PDA

View Full Version : حداکثر تعداد کاربر در حالت back end و front end

ali190
شنبه 10 بهمن 1388, 16:33 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
1- من میخوام برنامه ام رو جهت استفاده در شبکه split کنم و فایل حاوی جداول رو روی سرور بذارم و فایل حاوی فرم ها رو رو کامپیوتر یوزر هام
در این حالت حداکثر چندتا کاربر میتونه با این بانک کار کنه بدون اینه در شبکه مشکل بوجود بیاد.
بعد یه سئوال دیگه
2- من میخوام در واقع اگر front end به back end ام لینک نبود یک ارور فارسی به من بده و link tble manager باز بشه تا کاربر اقدام به لینک کنه.
برای این کار میخوام یک فرم درست کنم که در startup قرار بگیره و این اتصال رو مدریت کنه.در واقع میتونه یک فرمی باشه که به یک جدول هم banod باشه.
از اساتید خواهش دارم که به این دو سئوال من جواب بدن
خواهشاً در مورد سئوال دومم یک فایل split شده نمونه که حاوی کدهای لازم باشه.

ممنونم

ali190
شنبه 10 بهمن 1388, 18:17 عصر
اساتیدگرامیمن البته یک کد در onerror فرمم بدین صورت نوشتم

Response = 0
Select Case DataErr
Case 3024
"ارتباط بر قرار نیست"MsgBox
DoCmd.RunCommand acCmdLinkedTableManager
End Select
Response = acDataErrContinue

ولی دوستان مشکل اینجاست که این کد تا وقتی عمل میکنه که من دو فایل back end و front end رو در همون مکان اولیه داشته باشم و فقط بک اند رو جابجا کنم جواب میده ولی اگر back end و front end رو با هم جابجا کنید این کد دیگه عمل نمیکنه.و برنامه یجورایی غیر فعال میشه
من یه فایل ضمیمه براتون میذارم
به کد نوشته شده در فرم توجه کنید
برنامه رو اجراء کنید
حالا کلاً پوشه link رو که دانلود کردید رو cut کنید و به یک درایو دیگه در کامپیوترتون بلبرید
میبینید برنامه دیگه غیر فعال شده
کجای کارم اشکال داره؟

amirzazadeh
یک شنبه 11 بهمن 1388, 09:17 صبح
اساتیدگرامیمن البته یک کد در onerror فرمم بدین صورت نوشتم

Response = 0
Select Case DataErr
Case 3024
"ارتباط بر قرار نیست"MsgBox
DoCmd.RunCommand acCmdLinkedTableManager
End Select
Response = acDataErrContinue

ولی دوستان مشکل اینجاست که این کد تا وقتی عمل میکنه که من دو فایل back end و front end رو در همون مکان اولیه داشته باشم و فقط بک اند رو جابجا کنم جواب میده ولی اگر back end و front end رو با هم جابجا کنید این کد دیگه عمل نمیکنه.و برنامه یجورایی غیر فعال میشه
من یه فایل ضمیمه براتون میذارم
به کد نوشته شده در فرم توجه کنید
برنامه رو اجراء کنید
حالا کلاً پوشه link رو که دانلود کردید رو cut کنید و به یک درایو دیگه در کامپیوترتون بلبرید
میبینید برنامه دیگه غیر فعال شده
کجای کارم اشکال داره؟

سلام ali190
مطلب اول اینکه هر تاپیک مختص یک سئواله در مورد سئوال دوم کد خطا ي 3044 هم اضافه كنيدفکر میکنم اینجوری مشکل برطرف بشه.
..............................
موفق باشید

ali190
یک شنبه 11 بهمن 1388, 16:04 عصر
دوستان خواهشاً این مطلب رو برام تشریح کنید:
من میخوام برنامه ام رو جهت استفاده در شبکه split کنم و فایل حاوی جداول رو روی سرور بذارم و فایل حاوی فرم ها رو رو کامپیوتر یوزر هام
در این حالت حداکثر چندتا کاربر میتونه با این بانک کار کنه بدون اینه در شبکه مشکل بوجود بیاد.

nabeel
یک شنبه 11 بهمن 1388, 20:02 عصر
دوستان خواهشاً این مطلب رو برام تشریح کنید:
من میخوام برنامه ام رو جهت استفاده در شبکه split کنم و فایل حاوی جداول رو روی سرور بذارم و فایل حاوی فرم ها رو رو کامپیوتر یوزر هام

ضمن سلام ali 190
متاسفانه جایگاه اینجور سئوالاتی , با توجه به گستردگی موضوع و شاخه پیدا کردن اون و دنباله دار شدنش , پیغام خصوصی نیست ضمن اینکه فزصتی نیز در این خصوص برای بررسی کامل اون وجود نداره , قبلاً بقیه دوستان به گونه ای دیگه اون رو مورد بررسی قرار دادن و شاید بهتر باشه همونها رو بررسی کنید .

ولی در پاسخی کوتاه :
در حالتی که دیتا بیس اکسس باشه بر اساس تئوری 255 کاربر ولی در عمل این تعداد کاملاً متغیره , البته در صورتی که در بستر SQL Server هم پیاده بشه , باز هم محدودیتهایی ذاتی , خود اکسس داره که زمینه ساز مشکل در خصوص کار با تعداد زیاد کاربران در شبکه میشه . برخی از این مشکلات جز لاینفک خود اکسس هستند , اتصال Access به SQL در بیشتر مواقع بنده رو به یاد پیکان پژویی می ندازه ! ( پروژه ای جاه طلبانه !!! که از سوی ایران خودرو بر روی سکوی پرتاب رفت )
تعداد کاربر قابل اتصال تابعی از طراحی خود فایل و نوع تراکنشها و سرعت شبکه هستش و اینکه ارتباطات از چه الگویی پیروی میکنن
نمیشه عدد خاصی رو به صورت قطعی مطرح کرد , با توجه به هر پروژه و متغیرهای اون , متفاوته ولی تا زیر 10 کاربر رو ( به صورت همزمان ) به سادگی پشتیبانی میکنه .

موفق باشید