PDA

View Full Version : گفتگو: به نظر شما آینده متعلق به کدام زبا ن است ASP.NET یا PHP

ghameshloe
شنبه 10 بهمن 1388, 22:22 عصر
با سلام به همه ی دوستان بر نامه نویس
من می دونم کا ASP.NET یا PHP هر کدام کاربردهای خاص خودشون را دارند یا اینکه مطرح کردن این نظر سنجی در تالار ASP.NET می تونه کار درستی نباشه ولی نظرتون می تونه راهگشا برای کسانی باشه که تازه می خوان بر نامه نویسی را شروع کنند .
اگه بخوام درستر مطرح کنم
آیا ASP.NET خودش را با مزایای PHP وفق می دهد یا برعکس

mehrzad007
شنبه 10 بهمن 1388, 23:02 عصر
به نظر شما آینده متعلق به کدام زبا ن است ASP.NET یا PHP
آينده ازآن برنامه نويسان خوش فكري است كه تكنولوژي هاي نوين را مي فهمند و بجا و صحيح از آن استفاده مي كنند ! ;)

qanewaisi
شنبه 10 بهمن 1388, 23:06 عصر
سلام
اگه می خوای تازه شروع کنی،خوب معلومه asp.net
ولی اگه فقط نظر خواستی هر کدوم جای خودشون رو دارن!

dr.pantagon
یک شنبه 11 بهمن 1388, 00:10 صبح
من قبلا طرفدار سر سخت php و لینوکس بودم الان به جای سلام می گم مایکروسافت بجای نقطه سرخط می نویسم asp.net
می گن لینوکس و php امن هست !!! راست می گن شک نکن چون ویندوز هستش که هر روز از کرنل روت می شه و سرور هاش هک می شه :قهقهه:
به تاریخچه ها نگاه کن دوست من
php چقدر ازش گذشته کجاست ؟ با چه مشکلاتی ؟ RFI ،LFI ، XSS ، Injection
مایکروسافت چی ؟ XSS، Injection
کدوم ساپورت بهتر داره ؟
کدوم قابل فهم تره ؟
کدوم ....
خیلی نکته مثبت داره
هر دو میرن جلو شک نکن ، هیچ کدوم شکست نمی خوره و هیچ کدوم حذف نمی شه ولی یکی هست که همیشه یک قدم جلو تر هست .

من ترجیح می دم با اون یک قدم جلو تره باشم

rezaprogrammer
چهارشنبه 15 آذر 1391, 19:26 عصر
الان Asp.net خیلی پیشرفت کرده.
بالاخره چه بخایم چه نخایم کسی پیشرفت می کنه که ابزار و امکانات و پول بیشتر در اختیار داره. غول مایکروسافت با امکانات بسیارش خیلی بهتر می تونه پیشرفت کنه و پشتیبانی بهتری داشته باشه روی ابزارهاش.
البته php توجه جهانی داره و خیلی از برنامه نویسان به صورت ngoهای غیر دولتی و شاید با کمترین امکانات دارن روی اون کار می کنند ولی اینکه بگیم کدوم یک بهتر و قوی تره خیلی سخته.
به نظر من بستگی به انتخاب شخص داره که با کدومش راحت تره.

ali9698
چهارشنبه 15 آذر 1391, 22:33 عصر
به نظر من فقط باید از تکنولوژی های جدید استفاده بشه. هر کدوم که بتونن تکنولوژی های جدیدتر و بهتری ارائه کنند پیشرفت بیشتری خواهند داشت

#Elahe#
پنج شنبه 23 آذر 1391, 22:24 عصر
تو تالار دات نت چنین سوالی میپرسید انتظار دارید به چه جوابی برسید ؟:لبخندساده:

rezaprogrammer
پنج شنبه 23 آذر 1391, 22:47 عصر
باید دید نظر اکثریت بچه ها چیه. ربطی به تالار نداره. مهم بدون جهت گیری قضاوت کردنه.:لبخندساده:

sanay_esh
جمعه 24 آذر 1391, 18:55 عصر
با سلام خدمت شما همه دوستان

بنده یکی از برنامه نویسان دات نت هستم که حدود 7 سال است که دارم برنامه نویسی ویندوزی و وبی میکنم اخیرا تمام کار و مطالعه ام در زمینه وب هست

