PDA

View Full Version : سوال: در مورد update بانک اطلاعاتی

smm2006sh
یک شنبه 11 بهمن 1388, 19:24 عصر
سلام دوستان عزیز با به مشکلی موجه شدم این که یه دیتا گرید داریم که اطلاعاتش با کلیک به فرم منتقل میشه اما میخوایم اپدیتش کنیم همه ی اطلاعات دیتاگرید به همون چیزی که اپدیت کردیم تبدیل میشه میدونم که باید یه شرط براش بگذاریم وبا یه where اما هر جوری که اون شرط را براش میگذاریم خطا میده ما توی این فرم یه کلیداصلیهم داریم

میشه کمک کنید!!!!!!!!!!!!

AliRezaPro
یک شنبه 11 بهمن 1388, 20:11 عصر
سلام دوستان عزیز با به مشکلی موجه شدم این که یه دیتا گرید داریم که اطلاعاتش با کلیک به فرم منتقل میشه اما میخوایم اپدیتش کنیم همه ی اطلاعات دیتاگرید به همون چیزی که اپدیت کردیم تبدیل میشه میدونم که باید یه شرط براش بگذاریم وبا یه where اما هر جوری که اون شرط را براش میگذاریم خطا میده ما توی این فرم یه کلیداصلیهم داریم
از گرید به فرم منتقل میشه یعنی چی؟خوب بعد از اپدیت ساکت زدید؟برای چی شرط بزاری؟
کامل توضیح بده

smm2006sh
یک شنبه 11 بهمن 1388, 22:12 عصر
از گرید به فرم منتقل میشه یعنی چی؟خوب بعد از اپدیت ساکت زدید؟برای چی شرط بزاری؟
کامل توضیح بده

بببین دوست من یه سری اطلاعات که توسط فرم ثبت نام به دیتا گریدو بانک اطلاعاتی منتقل شده حالا یکی از رکورد های این دیتا گرید را انتخاب کرده دکمه اصلاح را میزنیم اطلاعات به همون فرم یعنی ثبت نام وارد میشه حالا اگه textbox از این فرم را که اصلاح کردیم و دکمه ثبت را زدیم همه ی اطلاعاتی که از قبل تو دیتا گرید بوده همراه این رکورد update میشه دیتا گرید
حالا باید اینجا یه شرطی باشه که همش با هم اپدیت نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر: :متفکر:

slashslash2009
یک شنبه 11 بهمن 1388, 22:18 عصر
چرا سوالتونو اینجوری مطرح کردین مشکل شما در update هست نه فرمو اینجور چیزا
دوست من جلوی شرط باید مثلا شماره دانشجو یا یک چیز منحصر بفرد را بزارید

strSQL = "update table1 SET name=@nm,family=@fam where id=@id";

smm2006sh
دوشنبه 12 بهمن 1388, 14:00 عصر
چرا سوالتونو اینجوری مطرح کردین مشکل شما در update هست نه فرمو اینجور چیزا
دوست من جلوی شرط باید مثلا شماره دانشجو یا یک چیز منحصر بفرد را بزارید

strSQL = "update table1 SET name=@nm,family=@fam where id=@id";

درسته منم همین شرط را گذاشتم اما این پیقامرا میده
Must declare the scalar variable "@NumberRegister".

aminh85
دوشنبه 12 بهمن 1388, 14:17 عصر
خوب شما تو دستورای sql یه پارامتر به نام "@NumberRegister تعریف کردی ولی احتمالا اونو مقداردهی نکردی.

csharpprogramer88
دوشنبه 12 بهمن 1388, 22:08 عصر
cmd.CommandText = "update software set codearchive='" + etxtcode.Text + "', onvan='" + etxtonvan.Text + "',subject='" + ecmbsubject.Text + "',zaman='" + etxtzaman.Text + "',tadvin='" + etxttadvin.Text + "',datetolid='" + etxtdate.Text + "',taeed='" + ecmbtaeed.Text + "',tozihat='" + etxttozihat.Text + "' where codearchive=" + dataGridViewX1.Rows[dataGridViewX1.CurrentRow.Index].Cells[0].Value.ToString();