PDA

View Full Version : سوال: عدم تغيير مقدار تكست باكس وقتي كه مقدار را از جاي ديگري ميخواند

venus_h
یک شنبه 11 بهمن 1388, 13:47 عصر
سلام،
چند تایی تاپیک به این سایت فرستادم ولی هیچ کدومو جواب درستی نگرفتم،امیدوارم این سوالم مشکلش بر طرف بشه
سوالم اینه:
یه جدول محصولات دارم که توضیحاتی در مورد محصولات داره،یه جدول سابقه قیمت ها دارم که سابقه قیمت محصولات توش هست،این جدول یه فیلد داره که به صورت بله/خیر هستش و نشون میده که کدوم قیمت به عنوان قیمت روز فروش ماست
و اما سوالم:میخوام از تو فرمی که واسه محصولاتم ساختم یه تکست باکس داشته باشم که قیمت محصول رو بخونه و تو اون تکست باکس بزاره توری که اگه قیمت محصول تغییر کرد و قیمت دیگه ای به عنوان قیمت روز بود دیگه این عددی که وارد شده تغییر نکنه و همون مقدار قبلی بمونه
از طریق کووری اگه بخوام این کارو کنم این قیمت تغییر میکنه،از طریق vba هم نمیتونم بنویسم لطفا اگه میشه کمکم کنید

venus_h
دوشنبه 12 بهمن 1388, 14:52 عصر
چرا هيچ كي جواب نميده؟كارم فوريه،نميدونم چكار بايد كنم:افسرده::عصبانی++:

wolfstander
دوشنبه 12 بهمن 1388, 16:21 عصر
سلام دوست عزیز
این کاری که شما میخوای ، فقط با VBA امکانپذیره

venus_h
دوشنبه 12 بهمن 1388, 16:43 عصر
ميشه اگه امكانش هست در مورد كد نويسي vbaي اين كار توضيح بدين؟اگه ميشه كد رو روي پايگاه داده اي كه گذاشتم اعمال كنيد و دوباره آپلودش كنيد
كمك بزرگي ميكنيد و تجربه ي ارزشمندي رو بهم ميدين
ممنونم

wolfstander
دوشنبه 12 بهمن 1388, 17:13 عصر
سلام دوست عزیز
متاسفانه با تنظیماتی که مسئول شبکه ابله شرکت ما کرده ؛ نمیذاره که من برنامه شما رو دانلود کنم
اگه ممکنه برام ایمیل کنید
تا برات درستش کنم
هرچند اگه vba رو یاد نگیری ، به دردت نخواهد خورد
تو همین تاپیک بگرد ، مطالب خوبی پیدا میکنی

venus_h
سه شنبه 13 بهمن 1388, 08:07 صبح
سلام ممنونم از لطفتون،من چون کاربره جدیدی هستم نمیتونم واستون پیام بفرستم،میل شما رو هم نتونستم پیدا کنم،اگر می‌شه شما واسم میل بفرستین که میلتونو داشته باشم
میل من اينه: hemati@tavansazan.com
در مورد vba هم دست‌‌و پا شکسته دارم نمونه هارو نگاه می‌کنم و ازشون یاد میگیرم،اگه منبعی دارین ممنون میشم واسم منبع تون رو سند کنید(البته منبع فارسی لقمه آمدست؛) )
در مورد DL کردن هم چرا نمی‌شه؟؟!من خودم DBهای زیادی رو از این سایت DL کردم

wolfstander
سه شنبه 13 بهمن 1388, 09:02 صبح
سلام
اول در مورد DL کردن
گفتم که یه برنامه مزخرف رو سرور نصب کرده مسئول کامپیوتر ما که احتمالا ً لیسانس مامایی باشه و همه چیز رو داغون کرده
خوب حالا من از خونه دانلود کردم
به نظرم برنامه شما یک اشکال اساسی داشته باشه
اونم اینکه فرد باید نام کالا رو دستی وارد کنه
در زمینه طراحی دیتابیست هم یه ایراد کوچیک داری
شما باید سه جدول داشته باشی
1- اطلاعات قیمت
2- اطلاعات کالا
3- اطلاعات کالا و قیمت با هم
که اطلاعات قیمتت رو بتونی یک تاریخ هم بهش اضافه کنی که بعدا ً ازش استفاده کنی
در جدول اطلاعات کالا هم فقط نام کالا رو وارد کن
در جدول اطلاعات کالا و قیمت هم انتخاب کالا رو به صورت LookUp Wizard و به حالت کمبو باکس بذار
این حالت به درد این میخوره که کاربر کالا رو از لیست انتخاب کنه
حالا از تو قسمت لینک برنامه های کاربردی همین تاپیک ، قسمتی رو که در مورد تغییر یک کمبو باکس با انتخاب کمبو باکس دیگه هست رو مطالعه کن
دقیقا ً چیزی هست که شما میخوای
یعنی شما کالا رو انتخاب میکنی ، و از کمبو باکس بعدی قیمت های متناسب با اون رو انتخاب میکنی
البته وقتی که این کد ها رو بهم وصل کردی ، میتونی کمبوباکس قیمتت رو تبدیل کنی به تکست باکس و به نتیجه دلخواهت برسی
لینک موارد ضروری و مفید رو مطالعه کن
خیلی خوبه
در مورد یادگیری وی بی در اکسس هم فقط یک کتاب هست تو ایران و اونم مال مجتمع فنی تهرانه
فقط جلد یکش رو بگیر و مطالعه کن
دید خیلی خوبی بهت میده
ولی تو همین سایت بگردی ، موارد کاربردی رو پیدا خواهی کرد
موفق باشی

