PDA

View Full Version : dll and componnet

crazy Scientist
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 17:53 عصر
سلام به همگی من تازه عضو شدم و امیدوارم که از این سایت و شما دوستان حرفه ای و.. یه چیزایی یاد بگیرم :خجالت:
اول می خوام بدونم dll , componnet چیه و چطوری می تونم به ویژوال استادیو اضافه کنم و ازش توی برنامه هام استفاده کنم ؟؟؟

crazy Scientist
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 23:51 عصر
کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ACorvinus
جمعه 09 بهمن 1388, 00:20 صبح
سلام .

DLL یعنی Dynamic Link Library که اونم یعنی کتابخونه ای که دینامیکیه!!!!!
راحت تر بگم، فایلی هست که داخلش توابع، روال، کنترل و ... میتونه وجود داشته باشه.

برای استفاده از یه Dll باید اونو به برنامه Reference بدیم. برای انجام این کار منوی Project رو انتخای کرده و زیر منوی Add References رو انتخاب می کنیم.

حالا از Browse Tab Page مسیر فایل DLL رو ممشخص کرده و DLL رو به برنامه Reference میدیم.

برای استفاده از این DLL باید اونو به برنامه Import کنیم. حالا مثلا اگه اسم DLL ما PersianCalendarDLL باشه، با این صورت عمل می کنیم:

Imports PersianCalendarDLL

بازم مشکلی بود، تیم برنامه نویس در خدمت شماست.

crazy Scientist
جمعه 09 بهمن 1388, 00:35 صبح
سلام .

DLL یعنی Dynamic Link Library که اونم یعنی کتابخونه ای که دینامیکیه!!!!!
راحت تر بگم، فایلی هست که داخلش توابع، روال، کنترل و ... میتونه وجود داشته باشه.

برای استفاده از یه Dll باید اونو به برنامه Reference بدیم. برای انجام این کار منوی Project رو انتخای کرده و زیر منوی Add References رو انتخاب می کنیم.

حالا از Browse Tab Page مسیر فایل DLL رو ممشخص کرده و DLL رو به برنامه Reference میدیم.

برای استفاده از این DLL باید اونو به برنامه Import کنیم. حالا مثلا اگه اسم DLL ما PersianCalendarDLL باشه، با این صورت عمل می کنیم:

Imports PersianCalendarDLL

بازم مشکلی بود، تیم برنامه نویس در خدمت شماست.

ممنون
حالا همین تاریخ فارسی اگه بخوام توی یه لیبل ازش استفاده کنم چه کار می تونم انجام بدم که تاریخ به صورت فارسی بگیره یا نمایش بده ؟؟

mmd2009
جمعه 09 بهمن 1388, 01:00 صبح
بله میشه

فقط کافیه این دستور رو بنویسی

dim str as string = PersianCalendarDLL.value.tostring()
label1.text = str.tostring()

crazy Scientist
جمعه 09 بهمن 1388, 01:08 صبح
بله میشه

فقط کافیه این دستور رو بنویسی

dim str as string = PersianCalendarDLL.value.tostring()
label1.text = str.tostring()

ممنون
من یه برنامه دارم که می خوام فرد تاریخ رو وارد کننه اگه دیده باشید یه تاریخ میلادی داره خود برنامه vs که میلادی هست و روی او کیلک می کنند می خوام اونجوری باشه بعد چطوری میتونم وصلش کنم به دیتابیسم که ذخیره بشه توش ؟؟

crazy Scientist
جمعه 09 بهمن 1388, 22:56 عصر
جوابی نگرفتمممممممممممم :( :ناراحت: