PDA

View Full Version : سوال: فرمت عدد در لیست باکس

abas1388
دوشنبه 05 بهمن 1388, 10:55 صبح
سلام
در لیست باکس اعداد بدون علامت جداکننده نمایش داده میشود .
راهی که خودم به نظرم رسید این است که در کوئری برای فیلد pay فرمت x: Format([pay],"0,000")
بکار بردم ولی با این فرمت اعداد پنج رقمی و بیشتر از پنج رقم ، کلاً بصورت صفر نمایش داده میشود.
با تشکر

مهدی قربانی
دوشنبه 05 بهمن 1388, 11:16 صبح
سلام
متوجه منظور شما نميشم مشكل شما دقيقاً كجاست ؟ در ليست باكس؟

alirezabahrami
دوشنبه 05 بهمن 1388, 12:51 عصر
سلام
در لیست باکس اعداد بدون علامت جداکننده نمایش داده میشود .
راهی که خودم به نظرم رسید این است که در کوئری برای فیلد pay فرمت x: Format([pay],"0,000")
بکار بردم ولی با این فرمت اعداد پنج رقمی و بیشتر از پنج رقم ، کلاً بصورت صفر نمایش داده میشود.
با تشکر

سلام
با همين روشي كه انجام داده ايد نمايش عدد در ليست باكس با علامت جدا كننده خواهد بود . احتمالاً اشتباه شما در جائي ديگر است .
موفق باشيد

abas1388
سه شنبه 06 بهمن 1388, 12:21 عصر
سلام
با همین روشی که انجام داده اید نمایش عدد در لیست باکس با علامت جدا کننده خواهد بود . احتمالاً اشتباه شما در جائی دیگر است .
موفق باشید

با سلام
بله ، همانطور که اشاره فرمودید در جائی دیگر هم اشتباه کرده بودم و آن ذخیره نشدن مقدار وارد شده در تکست باکس بود . ولی با اصلاح اشتباه فوق ، دوباره روش ذکر شده را امتحان کردم که متوجه شدم وقتی یک عدد صحیح 3 رقمی وارد میشود مثل 123 نمایش این عدد در لیست باکس بصورت 123. در می آید . دوستان لطف کنند راهنمائی کنند ایراد از کجاست؟
با تشکر

alirezabahrami
سه شنبه 06 بهمن 1388, 12:59 عصر
با سلام
بله ، همانطور که اشاره فرمودید در جائی دیگر هم اشتباه کرده بودم و آن ذخیره نشدن مقدار وارد شده در تکست باکس بود . ولی با اصلاح اشتباه فوق ، دوباره روش ذکر شده را امتحان کردم که متوجه شدم وقتی یک عدد صحیح 3 رقمی وارد میشود مثل 123 نمایش این عدد در لیست باکس بصورت 123. در می آید . دوستان لطف کنند راهنمائی کنند ایراد از کجاست؟
با تشکر
سلام
فکر کنم با فرمت x: Format([pay],"#,##0.00; #,##0.00") مشکلت برطرف شود . فقط توجه کن اگر می خواهید عددت بدون اعشار باشد در فرمت فوق مورد های که با رنگ قرمز مشخص شده حذف کنید .
البته قبل از دو رقم صفر اول یک علامت منفی است ( برای موقعی که عددت منفی است )
موفق باشید