PDA

View Full Version : مبتدی: پاک کردن یک فایل

iner30
شنبه 10 بهمن 1388, 15:18 عصر
سلام دوستان... شاید سوالم خیلی ابتدایی باشه ولی سواله دیگه

من یه کد آپلود نوشتم که کاربر وقتی فایلشو آپلود میکنه غیر از اینکه فایل آپلود میشه مشخصات فایل و کاربر یه سری چیزهای دیگه در پایگاه داده ثبت میشه.
بعد یک صفحه درست کردم که هر کاربر بتونه لیست فایل هایی که آپلود کرده رو ببینه .
میخوام برای این جدول جلوی هر فایل یک لینک حذف فایل بذارم که کاربر بتونه فایلشو حذف کنه (وقتی حذف میشه اطلاعات فایل از پایگاه داده هم حذف بشه) کدهای حذف فایل و حذف از پایگاه داده رو بلدم ولی نمیدونم چه جوری باید این کارو بکنم.
یعنی وقتی رو لینک حذف فایل کلیک میکنه چه طوری اون فایل حذف بشه.

اگه میشه کمکم کنید.
ممنون

iner30
شنبه 10 بهمن 1388, 15:53 عصر
من تو اون جدول لیست فایلا کد زیرو گذاشتم.

echo "<td><a href='http://localhost/1/hazf.php?file=$mmm'>حذف</a></td>";

بعد تو فایل hazf.php این اطلاعات رو گرفتم و پردازشش کردم .
تونستم باش فایلامو پاک کنم ولی به نظر شما این بهترین راهه؟
این کار خطر نداره؟

امیـرحسین
شنبه 10 بهمن 1388, 21:20 عصر
روش درسته ولی باید چک کنید که حتما فایل رو درست حذف کنید. مثلا باید چک کنید که فایل حتما متعلق به همون user باشه و حتما توی فولدری که فایلهای اون کاربر وجود داره باشه...

iner30
یک شنبه 11 بهمن 1388, 09:51 صبح
کاربرا فقط فایلای خودشونو میتونن حذف کنن.
این کد به نظر من یه مشکل داره ..اگه کسی بفهمه که اون صفحه چیرو میگیره و فایل رو پاک میکنه میتونه با استفاده از query بفرسته بعد یه فایل حذف میشه.
برای این چیزی به نظرتون نمیرسه؟

iner30
یک شنبه 11 بهمن 1388, 13:27 عصر
دوستان من وقتی کدماو رو هاست آپلود کردم با هزارو چندتا مشکل برخوردم.. یه سری هاش برطرف شد ولی اینو هر کاری کردم نشد:

Call to undefined function session_start()

از اول فایل شروع میکنه به هر چی دوست داره گیر میده
مشکلش کجاست؟

امیـرحسین
یک شنبه 11 بهمن 1388, 14:00 عصر
کاربرا فقط فایلای خودشونو میتونن حذف کنن.
این کد به نظر من یه مشکل داره ..اگه کسی بفهمه که اون صفحه چیرو میگیره و فایل رو پاک میکنه میتونه با استفاده از query بفرسته بعد یه فایل حذف میشه.
برای این چیزی به نظرتون نمیرسه؟
شما پست من رو نخوندید. اگر اون مواردی که گفتم رو چک کنید دیگه مهم نیست چه query رو بخوان اجرا کنند.

دوستان من وقتی کدماو رو هاست آپلود کردم با هزارو چندتا مشکل برخوردم.. یه سری هاش برطرف شد ولی اینو هر کاری کردم نشد:

Call to undefined function session_start()

از اول فایل شروع میکنه به هر چی دوست داره گیر میده
مشکلش کجاست؟
ایم مشکل بخاطر تنظیمات اشتباه سرور هست. گزارش بدید به سرور براتون برطرف می کنند.