PDA

View Full Version : سوال: یک سوال درباره SqlDataSource

baran_mehr
شنبه 10 بهمن 1388, 12:46 عصر
سلام به همه دوستان عزیز
چرا دستوری که برای قسمتDeleteQuery شئ SqlDataSource مینویسم میشه به صورت زیر فراخوانی کرد اما برای قسمت SelectQuery نمیشه؟؟:گیج:
این کار میکنه:

SqlDataSource1.Delete()
اما از این دستور ایراد میگیره:

SqlDataSource1.Select()

mehdi.mousavi
یک شنبه 11 بهمن 1388, 15:36 عصر
سلام به همه دوستان عزیز
چرا دستوری که برای قسمتDeleteQuery شئ SqlDataSource مینویسم میشه به صورت زیر فراخوانی کرد اما برای قسمت SelectQuery نمیشه؟؟:گیج:
این کار میکنه:

SqlDataSource1.Delete()اما از این دستور ایراد میگیره:

SqlDataSource1.Select()

سلام.
الگوی متود Select در SqlDataSource مثل ObjectDataSource نیست به همین دلیل هستش که ازتون ایراد میگیره. در واقع شما باید اینطور عمل کنید:

SqlDataSource1.Select(DataSourceSelectArguments.Em pty);

موفق باشید.

baran_mehr
یک شنبه 11 بهمن 1388, 16:35 عصر
SqlDataSource1.Select(DataSourceSelectArguments.Em pty);
دوست عزیز من کد رو نوشتم اما کار نکرد!!!

mehdi.mousavi
یک شنبه 11 بهمن 1388, 16:38 عصر
دوست عزیز من کد رو نوشتم اما کار نکرد!!!

انتظار دارید چه اتفاقی بیفته؟ متوجه نمیشم. وقتی Select رو میزنید، داده های مورد نظر Select شده و در خروجی این متود به شما برگردونده میشه. به این مثال نگاه کنید. (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.web.ui.webcontrols.sqldatasource.select.asp x) انتظار چیز دیگه ای از این متود دارید؟

baran_mehr
یک شنبه 11 بهمن 1388, 18:14 عصر
ببخشید من کد با اکسس رو میزارم چون الان sql ندارم
اگر کد زیر رو داخل یه باتون بنویسم و در حین اجرای برنامه روش کلیک کنم باید اطلاعات جدول رو دوباره نمایش بده ولی این کار رو نمیکنه!!

AccessDataSource1.Select(DataSourceSelectArguments .Empty)
شما یه نگاهی بندازید.
برای بار اول که برنامه اجرا میشه اطلاعات جدول نمایش داده میشه اما بعد از تغییر دادن اطلاعات (حذف یا اضافه یا ویرایش جدول) که روی باتون کلیک میکنم عملی انجام نمیده.

mehdi.mousavi
یک شنبه 11 بهمن 1388, 19:38 عصر
ببخشید من کد با اکسس رو میزارم چون الان sql ندارم
اگر کد زیر رو داخل یه باتون بنویسم و در حین اجرای برنامه روش کلیک کنم باید اطلاعات جدول رو دوباره نمایش بده ولی این کار رو نمیکنه!!

AccessDataSource1.Select(DataSourceSelectArguments .Empty)شما یه نگاهی بندازید.
برای بار اول که برنامه اجرا میشه اطلاعات جدول نمایش داده میشه اما بعد از تغییر دادن اطلاعات (حذف یا اضافه یا ویرایش جدول) که روی باتون کلیک میکنم عملی انجام نمیده.

بسیار خوب. متوجه شدم. در واقع شما باید توی Click Handler خودتون، GridView رو Bind کنید که بطور خودکار باعث فراخوانی Select روی Data Source مربوطه میشه:

GridView1.DataBind();

پاورقی: من با Syntax VB آشنا نیستم. دقت کد فوق به C# نوشته شده!

baran_mehr
یک شنبه 11 بهمن 1388, 20:12 عصر
کد وی بیش فقط نقطه ویرگول نداره
دستت درد نکنه.مشکل حل شد:تشویق: