PDA

View Full Version : سوال: فعال سازي راست كليك در فرمهاي برنامه

Profesorjd
یک شنبه 04 بهمن 1388, 22:40 عصر
سلام
وقتي در برنامه كه با Startup اكسس شروع ميشود كليك راست موس ( براي كپي و پيست و كات ) عمل نمي‌كند .
1- راهي براي فعال كردن اين كليك راست موس براي نياز ذكر شده وجود دارد ؟
2- به فرض عدم فعال شدن چگونه اين مشكل را ميتوانم رفع كنم ؟
با تشكر

kamrankam
یک شنبه 04 بهمن 1388, 23:22 عصر
سلام
دوست عزیز با راست کلیک برروی فرم یک (عمل کپی و پیست و کات ) فعال می شود

اگرمنطور این بود بگوئید توضیح دهم.

Profesorjd
دوشنبه 05 بهمن 1388, 22:00 عصر
با سلام و تشكر
دقيقاً همان چيزي است كه دنبالش هستم اما :
1- بنظرم با shortcut menu ساخته شده است . ولي چگونه اينكار را انجام دهم ؟
2- آيا راه ديگري نيست ؟ مثلاً با فعال كردن يك قابليت يا Propertie در فرم ( مثلاً Yes يا No نمودن يك قابليت )
بازهم تشكر ميكنم

kamrankam
سه شنبه 06 بهمن 1388, 11:32 صبح
آموزش ایجاد منوهای کرکرای یا Popup بصورت راست کلیک در فرم

1- ازمنویTools وارد Customize شوید و گزینه New را انتخاب نمایید.
2- با بازشدن دیالوگ New Toolbar یک نام وارد نموده یا همان نام پیش فرض(Custom 1) را تایید نمایید .
3- یک تولبار خالی بانام مورد نظر شما ایجاد می گردد. مجددا وارد دیالوگ Customize شوید و Tab میانی (Commands) را انتخاب نموده و کلید Rearrange Commands را کلیک نماید تا این دیالوگ بازشود.
4- کلید رادیوئی Toolbar را انتخاب نموده و از لیست پیمایش مقابل گزینه New Toolbar که خود ایجاد نموده بودید مثلا (Custom 1) را انتخاب نمایید .
5- کلیدAdd راتایید و از لیست منوهای Add Command هر گزینه ای که نظر شما است انتخاب نماییدتا در لیست New Toolbar شما قرار گیرد .
6- باب انتخاب گزینه مورد نظر درصورتی که بخواهید گزینه مورد نظررا ویرایش 'گردد کلید Modify Selection را تایید نمایید . مثلا از Name برای ویرایش نام و EditButon برای ویرایش icon استفاده می شود .
7- مجددا وارد دیالوگ Customize شوید و تب Toolbars را انتخاب نمایید و از لیست زیرین تولبار ایجادی خودراجستجو کنید وچک باکس جانبی آن را تایید نمایید و کلید Propertis وارد دیالوگ آن شوید .
8- ازToolbars Propertis لیست Selected Toolbar تولبار جدید یا ایجادی خود را جستجو و انتخاب نمایید .
9- از لیستType گزینه popup را انتخاب نمایید یک پیغام مبنی بر انتخاب Popup در Shortcut به شما داده می شود تایید نموده و Customize راببندید.
10- وارده فرم موردنظر شده و در تنظیماتShortcut Menu Bar می توانید Popup ایجادی خود را انتخاب نمایید که در کلیه فرم با عمل راست کلیک Popup شما اجرا میشود .
توضیح : اگر درکل قرم نیازبه استفاده از این Popup بصورت راست کلیک نباشد می شود برروی تنظیمات فیلد از گزینه Shortcut Menu Bar استفاده کرد .

موفق باشید

sadegh1944
یک شنبه 11 بهمن 1388, 08:05 صبح
با سلام
در اکسس 2007 چطور میتوان منوی راست کلیک درست کرد.

sajjad_kochekian
یک شنبه 11 بهمن 1388, 14:36 عصر
داخل 2007 من چیزی پیدا نکردم لطفا بیشتر توضیح بدید

Mahsa Hatefi
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 23:25 عصر
دوست عزيز

من براي گزارشاتم popup ساختم اما وقتي فايل بصورت mde باشه روي گزارش پاپ آپ منو عمل نمي كنه و خطا مي گيره

kamrankam
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:00 عصر
سلام
من اجرا کردم مشکلی نداشت فایل ضمیمه هم بعنوان نمونه درمحیط گزارش با راست کلیک popup فعال می شود احتمالا مشکل چیز دیگراست .

