PDA

View Full Version : گفتگو: استفاده دیتابیس در شبکه

qhoqnose
دوشنبه 12 بهمن 1388, 08:04 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من شخصا در مورد استفاده اکسس در شبکه خیلی علاقه مندم ولی اینکه این کار چطور میشه اطلاعات کمی دارم برای همین از دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند خواهش میکنم همکاری کنن و یا اگه میتونن نحوه اتصال به شبکه و این که چطور میشه چند کاربر در یک دیتابیس به طور همزمان کار کنه رو اموزش بدن ، فکر میکنم این مشکل رو خیلی از دوستان داشته باشه
البته الان هم یه تاپیک از اقای ali190 هست در مورد front end and back end ، ولی من فکر کردم اگه سوالم اونجا مطرح کنم تاپیک ایشون از بحث اصلی خارج بشه

bita_ziba77
سه شنبه 13 بهمن 1388, 09:04 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من شخصا در مورد استفاده اکسس در شبکه خیلی علاقه مندم ولی اینکه این کار چطور میشه اطلاعات کمی دارم برای همین از دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند خواهش میکنم همکاری کنن و یا اگه میتونن نحوه اتصال به شبکه و این که چطور میشه چند کاربر در یک دیتابیس به طور همزمان کار کنه رو اموزش بدن ، فکر میکنم این مشکل رو خیلی از دوستان داشته باشه
البته الان هم یه تاپیک از اقای ali190 هست در مورد front end and back end ، ولی من فکر کردم اگه سوالم اونجا مطرح کنم تاپیک ایشون از بحث اصلی خارج بشه

با سلام
دوست گرامي جهت استفاده از اكسس در شبكه شما مي توانيد از 2 طريق استفاده نماييد:
1) Export جداول به Sql server
2)استفاده از جداول اكسس

شما بدين منظور مي توانيد از روش front end and back end استفاده نموده و بانك اطلاعاتي مربوط به گزارشات ، فرم ها و ريپورت ها را حتي در كامپيوتر كاربران به عنوان Interface قرار دهيد.
هر هنگامي كه كاربر ورود اطلاعات مي كند به صورت خودكار اطلاعات به جداول در داخل سرور منتقل مي گردد.
در رابطه با نحوه ساخت و همچنين Export جداول (در اكسس 2007 Move data) با جستجو در سايت مي توانيد اطلاعات زيادي را به دست آورديد.
من از اين روش استفاده نموده ام و مشكلي هم ندارد (حدود 30 كاربر)
با تشكر

sadeghpa80
دوشنبه 10 اسفند 1388, 14:12 عصر
با سلام
دوست گرامي جهت استفاده از اكسس در شبكه شما مي توانيد از 2 طريق استفاده نماييد:
1) Export جداول به Sql server
2)استفاده از جداول اكسس

شما بدين منظور مي توانيد از روش front end and back end استفاده نموده و بانك اطلاعاتي مربوط به گزارشات ، فرم ها و ريپورت ها را حتي در كامپيوتر كاربران به عنوان Interface قرار دهيد.
هر هنگامي كه كاربر ورود اطلاعات مي كند به صورت خودكار اطلاعات به جداول در داخل سرور منتقل مي گردد.
در رابطه با نحوه ساخت و همچنين Export جداول (در اكسس 2007 Move data) با جستجو در سايت مي توانيد اطلاعات زيادي را به دست آورديد.
من از اين روش استفاده نموده ام و مشكلي هم ندارد (حدود 30 كاربر)
با تشكر

با سلام
من خیلی سرچ کردم ولی چیز جالبی که بدردم بخوره نبود میشه این طریقه front end and back end رو به من آموزش بدید .
بعد یه سوال دیگه اگه بخوایم فرض مثال برای 2 مکان یکی در تهران و دیگری ورامین یه همچین چیزی راه انداخت جوابگو هست اگه هست چی کارکنم ؟
ممنون

sadeghpa80
سه شنبه 11 اسفند 1388, 14:52 عصر
با سلام
من خیلی سرچ کردم ولی چیز جالبی که بدردم بخوره نبود میشه این طریقه front end and back end رو به من آموزش بدید .
بعد یه سوال دیگه اگه بخوایم فرض مثال برای 2 مکان یکی در تهران و دیگری ورامین یه همچین چیزی راه انداخت جوابگو هست اگه هست چی کارکنم ؟
ممنون
یعنی کسی نیست جواب منو بده خیلی محتاجم:گریه:

ryonis
سه شنبه 11 اسفند 1388, 15:35 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
دوست عزيز به نظر من ابتدا خودت مي بايست بررسي كاملي از سيستم ات داشته باشي و اتفاقات آينده را در آن در نظر بگيري. مثلاً مسايلي از قبيل استفاده چند كاربر از يك فرم و ...
1- ساده ترين راه حل اينه كه سيستم رو بر روي يكي از كامپيوترها(مثلاً A) كپي كني و ساير كاربران از آن يك shortcut داشته باشن و در واقع از روي كامپيوتر A بخونن. ما اين روش غير فني و تا حدود بسيار زيادي ساده را حدود 3 تا 4 سال استفاده مي كرديم و مشكلي هم نبود.
اما اگه حجم فايلت بالا باشه (مثلاً بيشتر از 20MB) روش فوق، كندي بسيار زيادي را به بار مي آورد. :متعجب:

2- راه ساده بعدي استفاده از DataBase Splitter اكسسه. اين گزينه جداول رو از باقي ديتابيس جدا ميكنه و شما دو فايل خواهيد داشت.
front end و back end
مي تونيد با كپي كردن فايل back end در يكي از كامپيوترها جداول رو Share داشته باشيد. فايل ديگري هم فايلي است كه بايد روي سيستم ساير كاربران كپي نماييد. :گیج:

TOOLS>Database Utilities>Database Splitter

3- روش بعدي به استفاده از SQL و ساير ابزارهاي كمكي جهت تسريع در اجراي برنامه (مثل ODBC) اختصاص داره. اگه خوب بگرديد در همين تالار يك فايل PDF داريم كه خيلي خوب روش انتقال جداول به Sql رو توضيح داده. :تشویق:

اگر با دو روش فوق ( 1 و 2) مشكلتان حل نشد بفرماييد تا در خصوص بند 3 بيشتر صحبت كنيم :اشتباه:

sajjad_kochekian
سه شنبه 11 اسفند 1388, 20:35 عصر
TOOLS>Database Utilities>Database Splitter

[B]3-[/B

برای اینکه وقتی بانک ها رو جابجا می کنیم آدرس ها بهم میریزه باید چه کار کرد؟

microprolog-p96s
یک شنبه 10 بهمن 1389, 21:46 عصر
سلام دوست عزیز ryonis

اگه براتون امکانش هست در مورد روش سوم راهنمایی کنید ممنون میشم .

bita_ziba77
دوشنبه 11 بهمن 1389, 07:57 صبح
سلام دوست عزیز ryonis

اگه براتون امکانش هست در مورد روش سوم راهنمایی کنید ممنون میشم .

با سلام
به لينك زير مراجعه نماييد.

http://barnamenevis.org/showthread.php?222328-SQL-server-Microsoft-Access

با تشكر