PDA

View Full Version : مشکل در ذخیره کردن تصویر در دیتا بیس

atashsavar
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 11:31 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
همانطور که از عنوان مشخصه با ذخیره کردن عکس در دیتابیس مشکل دارم البته ناگفته نماند که با استفاده از کدهایی که در همین سایت گفته شده این کارا انجام می دم ولی این ارورا میده :

An object or column name is missing or empty. For SELECT INTO statements, verify each column has a name. For other statements, look for empty alias names. Aliases defined as "" or [] are not allowed. Add a name or single space as the alias name.
The name "System.Byte" is not permitted in this context. Valid expressions are constants, constant expressions, and (in some contexts) variables. Column names are not permitted.

البته کد مورد استفاده هم بدین ترتیبه :

if (fuImage.HasFile)
{
int len = fuImage.PostedFile.ContentLength;
byte[] pic = new byte[len];
fuImage.PostedFile.InputStream.Read(pic, 0, len);
s.image = pic;
}

و کد اینسرت :

string sql = @"INSERT INTO Student(sIdentity ,sPass ,sName ,sFamily ,sImage) VALUES
('{0}', N'{1}', N'{2}', N'{3}', {4}");
sql = string.Format(sql, this.identity,this.Pass.Replace("'","''"),this.Name,this.Family,this.image);
dal.Connect();
dal.DoCommand(sql);
dal.DisConnect();

ممنون میشم کمکم کنید.

mohsen507
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 18:54 عصر
در اين مورد بحث زياد شده سرچ كن پيدا ميكني
ولي نميدونم چه اصراري هست عكس رو داخل ديتا بيس ذخيره كني آدرسشو داخل ديتا بيس ذخيره كن

منطقي تره !!

ironman
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 19:24 عصر
به آدرس زیر یه نگاه بنداز فکر کنم مشکل کار رو متوجه میشی...
منم با نظر دوستمون موافقم به جای عکس آدرسشو تو دیتابیس ذخیره کنید خیلی خیلی خیلی بهتره!!!!1:چشمک:

atashsavar
جمعه 09 بهمن 1388, 09:08 صبح
به آدرس زیر یه نگاه بنداز فکر کنم مشکل کار رو متوجه میشی...
کدوم آدرس؟؟؟؟
من سرچ کردم ولی جایی با این مشکل برنخوردم .

درضمن می دونم که این کار غیر منطقیه ولی چون پروژه درسی هست باید این کار را انجام بدم.

ironman
شنبه 10 بهمن 1388, 09:38 صبح
کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:بامزه::لبخند::بامزه::لبخند:
http://www.aspnettutorials.com/tutorials/database/Save-Img-ToDB-Csharp.aspx

http://www.codeproject.com/KB/web-image/PicManager.aspx

mohammad.sakhidel
شنبه 10 بهمن 1388, 09:39 صبح
چرا غیر منطقیه؟ بنظر من نیست ، با ذخیره تصاویر در دیتابیس مدیریتشون خیلی بهتر انجام میشه ، البته اینم نظر منه.

این خطایی هم که میگیره به احتمال بسیار زیاد توی syntax اشتباه کردی مثلاً یه کاراکترو نذاشتی ، همیشه قبل از اینکه Command ت رو اجرا کنی از طریق یه Label تستش کن ببین درسته یا نه.

البته نکته مهم در ذخیره تصاویر در دیتابیس ، نمایش دادن اوناست نه ذخیره کردنشون.

اوبالیت به بو
شنبه 10 بهمن 1388, 12:30 عصر
چرا غیر منطقیه؟ بنظر من نیست ، با ذخیره تصاویر در دیتابیس مدیریتشون خیلی بهتر انجام میشه ، البته اینم نظر منه.
چی جوری مدیریتشون راحت میشه؟ مثلا چه کارهایی میشه کرد؟

ironman
شنبه 10 بهمن 1388, 17:47 عصر
[/B][/RIGHT]
البته نظرتون محترم ولی همین یه نکته بس که با این کار حجم دیتابیس افزایش پیدا میکنه و و سرعت و کارایی رو میاره پایین!!!! (سایر مطالب که بماند...).
ولی در مورد راخت تر شدن مدیریت هم باید عرض کنم که به راحتی میتونند با آدرسی که در دیتابیس ذخیره کردن عکسها و فایهاشون رو مدیریت کنن.
بهر حال اگه کسی نظر یا ایده بهتری داره خوشحال میشیم که استفاده کنیم