PDA

View Full Version : چگونه ميشه يه CMS تحت دات نت را با بانك اطلاعاتي SQL SErver 2008 بر روي لوكال هاست ويندوز نصب كرد ؟

mobasherian
یک شنبه 11 بهمن 1388, 14:37 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان برنامه نويس
يه جونه نوپام تازه برنامه نويسي را شروع كردم
يه CMS تحت دات نت 2008 با زبان سي شارپ گير اووردم مي خوام روي لوكال هاست ويندوز نصبش كن ..
اول فايل هاي تو فولدر wwwroot ريختم ولي بانكشا نمي دونم جوري تنظيم كنم Sql server 2008 هم نصب روي سيستم دارم ؟
:ناراحت:

Saber_Fatholahi
یک شنبه 11 بهمن 1388, 14:44 عصر
دوست من بیشتر توضیح بده که بتونیم کمکت کنیم
علم غیب داریم ما( شوخی کردم)
موفق باشی

mobasherian
یک شنبه 11 بهمن 1388, 15:18 عصر
شرمنده جناب فتح اللهي
من قصد داشتم sql server 2008 , visual sutdio را روی سیستم نصب کنم . .بهم گفتن اول sql نصب کن بعد visual studio وگر نه نصب نمی شه . .ما هم همین کار رو کردیم
بعد تو visual studio هر صفه وبی که می نوشتم تا که اجراش می کردم internet explorer پیغام خطای Can,t page found میداد مجبور شدم IIs ویندوز را نصب کنم بعدا فایل ها را می ریختم اونجا اجرا می کردم . . بعد از سایت برنامه نویس یه CMS فروشگاه موبایل دانلود کردم
الان می خوام روی کامپیوترم اجراش کنم فایل ها را داخل فولدر c:\intelpub/wwwroot ریختم
الان بانک اطلاعاتشا نمی دونم کجا نصب کنم و فایل کانفیگ را چجوری آدرس دهی کنم ؟

corona
یک شنبه 11 بهمن 1388, 18:47 عصر
دوست عزیز من ویندوز 7 دارم و Vs و Sqlserver 2008. اینا رو گفتم چون که حتما میدونی ورژن IIS توی ویندوز 7 نسخه 7.5 هستش . بعد از نصب IIS باید شما دیتابیس اون CMS رو روی Sqlserver خودت Attach کنی. بعد از این کار توی Web.config اون CMs تنظیمات Connection string رو با توجه به سیستم خودت و مسیری که دیتابیس رو روی Sqlserver اومدی Attach کردی ست کن . بعد از این کارا ( من دارم برای IIS 7.5 میگم ) iis رو از توی Administrative Tools توی Control panel باز کن و از قسمت سمت چپ پوشه Sites و زیر مجموعه اون روی Default Web site کلیک راست کن و Add Application رو بزن . بعد دیگه تنظبمات داخل اون کاملا مشخصه ازت میاد آدرس فایلهای اون CMS رو می گیره و باید یک اسم دلخواه مجازی برای وب سایت بزاری بعد از این کارا با فرض اینکه Alias name رو گذاشته باشی Test توی مرورگر اگه بزنی http://localhost/Test (http://localhost/testing) بزنی صفحه اول سایت رو برات باز میکنه اگه تنظیماتی قسمتهای قبلی رو درست انجام داده باشی .موفق باشی .

jingiliboyz
دوشنبه 12 بهمن 1388, 10:20 صبح
دوست عزیز من خودم یه سایت ساز از یه شرکت معتبر خریدم با مبلغ کلان یه کتابچه برای نصب خود سایت و sql داخلش بود که مو به مو انجام دادم و سایت و محتویات به خوبی نصب شد ولی بعدش تمام سیستم sql سایت منو عوض کرد به حدی که هیچ سایتی با دارا بودن sql روی سیستم من اجرا نشد هیچ راه حلی هم نداشتم شرکت بهم گفت تنها راه حل اینه که ویندوز عوض کنی تا تنظیمات iis وsql دوباره به حالت اول برگرده از من میشنوی روی یه سیستم اول نصب کن اگه سیستم بهم ریخت کل ویندوز رو مثل من عوض نکنی بعد هم در مورد wwwroot وقتی فایل رو ریختی اون تو برو توی تنظیمات IIs مسیر اجرای localhost رو به wwwroot تغییر بده البته اگه قبلا عوضش نکرده باشی بعد IE رو باز کن فقط بنویس localhos خودش تمام page هارو نشون میده

hamidshahram
جمعه 28 آبان 1389, 21:45 عصر
عذرخواهی می کنم که این رو از دوست بالا می خوام میشه اون سایت سازتون رو بزارید ما هم دانلود کنیم و استفاده کنیم البته اگه امکان داره ممنونت میشم

aserfg
شنبه 29 آبان 1389, 10:00 صبح
cms که فراوونه اگه شما برات مهم نیست زبونش چی باشه با php هست jumla کولاکهههه یه سایت ساز واقعی با امکانات پلاگینها و ... فراوان .

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 10:28 صبح
شما میدونید از چه نسخه دات نت توی CMS استفاده شده؟

aserfg
شنبه 29 آبان 1389, 14:03 عصر
شما میدونید از چه نسخه دات نت توی CMS استفاده شده؟

به تاریخ اولین پست نگاهی بیندازید .