چند نکته در انتخاب زبان برنامه نویسی وجود دارد که باید رعایت شود :

اینکه آیا زبانی که انتخاب میکنید باید با زبان سطح بالا باشد

زبانی که بتوان در آن انتقال علم و دانش را به راحتی انجام داد و تمامی کارهای برنامه نویسی را به راحتی انجام داد

زبانی که هزینه نوشتن برنامه با آن متناسب با هزینه ای باشد که مشتری میخواهد انجام دهد

و خیلی چیزهای دیگر که میتوانید در تفاوتهای زبانهای اسکرسپتی با زبانهای تحت دات نت پیدا کرد

بنده نه asp.net رو برتر میدونم و نه php رو به خاطر اینکه هر کدام برای خود معایب و مزایایی دارند که باز میتوانید با جستجویی کوچیک آنها را پیدا کنید

ولی بالفرض به این مسئله باید بصورت کارشناسی نگاه کنیم که آیا مثلا MVC در کدام پیشرفته شده است ...

اینکه منکر نمی شوم MVC در ابتدا در php رشد کرد و ... ولی باید ببینیم که کدام زبان آن را به تکامل رساند .. .

از یک استادی همین سوال که php بهتر است یا asp.net را پرسیدم گفت اگر میخواهی با برنامه نویسی درآمد کسب کنی asp.net !

بنده هم با php دارم درآمد کسب میکنم و هم با asp.net و این رو باید قبول کرد که برای اینکه برنامه نویسی وقتت رو زیاد تلف نکنه باید محیطی مناسب داشته باشی برای توسعه و برنامه نویسی

قبول دارم که برنامه نویسان Php خیلی دقت بالایی دارند ولی ابزار بسیار محدودی برای کار در اختیارشان هست و این باعث میشه شرکتهای بزرگی مانند مایکروسافت از این فرصت استفاده کرده

و محیطهای خوبی برای برنامه نویسان خود اماده کنند

php بهتر است یا asp.net ؟ سوال خوبی نیست (این یک نظر شخصی است )

هر کدام برای خود جایی و مکانی دارد

برنامه نویسان همه باید برنامه بنویسند و به زبان برنامه نویسی اکتفا نکنند اینکه به تکنولوژیها بنگرند!!!

من همه برنامه نویسان را دوست دارم چه php کارها چه as.net کارها ... چه جاوا کارها و چه هر برنامه نویس دیگری

AmirGhasemi
جمعه 24 آذر 1391, 20:42 عصر
سلام بر همگي
اگر سوالت اين بود كه ASP.Net بهتره يا JAVA؟ خب من مي گفتم معلومه كه JAva‌بهتره
اما فرق بين ASP‌و PHP به نظر حقير، فرق بنز الگانسه با پيتزا مخلوط!!!!
ببينيد بچه ها توي ايران بدليل اينكه سورس كدهاي رايگان PHP خيلي قابل وصوله و راحت ميشه توي اينترنت پيداش كرد همه مي رن سراغ PHP اما توي دنيا دعوا سر ASP , JAVA است!!!!
PHP بدليل اوپن سورس بودنش محبوبه!! و به همين دليل رايگان بودنش خارج كشور NGO‌ها و دانشگاه ها مي رن سراغ PHP اما شما اگه يه نسخه اينترپرايز ASP 2012 را توي خارج بخري كه تحت تيم وركينگ كار بكنه بايد حدود 7000 دلار پول بدهي!!!!
شما شركت هاي گردن كلفت خارج را ببين!!!!!! همشون يا جاوا كار مي كنن يا دات نت!!! كسي سراغ Php‌نمي ره!!!!
و هزار تا ديليل ديگر كه اشنالله بعد شام بهتون مي گم!