alirezabahrami
سه شنبه 13 بهمن 1388, 09:25 صبح
venus_h سلام!
فایلت را به اکسس 2003 کانورت کن !
موفق باشید

venus_h
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 10:25 صبح
ممنونم از رهنمایتون،خیلی‌ بهم کمک کرد،ولی‌ یه جای کار مشکل دارم،
فرم سومی‌ که گفتین رو من تحت عنوانه qoutation طراحی کردم ولی‌ مشکل اینجاست که من جای یه ستون محصول بیش از ۲ ستون دارم!(محصولات،قطعات،خدمات، جزئیات خدمات و پکيج ها)
ولی‌ تو فایلی که اینجا گذشتم فقط محصول و قطعاتو گذشتم
نمیدونم چطوری فیلد قیمتو به محصول و قطعه ربط بدم طوری که اگه قطعه وارد نشد قیمت محصولو بخونه،در غیر این صورت قیمت قطعه رو بخونه(قطعه وابسته به محصولم هستشش و لزومی نداره که حتما باشه طوری که بتونم قیمتو به قطعه مرتبط کنم)

يه مشكل ديگه هم اينكه آيا نميشه كاري كرد كه خودش قيمتو بخونه و من دستي وارد نكنم؟
فایلو به ۲۰۰۳ کانورت کردم،ممنونم از رهنمایيتون

venus_h
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 16:02 عصر
يه سوال ديگه،ربط دادن يك ركورد به يه ركورد ديگه فقط تو فرم اصلي قابل تعريف؟تو ساب فرم نميشه همجين كاري كرد؟اگه ميشه توضيح ميدين چطوري؟

venus_h
شنبه 17 بهمن 1388, 12:01 عصر
كسي نيست جواب بده؟مطمئنم مشكلم زياد هم پيچيده نيست!اگه يه بزرگوار وقت بزاره و مشكلمو حل كنه ممنونش ميشم

wolfstander
شنبه 17 بهمن 1388, 13:30 عصر
یه سوال دیگه،ربط دادن یک رکورد به یه رکورد دیگه فقط تو فرم اصلی قابل تعریف؟تو ساب فرم نمیشه همجین کاری کرد؟اگه میشه توضیح میدین چطوری؟

سلام مجدد
البته من هم عین شما تازه کارم ولی نسبت به شما حوصله بیشتری دارم و بیشتر تاپیک های این قسمت رو میخونم
به نظر من هرچند ساب فرم خیلی خوبه و لابد دلیلی داشته که اصولا ً از این تکنیک استفاده شده ، ولی سعی کن برنامه ات رو جوری طراحی کنی که به ساب فرم احتیاجی نداشته باشه
چون اشکال گیری و رفع خطا توش خیلی سخته
حالا راه حل:
شما کوئری دومت که تو ساب فرم هست رو چطور میتونی به کوئری اولت وصل کنی؟
عینا ً همون کاری رو که در وقتی که دو کوئری کنار هم هستند انجام میدی رو اینجا انجام میدی
فقط یه مقداری باید مسیر بدی
یعنی بگی که دقیقا ً از کدوم فرم بخونه
[form1][combo1]
از خاصیت Build استفاده کن
اون حالتی که میخوای سورس کمبوباکس رو بدی بهش ، به صورت ... درمیاد و اونوقت میتونی از توی فرم خودت ، خیلی راحت بری و کمبوباکس اولیت رو انتخاب کنی

venus_h
شنبه 17 بهمن 1388, 13:53 عصر
:خجالت:
در حال حاضر مشكلم ساب فرم نيست،مشكلم اينه كه جاي يه فيلد چند تا فيلد دارم كه لزومي نداره به فرض حتما فيلد دوم پر بشه تا فيلد سوم به فرض بفهمه از كجا داده هاشو بخونه،فيلد سوم ميتونه مرتبط با فيلد اول يا دوم باشه(اگه فيلد دوم پر بود از فيلد دوم بخونه،در غير اين صورت از فيلد اول بخونه)
در مورد ساب فرم هم نفهميدم چي گفتين:خجالت:،اگه ميشه يه همچين كاريو رو ساب فرم هم انجام داد ميشه رو DB كه آوردم اعمالش كنيد؟
ممنونم

anbaran
شنبه 17 بهمن 1388, 14:18 عصر
از تابع NZ بصورت زیر استفاده کن

text3=nz(text1,text2)

venus_h
شنبه 17 بهمن 1388, 15:06 عصر
از تابع NZ بصورت زیر استفاده کن

text3=nz(text1,text2)

ميشه اگه راهي به ذهنتون ميرسه رو روي txtbox2003 كه گذاشتم اعمال كنيد؟