PDA

View Full Version : باز هم یک برنامه نویس که می خواد یک حرکت بزنه!

mit.gamini
دوشنبه 05 بهمن 1388, 02:49 صبح
سلام دوستان،
توضیح کوتاه راجع به خودم اگه حسش نیست نخونش:
من خودم یک برنامه نویس هستم که بیشتر ویندوز اپلیکیشن کار می کنم، جدیدا سویچ کردم روی وب و حالا دارم یک سری اطلاعات جمع می کنم. یک سری با ASP.net کار کردم و یک دست و پایی زدم تقریبا یک سال حالا آمدم سراغ PHP .

هیچ جایی بهتر از یک فروم نمی تونه جواب آدمو بده حالا هی سرچ کنم!

سوالات:
1. تا آنجایی که می دانم PHP جزو سیستم های متن باز می باشد و سورس کد برنامه ها بسیار واضح است، سوال من اینجاست که این وضوح تا چه حد است. در ASP ما یک سری DLL و COMPONENT داشتیم که باینری شده بودند و دسترسی به سورس آنها میسر نبود آیا PHP نیز با همچنین چیزهایی دست و پنجه نرم می کند یا نه.
هدف من از این سوال این است که مثلا اگر بخوام یک سایت اخبار داشته باشم اگه بتونم یک اسکریپت سایت آماده پیدا بکنم می توانم به تمامی کدهاش دست رسی داشته باشم و حسابی ازش استفاده کنم یا نه مثل ASP کارم به خاطر DLL های ناآشنا لنگ می شه!!!!

2. یک سوالم راجع به mySql آیا این سیستم مدیریت پایگاه داده ها امکاناتی مانند trigger و ... را مانند msSQL دارد یا خیر. تا چه حد در این موارد به هم شباهت دارند. منظور از این موارد store procedure نویسی داخل خود دیتابیس است .

3.آیا PHP وب سرویسی دارد که بتوان از آن استفاده کرد و برنامه های ویندوز بیس را به پایگاه داده متصل کرد و با سایت تعامل داشت؟
منظورم این است که مثلا شما یک سایت داشته باشی که مثلا سبزی خوردن می فروشه، بعد بخوای یک اپلیکیشن بنویسی که ویندوزی باشه تا بتونی نوع سبزی هات و تعداد ، میزان فروش و اینجور چیزاشو تعیین کنی و ببینی! یکی نیست بگه اگه مثال نمی زدی بهتر بود!

4. این دیگه سوال نیست یک درخواسته!
از اساتید و دوستان محترم خواهش دارم که یکی پیدا بشه و قبول کنه که به عنوان استاد راهنمای بنده بشه و من افتخار کمک گرفتن ازشو پیدا کنم.

بازم منون!

mit.gamini
دوشنبه 05 بهمن 1388, 19:10 عصر
حالا نمی خواد همشو جواب بدی، اگه یک دونشو بلد باشی کافیه به خدا،
دوستان جواب منو بدید!

mit.gamini
دوشنبه 05 بهمن 1388, 19:25 عصر
لطفا یکی جواب این پست و بده!

ممنونم......

mit.gamini
دوشنبه 05 بهمن 1388, 22:09 عصر
یعنی اینقدر همه سطح علمی بالایی دارند که اصلا حال نمی کنن جواب پست بدن یا اینکه ... تر از این حرفان.

rasoolgh1
دوشنبه 05 بهمن 1388, 23:11 عصر
سلام
درباره سولات
1.نه اگه کد های php رو بلد باشی نه در گیری زیادی نداره و به نظر من
قابل مقایسه با dll های ویندوز نیست

2. سوالت یه بی احترامی بود شاید ولی داره دسته کمی از mssql نداره
store procedure هم داره .

3. این راه تو رو درست نفهمی دم اما میشه اطلاعات رو تو وب ریخت از طریق
ویندوزی.

امیدوار جواباتو گرفته باشی.موفق باشی

phoenixhunter