PDA

View Full Version : ست شدن ركورد ست فرم با ركوردست ado

user2535
شنبه 10 بهمن 1388, 02:56 صبح
باسلام خدمت اساتيد اكسس

در فايل ضميمه دو فايل اكسس وجود دارد يكي محل جداول است و ديگري جهت فرمها
در فايل mesal.mdb دو فرم وجود دارد كه هردو داراي كد مشابه مي باشند سوال اينجاست چرا جهت وارد كردن اطلاعات جديد فرم code هيچ مشكلي ندارد ولي فرم ghabz خطا مي دهد

باتشكر

mazoolagh
شنبه 10 بهمن 1388, 12:37 عصر
شما از یک joined query بعنوان رکوردست فرم استفاده میکنین و چون نتیجه کوئری readonly هست نمیتونین update یا addnew داشته باشین.
بنظر من به این شکل راهی ندارین (البته این نظر در حد اطلاعات من هست)

user2535
یک شنبه 11 بهمن 1388, 10:43 صبح
سلام دوست عزيز
فكر نمي كنم نتيجه كويري readonly بشه اگه همين عبارت را به طور مستقيم توي ركورد سورس فرم بياد و كدها حذف بشه امكان اضافه كردن وجود داره البته من هم به همين نتيجه رسيدم كه وقتي از عبارت هاي join دار استفاده مي كنم همين اتفاق مي افته و خواندني ميشه

راستش نمي خواهم درگير كد نويسهاي ado بشم احتمال مي دم كه اين مشكل از نوع ركوردست باشه بايد يك راهي براي ست كردن آن وجود داشته باشه

ممنون

mazoolagh
یک شنبه 11 بهمن 1388, 13:47 عصر
وقتی از یک رکوردست ADODB که JOINED هست بعنوان رکوردست فرم استفاده میکنین، فرم READONLY میشه. من یکبار درگیر این قضیه بودم و هیچ راهی هم براش پیدا نکردم (حالتهای مختلف CURSORLOCATION, CURSORTYPE, LOCKTYPE هم تست کردم)
البته وقتی فقط یک جدول هست مشکلی ندارین بشرطی که حتما یک فیلد کلید داشته باشه.

user2535
دوشنبه 19 بهمن 1388, 12:02 عصر
یعنی واقعا هیچ راهی وجود ندارد از سایر دوستان کسی ایده ای ندارد

karmand
دوشنبه 19 بهمن 1388, 12:30 عصر
چرا از ركوردست استفاده ميكنيد!!
sql با اين همه كارايي

user2535
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 01:20 صبح
درود بر شما

چرا از رکوردست استفاده میکنید!!
نمونه اي كه در بالا گذاشتم بيشتر به لحاظ رفع مشكل امنيت در كارم بوده است در نمونه بالا در واقع در بخش تيبل فايل مثال هيچ لينكي به ديتا وجود ندارد و من مي توانم فايل ديتا را به شكلهاي مختلف مخفي يا پروتكت كنم ضمن اينكه اگه بتونم ركورد ستهاي ارتباطي را به يك نحوي با ركورد ست فرم ست كنم احتمالا كوتاهترين راه در كد نويسي آن بدست مي آيد

sql با این همه کارایی
منظور شما را متوجه نشدم منظور sql server است يا فرامين آن در query
با تشكر