PDA

View Full Version : سوال: بررسی تغییرات بانک؟؟؟

aminjooon2005
جمعه 09 بهمن 1388, 10:23 صبح
سلام ....
یه نرم افزار حسابداری هست میخوایم اطلاعات کاریمون رو رو نت داشته باشیم برای اینکار فایل بانک اطلاعاتی برنامه رو پیدا کردم که یعنی اگه بتونیم اون فایل رو بفرستیم کار درست میشه ولی حجم فایل زیاده هفتاد هشتاد مگ هست... حالا میخوام ببینم روشی هست که فقط تغییرات بانک رو بفرستیم ؟ و الکی کل فایل فرستاده نشه؟ پ

با توجه به اینکه برنامه رو یه شرکتی نوشته و هیچ اطلاعاتی در مورد ساختارش نداریم...

مرسی ممنون منتظر جواب تون هستم

M.T.P
جمعه 09 بهمن 1388, 12:25 عصر
امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی در شبکه باید توسط نرمافزار گذاشته میشد که ظاهرا نشده و یا اینکه برنامه امکانش رو داشته باشه که مسیر دیتابیس رو دستی بهش بدیم تا بهش connect شه

aminjooon2005
جمعه 09 بهمن 1388, 13:04 عصر
مرسی از جوابتون:قلب:
اصلا برنامه هیچ گونه امکانات شبکه نداره

من چون میخواستم از برنامه در دو شهر متفاوت استفاده بشه به فکرم رسید که فایل بانک رو از طریق اینترنت بفرستیم....
ولی حچم بانک زیاده و من میخوام برنامه فقط قسمت هایی که تغییر کرده رو بفرسته...

یعنی الان مسثله به اینصورت باشه که : دو تا فایل داریم میخوایم یه کاری کنیم که قسمت هایی از فایل اصلی رو که تغییر کردن رو ثبت کنیم و برای کامپیوتر مقصد بفرستیم وکامپیوتر مقصد با توجه به تغییرات فایل رو در اون کامپیوتر به روز کنه...

یعنی لازم نباشه کل فایل رو بفرستیم فقط قسمت هایی رو بفرستیم که بعد از آخرین ارسال تغییر کردن:متفکر:

M.T.P
جمعه 09 بهمن 1388, 13:26 عصر
تنها راهی که به نظرم میرسه اینه که در صورت وجود امکان وارد کردن دستی مسیر دیتابیس شما با مودم به هم وصل شید و بعد از اتصال با دادن مسیر دیتابیس بصورت

(( \\PC-NAME\ (file://pc-name/)))

در ابتدای مسیر ، برنامه به دیتابیس ویرایش شده connect بشه مگه اینکه بقیه دوستان نظری بدن

aminjooon2005
جمعه 09 بهمن 1388, 13:57 عصر
ببخشید فکر کنم منظورم رو اشتباهی فهمیدید

نمیخوام ارتباط آنلاین به وجود بیارم فقط میخوام در کامپیوتر مقصد اطلاعات رو بخونم و اصلا قصدم ایجاد ارتباط دور با بانک نیست بلکه ارسال خود اطلاعات هست یعنی کلهم اطلاعات بانک رو بفرستم اما مسثله ای که هست با توجه به حجم زیاد فایل بانک میخوام فقط یک دفعه کل اطلاعات رو بفرستم و دفعات بعد فقط قسمت هایی رو که تقییر کردن رو بفرستم تا حجم ارسالی خیلی کاهش داشته باشه

اصلا فرض کنید دو تا فایل داریم که شامل 100 رکورد کاملا شبیه همند حالا تو فایل اولی 1 رکورد رو ویرایش میکنیم
من فقط میخوام اطلاعات اون رکورد ویرایش شده رو بفرستم و تو مقصد بتونم با توجه به اطلاعات ارسالی اون فایل دوم رو مثل فایل اول کنم یعنی تغییرات رو روش اعمال کنم

راه حلی که به ذهن خودم رسید این بود که فایل رو بیت به بیت بخونم ببینم کجا ها عوض شدند بعد اون فایل رو بفرستم ولی مشکلی که داشتم این بود که آدرس خونه هایی که عوض شدند رو چه طوری برسونم ؟ آخه اگه بخوام همه آدرس ها رو دوباره تو فایل بریزم که باز حجم فایل میره بالا؟؟؟؟در ضمن این کار بیت به بیت خوندن رو با سی پلاس پلاس میخواستم انجام بدم

مرســـــــــــــی

ENG_Torshani
جمعه 09 بهمن 1388, 14:02 عصر
دوست عزیز اگر به جای بانک ار باینری فایل استفاده کرده باشه هیچ راهی وجود نداره ولی اگر از Access یا Sql استفاده کرده باشده اینکار خیلی راحته

؟؟؟؟؟
بیبین چیه تا بهت بگم چه کنی

M.T.P
جمعه 09 بهمن 1388, 14:07 عصر
میدونم ، متوجه شدم به خاطر دردسر فهمیدن مقدار جدید دیتابیس و ارسال اون و مجددا اضافه کردن به دیتا بیس مقصد اینو عرض کردم:افسرده:

aminjooon2005
جمعه 09 بهمن 1388, 14:11 عصر
SQL استفاده شده....

aminjooon2005
شنبه 10 بهمن 1388, 14:26 عصر
خواهش میکنم کمک کنید کارم گیره...:افسرده:

mpmsoft
شنبه 10 بهمن 1388, 14:44 عصر
اگر بصورت مستقیم به محتوای بانک دسترسی نداشته باشید امکانش وجود نداره
اگر هم دسترسی داشته باشید می تونید برای مثال یک فیلد به جداول اضافه کنید و مقدار پیش فرش اون رو برابر 0 کنید سپس یک برنامه ساده بنویسید و رکوردهایی که در بانک مقدار 0 دارند رو برای دیگر سیستمها ارسال کنید و سپس مقدار آن رکورد رو برابر با 1 کنید

باز باید ببینید اضافه کردن این فیلد مشکلی برای برنامه بوجود نیاورد

غیر از این هیچ راه دیگه ای وجود نداره

البته اگر بانک نرم افزار شما SQL باشه می شه این طرح رو با replication اجرا کرد منتها باید سیستمها به هم وصل باشند که اون هم شما می گید نیستند