rezaprogrammer
جمعه 24 آذر 1391, 23:33 عصر
درسته. مهم اینه که الان زمینه سازی کنیم برای موقعی که کشورمون کپی رایت رو رعایت کنه به اندازه کافی متخصص تربیت کرده باشیم. جاوا که حرف نداره ولی متاسفانه امکانات برای یادگرفتنش خیلی کمه

aserfg
شنبه 25 آذر 1391, 08:10 صبح
آیا ASP.NET خودش را با مزایای PHP وفق می دهد یا برعکس

همیشه در دنیای برنامه نویسی شرکتهای بزرگ تجاری باید برنامه های خود را طوری طراحی کنند که علاوه بر پوشش کامل مزایای open source ابزارهای بیشتری را نیز ارائه دهند تا نظر توسعه دهندگان را جلب کنند . در غیر اینصورت عقلا و شرعا استفاده از open source ارجح است .

rezaprogrammer
شنبه 25 آذر 1391, 08:43 صبح
در غیر اینصورت عقلا و شرعا استفاده از open source ارجح است .

چرا عقلاً و شرعاً؟ یعنی استفاده از برنامه های تجاری از نظر عقلی و شرعی مشکل داره؟ شما قراره زحمتی که اون برنامه نویسان کشیدن و برنامه های تجاری رو طراحی کردند و سرمایه های هنگفتی رو در گرو گذاشتن که برنامه هاشون رو پشتیبانی کنن استفاده کنی و انتظار دارن که نتیجه زحمتشون رو بهشون برگردونیم. یعنی با پرداخت دستمزد کارشون.
برنامه های OpenSource هر چقدر هم که قوی باشن تا یک منبع مالی قوی نتونه ازشون حمایت کنه راهی رو نمی تونن در پیش بگیرن.
برنامه نویسانی که از جای مختلف رو یک پروژه OpenSource کار می کنن و اون رو پیش می برن تا بشه یک نرم افزار حرفه ای که با نرم افزارهای تجاری بتونه رقابت کنه درسته که دل دریایی دارند ولی از نظر مالی شاید در مضیقه نباشند یعنی یک منبع درامد دیگری برای گذراندن امورات زندگی خودشون دارند که وقت میذارن و پروژه رو دنبال می کنند.
ولی ما موقعی می تونیم کارخودمون رو مشروع کنیم که کپی رایت رو رعایت کنیم و این برای ما متاسفانه مشکله.
چرا باید سایت SourceForge به دلیل کپی رایتی تو ایران غیر قابل استفاده بشه. چرا کل دنیا باید به ما بگن قانون شکن؟
به نظر من باید اول روش های کار رو تغییر داد وگرنه نرم افزار OpenSource و تجاری فی نفسه هیچ ایرادی ندارند.

aserfg
شنبه 25 آذر 1391, 09:07 صبح
چرا عقلاً و شرعاً؟ ی

خودت جواب دادی دوست گرامی دلیل شرعا :

ولی ما موقعی می تونیم کارخودمون رو مشروع کنیم که کپی رایت رو رعایت کنیم و این برای ما متاسفانه مشکله
دلیل عقلا :
زمانی که شما برنامه متن بازی داره که به صورت رایگان قابلیتهای بیش از برنامه تجاری ارائه می ده عقل حکم می کنه open source در این حالت گزینه بهتری است .

rezaprogrammer
شنبه 25 آذر 1391, 09:27 صبح
خودت جواب دادی دوست گرامی دلیل شرعا :

دلیل عقلا :
زمانی که شما برنامه متن بازی داره که به صورت رایگان قابلیتهای بیش از برنامه تجاری ارائه می ده عقل حکم می کنه open source در این حالت گزینه بهتری است .

سوال و مقصود من هم همینه. نرم افزارهای غیر OpenSource غیر شرعی و غیر عقلی نیست. یا کار با OpenSource لزوماً عقلی تر یا شرعی تر نیست.
هر کدوم هدفی رو دنبال می کنند و هیچ کدوم بر دیگری ارجح نیست.
OpenSource اگه از نظر مالی تامین نشه با شکست مواجه میشه.
و نرم افزار تجاری هم به دلیل اینکه سازندگان اون میخان بهره مالی ببرن تا امورات زندگی رو بگذرونن کار غیر منطقی و غیر شرعی نمی کنن.
اصلاً خوب نیست اینجور مسائل رو با ملاک شرعی بخوایم مقایسه کنیم. می تونیم بگیم به اندازه پولی که مطالبه می کنیم باید پشتیبانی ارائه بدیم. مثلاً کسی که نرم افزاری رو به قیمتی می فروشه و میگه نرم افزار من یک سال پشتیبانی داره و بعد از اون باید nدرصد از هزینه اصلی رو پرداخت کنی تا دوباره اون رو پشتیبانی قرار بدیم به نظر من نه عقلی و نه شرعیه.
ولی کلیت کار رو نمی تونیم با معیار شرعی بررسی کنیم. در ضمن ما در جایگاهی نیستیم که بتونیم این ملاک رو در نظر بگیریم

aserfg
شنبه 25 آذر 1391, 09:41 صبح
اصلا شما مطلب من رو خوندی ! گفتم در صورتی که اینطور نبود که مزایای پروژه های تجاری فراتر از مزایای برنامه های متن باز باشه...
در دنیای واقعی چون شرکتهای تجاری هزینه های گزافی رو برای تولید صرف می کنند و از طرفی تحت نظارت یک تیم مدیریتی و با انسجام بیشتری نسبت به برنامه های متن باز توسعه می یابند ، لذا همیشه این برتری از لحاظ کیفیت در برنامه های تجاری مشهوده

rezaprogrammer
شنبه 25 آذر 1391, 10:09 صبح
اصلا شما مطلب من رو خوندی ! گفتم در صورتی که اینطور نبود که مزایای پروژه های تجاری فراتر از مزایای برنامه های متن باز باشه...
در دنیای واقعی چون شرکتهای تجاری هزینه های گزافی رو برای تولید صرف می کنند و از طرفی تحت نظارت یک تیم مدیریتی و با انسجام بیشتری نسبت به برنامه های متن باز توسعه می یابند ، لذا همیشه این برتری از لحاظ کیفیت در برنامه های تجاری مشهوده
متوجه منظورت شدم. خیلی ها نشناخته سنگ اپن سورس رو به سینه زدند ولی متوجه نشدند که برای بومی کردن صنعت نرم افزار نباید کلاً با دنیا قطع رابطه کرد خیلی راه داریم و یکیش این هست که برای کسی که زحمتی می کشه و نرم افزار رو طراحی می کنه ارزش قائل بشیم. و سعی نکنیم حق و حقوقش رو ضایع کنیم.

منظورم این هست که هیچ کدوم بر دیگری در هر شرایط ارجح نیست. هدف پیشرفت صنعت نرم افزاره.

Sir-Programmer
شنبه 25 آذر 1391, 13:56 عصر
asp.net پرچمش بالاست به تاریخچه php , ASp نگاه کنید معلومه دیگه

msdmrdn
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:40 عصر
اگر برنامه ها open source نوشته بشن. قابل کپی برداری هستن؟ یا نه. معمولا چه سایتهایی باید open source باشند؟ لطفا توضیج بدید.
من مبتدی هستم. ببخشید که سوالم بچه گانه است. اما پرسیدن بهتره.

engmmrj
شنبه 09 دی 1391, 21:57 عصر
به این لینک هم نگاه بندازید
http://barnamenevis.org/showthread.php?373593-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D9%84%D9%82-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D8%A8%D8%A7-%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-ASP.NET-%DB%8C%D8%A7-PHP&highlight=%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87

engmmrj
یک شنبه 10 دی 1391, 14:17 عصر
لطفا با دلیل حرف بزنید

f.beigirad
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 19:42 عصر
سلام دوستان

دوستان لطفا در این گفتگو شرکت کنید.

http://barnamenevis.org/showthread.php?398656-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D 9%85-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF.-php-%DB%8C%D8%A7-asp.net