
سلام
مشکلش اینه که چون قبلا بعد از جستجو اطلاعات را انتقال میداده به یک صفحه دیگه و حالا اون صفحه نیست پیغام خطا میده
مشکلی نداره
اون خطی که خطا میده رو حذف کن

wolfstander
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 09:40 صبح
سلام خدمت دوست عزیزم
من این راه رو انجام دادم
شما ببین احتمالا به دردت خواهد خورد
شما میتونید اون قسمتی رو که میخواید رو وارد کنید ، بعدش از دکمه متناظرش استفاده کنید
منطق برنامه هم با آپدیت کردن Row Source لیست باکس انجام میشه
سوالی بود ، در خدمتم