Mahsa Hatefi
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 10:40 صبح
ممنون دوست عزيز

من فكر مي كردم مشكل از Mde هستش اما حالا متوجه شدم ايراد از ماژولي كه براي پنهان كردن پنجره اصلي اكسس استفاده مي كنم بوده . فايل ضميمه رو ببينيد ماژول مذكور رو توش قرار دادم .
خوب دوست بزرگوار اگر تونستيد مشكلشو حل كنيد لطفا خبر بديد

ممنون مي شم

anbaran
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 16:20 عصر
ممنون دوست عزيز

من فكر مي كردم مشكل از Mde هستش اما حالا متوجه شدم ايراد از ماژولي كه براي پنهان كردن پنجره اصلي اكسس استفاده مي كنم بوده . فايل ضميمه رو ببينيد ماژول مذكور رو توش قرار دادم .
خوب دوست بزرگوار اگر تونستيد مشكلشو حل كنيد لطفا خبر بديد

ممنون مي شم

Mahsa Hatefi
باسلام
مشکل نمونه شما با انجام 3تغییر و اضافه بشرح زیر اصلاح شد.
1- رویداد زیر به فرم اضافه شد.
Private Sub Form_Close()
DoCmd.Quit
End Sub
2- رویداد زیر به گزارش اضافه شد.
Private Sub Report_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.Maximize
End Sub

3-در فراخوانی ماژول مخفی کردن پنجره اکسس نوع آن از2 به 0 تغییر یافت.
Private Sub Form_Load()
Call fSetAccessWindow(0)
End Sub

موفق باشید

hamid-nice
سه شنبه 29 اسفند 1391, 19:26 عصر
داخل 2007 من چیزی پیدا نکردم لطفا بیشتر توضیح بدید

به تاپیک زیر مراجعه کنید

http://barnamenevis.org/showthread.php?389622-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%BE%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-access-2010

farzad_1354
شنبه 12 مرداد 1392, 08:37 صبح
سلام دوست عزیز فایل جالبی گذاشتی ولی مشکل اینه که نگفتی Popup01 که در فرم بهش Refer دادی در اکسس 2007 یا 2010 چطوری ایجاد شده و اگه بخوایم منوهاش رو تغییر بدیم چطوری میشه

salambeshoma
شنبه 12 مرداد 1392, 22:39 عصر
سلام دوستان این بحث کلیک راست رو به ما هم یادبدین چقدر به نمونه های موجود در این تاپیک نگاه کردم چیزی سر نیاوردم بخواییم تو فرم های خودمون این گزینه فعال باشه چیکار کنیم .ممنون

salambeshoma
سه شنبه 15 مرداد 1392, 00:11 صبح
دوستان عزیز خواشن در مورد راست کلیک در در فرم بانک 2007 و همچنین پنهان شده پنجره اکسس راهنمایی کنید چون ماژول هر دو استفاده میکنم ولی جواب نمیده متشکر

pmoshir
سه شنبه 15 مرداد 1392, 07:43 صبح
دوستان عزیز خواشن در مورد راست کلیک در در فرم بانک 2007 و همچنین پنهان شده پنجره اکسس راهنمایی کنید چون ماژول هر دو استفاده میکنم ولی جواب نمیده متشکر

براي اضافه شدن popup در اكسس 2007 بايد از ماكرو استفاده كنيد.
رويداد مورد نظر رو به همراه macro name در قالب يك ماكرو تعريف كنيد(مثل باز شدن يك فرم) پس از ذخيره كردن ماكرو در تب Database Tools گزينه create shortcut menu from macro را انتخاب كنيد و عمليات آن را تاييد كنيد.خوب حالا popup شما ساخته شده است. كافي است در رويداد shortcut Menu Bar فرم خود آن را انتخاب كنيد.

salambeshoma
سه شنبه 15 مرداد 1392, 22:08 عصر
با تشکر از محبت شما دوست گرامی در صورت امکان یک نمونه ساده بذارید تا مرحله مرحله یاد بگیرم بازم متشکر