PDA

View Full Version : سوال: اضافه نشدن ركورد به جدول در حالتيكه جدول فاقد ركورد مي باشد

abas1388
یک شنبه 11 بهمن 1388, 15:19 عصر
سلام
در نمونه زير وقتي دستي يك ركورد به جدول اضافه مي كنيم ميتوانيم از طريق فرم ركورد هاي ديگر را به جدول اضافه كنيم ولي وقتي جدول فاقد ركورد باشد از طريق فرم نميتوان ركوردي به جدول اضافه كرد ؟
با تشكر

dadsara
یک شنبه 11 بهمن 1388, 16:51 عصر
سلام
کد مورد نظر را به این شکل تغییر دهید

Dim Str As String
Dim db As Database, Rst As Recordset, codepas As String
Set db = CurrentDb
Set Rst = db.OpenRecordset("table1")
'+++++++++++++++++
Rst.AddNew
Rst.Fields(0) = text1
'Do While Rst.EOF = False
' If Rst![Cod] <> Me.text1 Then
' Rst.AddNew
' Rst.Fields("Cod").Value = Me.text1
Rst.Update
MsgBox "ÇØáÇÚÇÊ ÌÏíÏ¡ ÏÑ ÈÇäß ÐÎíÑå ÔÏ", vbInformation, "ÊæÌå"
'Exit Sub
'End If
' Rst.MoveNext
'Loop
Rst.close
'db.close
'Set Rst = Nothing
'Set db = Nothing

abas1388
یک شنبه 11 بهمن 1388, 17:07 عصر
سلام
ولی با توجه به اینکه فیلد cod در جدول بصورت primary key و غیر قابل تکرار است با این کد
در صورت ورود کد تکرای خطا صادر میشود و در واقع برای اضافه شدن رکورد باید شرط If Rst![Cod] <> Me.text1 Then برقرار باشد در غیر اینصورت پیغام ، رکورد وارده تکراری است صادر شود .

با تشکر

dadsara
دوشنبه 12 بهمن 1388, 10:02 صبح
سلام
دوست عزیز در سوال طرح شده از طرف جنابعالی فقط ایجاد اولین رکورد قید شده بود
برای این مسئله نیز می توانید قبل از ایجاد آنرا کنترل کنید اگر تکراری نیست آنرا اضافه کند

abas1388
دوشنبه 12 بهمن 1388, 11:51 صبح
سلام
دوست عزیز در سوال طرح شده از طرف جنابعالی فقط ایجاد اولین رکورد قید شده بود
برای این مسئله نیز می توانید قبل از ایجاد آنرا کنترل کنید اگر تکراری نیست آنرا اضافه کند

در نمونه زیر وقتی دستی یک رکورد به جدول اضافه می کنیم میتوانیم از طریق فرم رکورد های دیگر را به جدول اضافه کنیم ولی وقتی جدول فاقد رکورد باشد از طریق فرم نمیتوان رکوردی به جدول اضافه کرد ؟

سلام آقای dadsara
همانطور که ملاحظه می فرمائید در پست اول اشاره ای به ایجاد اولین رکورد نشده و در نمونه ارائه شده جنابعالی برای رکوردهای تکراری خطا صادر میشود . در هر حال با توجه به اینکه بنده برای رفع این مشکل خیلی تلاش کردم و به نتیجه نرسیدم از شما خواهش می کنم پیشنهاد برای این مسئله نیز می توانید قبل از ایجاد آنرا کنترل کنید اگر تکراری نیست آنرا اضافه کند را در نمونه خودتان اعمال و آپلود نمائید .
با تشکر

anbaran
دوشنبه 12 بهمن 1388, 12:34 عصر
سلام آقای dadsara
همانطور که ملاحظه می فرمائید در پست اول اشاره ای به ایجاد اولین رکورد نشده و در نمونه ارائه شده جنابعالی برای رکوردهای تکراری خطا صادر میشود . در هر حال با توجه به اینکه بنده برای رفع این مشکل خیلی تلاش کردم و به نتیجه نرسیدم از شما خواهش می کنم پیشنهاد برای این مسئله نیز می توانید قبل از ایجاد آنرا کنترل کنید اگر تکراری نیست آنرا اضافه کند را در نمونه خودتان اعمال و آپلود نمائید .
با تشکر

دوست عزیز
نمونه شما رو با کمی تغییرات اصلاح کردم امیدوارم نیازتون رو تامین کنه