PDA

View Full Version : طریقه ارتباط پایگاه داده به WPF

behnam25214
دوشنبه 05 بهمن 1388, 22:32 عصر
با سلام
چطور میتونم پایگاه داده اکسس یا sql رو به WPF ارتباط داد.:چشمک:

mdssoft
دوشنبه 05 بهمن 1388, 23:59 عصر
خوب این خیلی بحث کلی هست !
می تونی از LINQ to SQL (http://lmgtfy.com/?q=Linq+to+sql+wpf)استفاده کنی.

behnam25214
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 13:43 عصر
مرسی که جواب دادی.:لبخندساده:

juve2008
پنج شنبه 06 اسفند 1388, 18:00 عصر
خیلی سادس
از خاصیت ItemSource اون استفاده بکن

behnam25214
دوشنبه 16 فروردین 1389, 23:13 عصر
میشه کمی بیشتر توضیح بدین یا یه مثال ساده بزنید در حد نمایش اطلاعات در Text Box و Data Gride View
:قلب:

sunn789
سه شنبه 17 فروردین 1389, 09:00 صبح
سلام
توصیه من استفاده از این ایتمهاست حتی در صورتی که از اینترنت کم سرعت استفاده میکنید ارزشش رو داره از یک کافی نت فیلمها رو دانلود کنید
http://windowsclient.net/learn/videos_wpf.aspx

behnam25214
سه شنبه 17 فروردین 1389, 12:18 عصر
مرسی. هفته بعد دانلودش میکنم.

اگه کسی مثالی هم داشت لطفا بگه.

aghayex
سه شنبه 17 فروردین 1389, 21:52 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206022

behnam25214
سه شنبه 17 فروردین 1389, 22:09 عصر
مرسی دوست عزیز.:قلب:

ولی من میخوام پایگاه داده خودم رو تو WPF استفاده کنم.:لبخندساده:

behnam25214
شنبه 21 فروردین 1389, 15:08 عصر
کسی مثال ساده ای نداشت بگه؟!!

juve2008
سه شنبه 24 فروردین 1389, 14:13 عصر
سلام دوست عزیز
شما ابتدا کارهای اتصال بع بانک رو انجام بده تا اطلاعاتت رو تو یه دیتاویو یا دیتاست بریزی.بعدش از دو دستور زیر استفاده کن:
Me.ListBox1.ItemsSource = Me.dstest.tbl1
Me.ListBox1.DisplayMemberPath = "Name"

behnam25214
سه شنبه 24 فروردین 1389, 14:41 عصر
سلام
مرسی دوست عزیز
اگه میشه یه مثال کامل بزنید؟:متفکر:

majid325
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 00:14 صبح
سلام
مرسی دوست عزیز
اگه میشه یه مثال کامل بزنید؟:متفکر:

یه کمی مطالعه ، جستجو ....
شما تو این تاپیک فقط داری میگی دستتون درد نکنه اگه میشه کامل ترش رو بزارید!!!!
تو یکی از پستها ، یکی از کاربران لینک windowsclient رو بهتون دادن توی اون از فیلم تا نمونه کد بود و هست ، حتی نرفتید نگاه کنید.

aghayex
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 19:04 عصر
حالا چه پایگاه داده ای از قبل دارید یا می خواهید در برنامه یکی بسازید اونو تو برنامه فراخوانی کنید .
بعد از اون می مونه نحوه اتصال به اون که شما یه شی SqlConnection می سازید:
SqlConnection sqlcon=new SqlConnection();
بعد می مونه connectionstring اونو تنظیم کنی که اونو تو این بخش بحث شده :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206022
بعد از اون دیگه بستگی به نوع کارتون از دیتابیس استفاده می کنید.

farashah_jalal
شنبه 28 فروردین 1389, 23:16 عصر
سلام دوست عزیز :
کد زیر به صورت معماری سه لایه می باشد.
و خروجی ان مقادیر را در یک tree viewنمایش می دهد.
DataTable table = Category.GetCategoryAll();

for (int i = 0; i < table.Rows.Count ; i++)
{
CmbRoot.Items.Add(table.Rows[i]["subject"].ToString());
}

mhdchl
دوشنبه 25 آذر 1392, 17:51 عصر
یه کمی مطالعه ، جستجو ....
شما تو این تاپیک فقط داری میگی دستتون درد نکنه اگه میشه کامل ترش رو بزارید!!!!
تو یکی از پستها ، یکی از کاربران لینک windowsclient رو بهتون دادن توی اون از فیلم تا نمونه کد بود و هست ، حتی نرفتید نگاه کنید.

