PDA

View Full Version : سوال در مورد گرافیک و کار با کارت گرافیک و پیکسل های صفحه نمایش

امید خطیبی
دوشنبه 12 بهمن 1388, 20:25 عصر
لطفاً به من بگویید چگونه باید در C++ با کارت گرافیک در برنامه Dos استفاده کرد.
یعنی این که من برنامه ای خیلی گرافیک بالا در محیط داس C++ می خواهم.
یک کتاب هم در مورد کار با گرافیک در C++ می خواهم که بدانم چگونه C++ با کارت گرافیک ارتباط برقرار می کند و با پیکسل های صفحه نمایش کار می کند لطفاً اگر موضوعی یا سایتی یا اگر کسی که می تواند به من کمک کند در این را بطه به من معرفی کنید تا مشکلاتم در این رابطه را بپرسم و اگر می توانید این موضوع را همانند موضوعات قبل حذف نکنید تا من جواب شما را بفهمم که باید چگونه سوالاتم را بپرسم واقعاً من کسی را می خواهم که در برنامه نویسی در C++ به من کمک کند و به این سایت روی آوردم پس به من کمک کنید لطفاً :قلب:

pswin.pooya
سه شنبه 13 بهمن 1388, 00:57 صبح
با C++ میتونی گرافیک در حد خوب رو کار کنی اما نه در محیط داس. گرافیک بالا و یا به عبارتی ازتباط با کارت گرافیک نیاز به درایور گرافیکی داره که بتونه دستورات رسیده به درایور رو برای کارت گرافیکی ترجمه کنه و اونها رو آماده پردازش کنه. اما با توجه به اینکه درایورهای گرافیکی حداقل به محیط های 32 بیتی نیاز دارن و حتی اگر با 16 بیتی هم کار کنن یه جعبه سیاه به شمار میرن و کسی به جزء سازنده اونها (مثل nvidia) در مورد نحوه عملکشون اطلاعاتی نداره و اونها هم دیگه برای داس درایور نمی سازن (حتی اگر فرض کنیم این کار امکان پذیر باشه).

کلا C++ تحت داس منسوخ شده (مثل خود داس) و هیچ کاربردی هم نداره.

در مورد پیکسلها. اگر فقط میخواین رنگ پیکسلها رو عوض کنین میتونین اط کتابخونه graphic.h توربو C استفاده بکنبد البته توی این حالت هم ماکزیمم از 256 رنگ ساپورت میشه.

amin1softco
سه شنبه 13 بهمن 1388, 07:16 صبح
مسلما اگه می شد 2 به توان 24 رنگ را در داس داشته باشیم دیگه هیچ فرقی با ویندوز نمی کرد و اینجا بود که بورلند درایور های سوپر وجی ای رو ارائه نکرد و در نتیجه یک شرکتی اومد این کار رو کرد و رایگان برای دانلود شما گذاشت :
Jordan Hargraphix Software’s SuperVGA/Tweak BGI drivers

منم برای شما ضمیمه کردم البته شما بهتره بری سراغه gdi32

prince0fpersia
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 00:17 صبح
دوستان اگر بخوام با سی++ و تو محیط ویندوز روی یک تصویر کار کنم چه طور میتونم اینکار رو انجام بدم؟

مثلا تعدادی پیکسل رو فیلتر کنم ... یا مثلا رنگ هر پیکسل رو بخونم و .......

one hacker alone
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 00:27 صبح
دوست عزیز این تاپیک قدیمی هست اگه تاریخش رو نگاه میکردی مربوط به 3 سال پیش هست و فکر کنم دوستان زیاد از این کارا استقبال نکنن
اما در جواب شما باید بگم چیزی که شما میخواین مربوط میشه به بحث پردازش تصویر پس از این کانال کارتون رو دنبال کنید اگه منبع غیر فارسی میخواین تو گوگل بزنید image proccessing

Ananas
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 00:33 صبح
سلام.
نممیدونم چطور با عکس تو اون محیط کار کنی ولی برای کارای گرافیکی که با کارت گرافیک انجام بشه از DirectX و مشخصا بخش Direct3D از اون استفاده میکنن.

prince0fpersia
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 00:54 صبح
بابا دیگه اینقدرم بی سواد نیستم

من فقط نمیخوام از الگوریتم های قبلیا استفاده کنم ... فقط میخوام ببینم با چه توابع و کتابخونه هایی تو سی++ میشه با پیکسل ها کار کردش