PDA

View Full Version : سوال: این تو سی شارپ امکان پذیره؟

raika17metal
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 01:17 صبح
دوستان من فکر می کنم کنترل هایی مانند dataGridView و اشیایی مانند DataTable انعطاف بیشتری دارن برای مثال با استفاده از دستور زیر میشه به یه عنصر از DataTable دستری پیدا کرد و در حقیقت مثل یه آرایه دو بعدی باهاشون برخورد کرد
dt.rows(0).item("code").tostring
آیا این قابلیت تو سی شارپ هم وجود داره که بشه با استفاده از ایندکس ها به عناصر داخل DataTable دسترسی داشت؟

اَرژنگ
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 04:25 صبح
دوستان من فکر می کنم کنترل هایی مانند dataGridView و اشیایی مانند DataTable انعطاف بیشتری دارن برای مثال با استفاده از دستور زیر میشه به یه عنصر از DataTable دستری پیدا کرد و در حقیقت مثل یه آرایه دو بعدی باهاشون برخورد کرد
dt.rows(0).item("code").tostring
آیا این قابلیت تو سی شارپ هم وجود داره که بشه با استفاده از ایندکس ها به عناصر داخل DataTable دسترسی داشت؟
دوست عزیز،
شما مشکل اصلیتان در این مورد امکان پزیری و یا وجود این قابلیت بخصوص نیست، به این نکات توجه کنید:
۱.شما دارید با یک شی داتابیل کار میکنید به جایه اینکه به سی‌شارپ توجه کنید به قابلیتها و روشهایه استفاده از شی داتاتیبل در سی‌شارپ نگاه بندازید.
۲.به داتاتیبل‌ریدر هم یک نگاه بندازید.
بعد از یکمی مطالعه در این موارد خود شما نه فقط جواب این سوالتان را بلکه به احتمال زیاد جواب بسیار سوالهایه دیگر را در زمینه داتا‌تیبل خواهید داد.
موفق باشید