ضمن عرض ادب و احترام و خسته نباشید، خدمت مدیران محترم:
کاشکی جواب سؤال این دوست رو بلد بودم تا از سیر تا پیازش رو به تفصیل براش بگم...... ولی با اجازه مدیران محترم میخوام یه درد دلی رو مطرح کنم امیدوارم جسارت تلقی نشه:
از نحوۀ پیگیریهای افرادی مثل این دوست عزیز، می شه حدث زد که این دوستان حداقل عذری که دارند اینه که به زبان انگلیسی تسلط مطلوبی ندارند تا بتونند به سرعت پاسخ سؤالشونو رو از اون منابع بدست بیارن. که اگر غیر از این بود یک راست سراغ همون منابع می رفتند و منّت هموطنِ ترشرو و بی حوصله و بی فرهنگ _ معذرت میخوام جسارت نباشه ولی یک حقیقت تلخه که ما ایرانیا تا نپذیریم رشد نخواهیم کرد _ رو نمی کشیدند.
کافیه نحوۀ پاسخگویی به سؤالات مبتدیان در منابع انگلیسی رو با نحوۀ پاسخگوییهای اکثر ما ایرانیها (البته قلیلی هم هستند که از این اکثریت استثنائند) یک مقایسه کوچکی بکنید.
اکثر ماها اگر هم چیزی بلد باشیم:
ـ یا نسبت به یاد دادن آن بخیلیم.
ـ یا حوصلۀ وقت گذاشتن برای ضعیف تر از خودمون رو نداریم و ارزش و اهمیت این کار رو برخلاف خارجیا نمی دونیم و یادمون میره که خودمون هم یه روزی مبتدی بودیم و از راهنمایی دیگران چیزی یاد گرفتیم.
ـ یا این تصور کثیف و مشمئز کننده رو داریم که اگه کسی دانستۀ ما رو یاد بگیره با منافع مادّی ما منافات داره. یعنی به اصطلاح دست زیاد میشه.
- یا .....
یا دلایل دیگه ای که همۀ اونها مانع ساخته شدن فرهنگیه که لازمۀ رشده و در ابتدا عرض کردم ما ایرانیها متأسفانه نداریم.
چرا ایرانی باید از دسترسی به منابعی که پاسخ سؤالش رو به زبان مادریش میده محروم باشه؟
چرا خارجی باید در همه چیز حتی اخلاق و فرهنگ و تکریم ارباب رجوع و درک ارزش تربیت شاگرد و .... از خارجی عقب باشه _ تکنولوژی که جای خود ، که تا اونا نباشه این هم نخواهد بود_؟

ببخشید روده درازی کردم. همین. فقط میخواستم بگم مدیرای محترم لااقل برای اینکه سایتهایی نظیر این سایت از فلسفۀ وجودی و هدف تأسیس خود دور نشن ، یه کم با ما مبتدی ها مهربون تر و باحوصله تر باشن.

البته این حرف تو دلم مونده بود و به دنبال هر بهانه ای مطرحش می کردم نه اینکه ربطی به این تاپیک یا مدیر یا مدیران محترم اون داشته باشه.
در هر حال از همۀ عزیزان عذر خواهی می کنم.
به امید اینکه ....... :قلب:

mhdchl
دوشنبه 25 آذر 1392, 18:20 عصر
سلام دوست عزیز
شما ابتدا کارهای اتصال بع بانک رو انجام بده تا اطلاعاتت رو تو یه دیتاویو یا دیتاست بریزی.بعدش از دو دستور زیر استفاده کن:
Me.ListBox1.ItemsSource = Me.dstest.tbl1
Me.ListBox1.DisplayMemberPath = "Name"

ببخشید نمیشه این کار رو بدون استفاده از دیتاست یا دیتاویو انجام داد. یعنی اطلاعات تو یه دیتا تیبل که متعلق به هیچ دیتاستی نیست ریخته بشه؟

Ali.hitter
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 19:27 عصر
کد ها زیر میتونه کمکت کنه خیلیم ساده نیازی به دیتا ست نیست فقط اول یه کلاس linq ایجاد کن و table مورد نظرت رو توش drag کن

var db = new MyDataDataContext();
DataGride1.ItemsSource = db.table_1();