PDA

View Full Version : بازکردن فایل ورد در richtext ?

dada_shi
دوشنبه 12 بهمن 1388, 19:41 عصر
دوستان چطور میتونم یک richtext یا هرچیزه دیگه ای داشته باشم که بتونم هم فایل ورد داخلش باز کنم و هم بتونم از ورد متنی رو کپی کنم و تمام خاصیت متن(رنگ-فونت و ...) حفظ بشه و بازم بشه ذخیرش کرد.
همه این چیزهایی که گفتم رو با فایل تکس معمولی میتونم انجام بدم ، مشکلم با فایلهای ورد و خصوصیات متنش هست.

miadpouyanfar
دوشنبه 12 بهمن 1388, 23:48 عصر
سلام
واسه باز کردن یه فایل ورد باید dll زیر را ابتدا add کرد :

Microsoft.Office.Interop
سپس آنرا using کرد و در پایان بوسیله تابع زیر میتوان فایلهای با پسوند doc و docx را باز کرد :

void OpenWord(string FName)
{
try
{
string str;
IDataObject Data1;
object nullobj, file;
Microsoft.Office.Interop.Word.Document wordDoc;
Microsoft.Office.Interop.Word.ApplicationClass WordApp = new Microsoft.Office.Interop.Word.ApplicationClass();
nullobj = System.Reflection.Missing.Value;
file = FName;
wordDoc = WordApp.Documents.Open(ref file, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj, ref nullobj);

wordDoc.ActiveWindow.Selection.WholeStory();
wordDoc.ActiveWindow.Selection.Copy();
Data1 = Clipboard.GetDataObject();
str = Data1.GetData(DataFormats.Rtf).ToString();
richTextBox1.Rtf = str;
}
catch (Exception ex)
{
MessageBoxEx.SunWay.Dialogs.MessageBoxEx.Show(ex.M essage, MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning, MessageBoxDefaultButton.Button2);
}
}

SMRAH1
یک شنبه 18 بهمن 1388, 18:12 عصر
سلام
مثال واضح تر از اینی که نوشته.دوست من کافیه یک فرم بسازی و یک richTextBox توش بذاری به نام richTextBox1 و بعد تابع بالا رو اضافه کنی (dll رو هم به پروژه اضافه کنی).و بعد تابع بالا رو در جای مناسب با پارامتر مناسب (آدرس فایل مورد نظر) فراخوانی کنی!همین! خیلی سخت نیست!
اگر به خطا خوردی بگو کجاش مشکل داری تا دوستان جواب بدن.
موفق باشی

dada_shi
دوشنبه 19 بهمن 1388, 00:16 صبح
تو قسمت catch (Exception ex)
ارور دارم.
اگر میشه یه فایلی که درست کار کنه برا دانلود بزارید.

AliRezaPro
دوشنبه 19 بهمن 1388, 08:49 صبح
بفرمایید،جای اون catch هم میتونید کد مورد نظر خودتونو بزارید

vahidm68
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 14:11 عصر
سلام من میخوام علاوه بر doc , فایل txt رو هم باز کنه ولی نمیشه ارور میده؟البته خودم کد txt رو نوشتم و کار میکنه .دنبال doc بودم که دست اقای علی رضا درد نکنه عالی بود برنامه ولی حالا میخوام این دو کد رو تلفیق کنم کامل ارور میده.عزیزان میشه راهنمایی کنید .مرسی