PDA

View Full Version : سوال: گرفتم یک فایل از سرور

صادق صدقی
یک شنبه 11 بهمن 1388, 12:35 عصر
سلام
من یک برنامه تحت شبکه نشتم
که عکس هم درش هست

یک سیستم دانشجویی که وقتی که شماره دانشجویی وارد می شه
سیستم بره از کامپیوتر شبکه عکساون رو بیاره

دوستان نظرشون چیه؟
باید پوشه عکس رو Share کنم
یا نه ؟

با تشکر

aminh85
یک شنبه 11 بهمن 1388, 12:40 عصر
به نظر من نیازی به share کردن فولدر عکسها نیست، شما تو برنامت آدرس اون عکسو که موقع ثبت کردن رکورد تو DB ذخیره کردیو می فرستی به picture box تا نمایش بده.

صادق صدقی
یک شنبه 11 بهمن 1388, 12:48 عصر
به نظر من نیازی به share کردن فولدر عکسها نیست، شما تو برنامت آدرس اون عکسو که موقع ثبت کردن رکورد تو DB ذخیره کردیو می فرستی به picture box تا نمایش بده.

سلام

مرسی
باید اصلاح کنم

فایل های عکس روی سیستم سروره

و برنامه داره رویه یک کلاینت اجرامی شه؟
حالا راه حل پیشنهادی چیه؟

aminh85
یک شنبه 11 بهمن 1388, 13:06 عصر
ببین شما عکسارو روی سیستم سرورت میذاری، ترجیحا تو یه فولدر. توی برنامت با دیالوگ Open به مسیر فایل عکست میرسی. بعد مسیر عکسو تو یه فیلد ذخیره کن.

FastCode
یک شنبه 11 بهمن 1388, 13:12 عصر
اگر برنامه روی سرور هم اجرا میشه و تصاویر اهمیت خاصی دارن, شما میتونی یه tcpServer روی Server و یه tcpClient روی Client اجرا کنی تا Client نام فایل رو به سرور بده و سرور محتویات اون رو براش بفرسته.
برای این کار هم میتونید خودتون یه برنامه ی شبکه بنویسید و هم میتونید از net remoting. استفاده کنید.

صادق صدقی
یک شنبه 11 بهمن 1388, 15:50 عصر
اگر برنامه روی سرور هم اجرا میشه و تصاویر اهمیت خاصی دارن, شما میتونی یه tcpServer روی Server و یه tcpClient روی Client اجرا کنی تا Client نام فایل رو به سرور بده و سرور محتویات اون رو براش بفرسته.
برای این کار هم میتونید خودتون یه برنامه ی شبکه بنویسید و هم میتونید از net remoting. استفاده کنید.

سلام
مرسی که جواب دادین
می شه پست هایی راجع به این توضیحتون واسم بزارین؟
هیچی از برنامه نویسی شبکه نمی دونم

FastCode
یک شنبه 11 بهمن 1388, 22:26 عصر
سلام
مرسی که جواب دادین
می شه پست هایی راجع به این توضیحتون واسم بزارین؟
هیچی از برنامه نویسی شبکه نمی دونم

http://en.wikipedia.org/wiki/.NET_Remoting
توی بخش منابع یه link به msdn هست که توش کد آموزشی هست.
در ضمن توی همین سایت هم میتونی چیز های خوبی پیدا کنی.

sia_2007
یک شنبه 11 بهمن 1388, 22:43 عصر
لقمه رو دور سرت نچرخون
بزرگترین مشکل روش خودت عدم وجود امنیته
روش های دوستان هم واقعا سخت تر از راه زیر هستند.
یا با File Stream در SQL Server فایلهاتون رو نگه داری کنید؛ و امنیت رو به دستان SQL Server بدید ؛ یا اگه عکسهاتون پرسنلی و سبک هستند؛ بگذارینشون داخل دیتابیس ؛ موفق باشی

FastCode
یک شنبه 11 بهمن 1388, 23:46 عصر
لقمه رو دور سرت نچرخون
بزرگترین مشکل روش خودت عدم وجود امنیته
کاملا" با شما مخالفم.
چون اولین خاصیت این کار اینه که میشه دیتا رو encrypt کرد و هیجچکس هم متوجه این قضیه نمیشه.(stealth encryption)

در ضمن من گفتم
اگر برنامه روی سرور هم اجرا میشه و تصاویر اهمیت خاصی دارن...,
OK؟
البته sql ایده ی خوبیه(ولی در تعداد کم).

sia_2007
دوشنبه 12 بهمن 1388, 01:24 صبح
دوست عزیز ؛ Fast Code جان ؛
بحث امنیت رو من به آقای صدقی متذکر شدم که گذاشتن فایلهای افراد در پوشه Share شده از لحاظ امنیتی و حفظ اسرار شخصی ایده خوبی نیست.
در روش من تنها سربار امنیتی آن بررسی صلاحیت دسترسی به فایل توسط SQL Server است که به خوبی امنیت رو پیاده سازی میکنه (Login) ؛ اما این که ما دیتا رو Encrypt کنیم ؛ اگر منظور شما عکس ها باشد ؛ این عمل سر بار زیادی رو به سرور تحمیل میکنه.
File Stream مخصوصا برای کارهای بزرگ طراحی شده ؛ و نه کارهای کوچک
کاری رو که SQL Server سریع تر و با امنیت بالاتر انجام میده ؛ نباید با روش دیگه ای انجام داد ؛ مگر این که دلیلی وجود داشته باشد که در این سیستم خاص چنین دلیلی وجود ندارد.
ما مزایای زیادی خواهیم داشت ؛ مثلا Backup و Restore یک پارچه و مطمئن از دیتا.
استفاده از مزیت Compression سیستم فایل NTFS که واقعا سربار کمی رو به سرور تحمیل میکنه و فضای زیادتری رو برای ما به ارمغان میاره و ...
موفق باشی

mostafa_shaeri_tj
دوشنبه 12 بهمن 1388, 10:25 صبح
می تونی عکس رو از سرور Steam کنی و توی کلاینت بازیابی کنی اینم کدش توی کلاینت :

System.Drawing.Image.FromStream(NetworkStream);

و در سمت سرور باید بایت به بایت عکس رو بخونی و بفرستی

mostafa_shaeri_tj
دوشنبه 12 بهمن 1388, 10:44 صبح
یه دیدی به اینها بنداز
http://www.exceleverywhere.com/

http://www.ozgrid.com/Services/Excel-Web-Java.htm

sia_2007
دوشنبه 12 بهمن 1388, 12:38 عصر
SQL Server هم با Native 10 Provider ؛ همه نوع دیتایی رو به صورت Stream میفرسته که واقعا اپتیموم شده هست.
اما مزیتش چیه ؟
اینه که همون طوری که داره فایل Stream میشه ؛ Cache هم میشه و در درخواستهای بعدی لزومی به خوندن از روی دیسک به وجود نمیآد.