PDA

View Full Version : سوال: خطا در load شدن viewstate

saradashti
دوشنبه 12 بهمن 1388, 12:53 عصر
سلام دوستان

من در سایتم وقتی روی یکی از کلیدها که داخل یک پنل هست , کیلیک میکنم, با این خطا مواجه میشوم:متفکر:
اصلا چرا این خطا رخ میدهد و راه حل آن چی هست؟
واقعا نیاز فوری به آن دارم :ناراحت:

Failed to load viewstate. The control tree into which viewstate is being loaded must match the control tree that was used to save viewstate during the previous request. For example, when adding controls dynamically, the controls added during a post-back must match the type and position of the controls added during the initial request.

dr.pantagon
دوشنبه 12 بهمن 1388, 14:37 عصر
به خاطر post-back هست خودش نوشته
یک شرط بزار توی فرم لودت
if not ispostback then
هر کاری می خوای بکنی
end if

mehdi.mousavi
دوشنبه 12 بهمن 1388, 14:40 عصر
سلام دوستان من در سایتم وقتی روی یکی از کلیدها که داخل یک پنل هست , کیلیک میکنم, با این خطا مواجه میشوم صلا چرا این خطا رخ میدهد و راه حل آن چی هست؟ واقعا نیاز فوری به آن دارم

Failed to load viewstate. The control tree into which viewstate is being loaded must match the control tree that was used to save viewstate during the previous request. For example, when adding controls dynamically, the controls added during a post-back must match the type and position of the controls added during the initial request.

سلام.
در واقع این خطا داره نشون میده که شما Control ای رو بصورت Dynamic به Structure خودتون اضافه کرده اید (توی Postback اولیه) و وقتی Postback رخ داده (مثلا Button ای زده شده)، دوباره اون کنترل رو به collection کنترلها اضافه کرده اید، اما اینبار، کنترل رو در جایگاه دیگه ای از ساختار اضافه کرده اید!

این مساله به Page Life Cycle در ASP.NET مربوط میشه، و پاسخ دادن به این سوال بدون دیدن نمونه کدی که باعث بوجود اومدن این خطا میشه، دشوار و تقریبا غیر ممکنه! لطفا کد خودتون رو ساده کنید، به نحوی که بازهم این خطا در اون رخ بده، سپس کد رو Submit کنید تا ببینم مشکلش چی هست.

موفق باشید.

saradashti
دوشنبه 12 بهمن 1388, 15:01 عصر
کدهایی که نوشتم را دوباره بررسی کردم.
چون در پنل , چندین صفحه ascx را همزمان بارگزاری میکردم , این مشکل براش پیش می آمد:متفکر:
وقتی این چندین صفحه را یکی کردم و فقط آن صفحه را load کردم , مشکل حل شد!

از طرف دیگه به خاطر بعضی عملیاتها , نمیتوانستم که در page load ام از if not ispostback then استفاده کنم.
برای همین بهترین کار یکی کردن صفحاتم و load کردن تنها یک صفحه در صفحه aspx ام بود!

ممنون از همه دوستان برای راهنمایی هایتان:لبخندساده: