PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از crystalreport

hadisadaghatmehr
سه شنبه 13 بهمن 1388, 01:13 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یه برنامه نوشتم که دیتا بیس اونو روی سرور گذاشته ام و روی کلاینت ها فقط نرم افزار را نصب کرده ام من به راحتی می تونم از دیتا بیس روی سرور اطلاعات را بخوانم و یا در آن درج کنم ولی هنگامی که می خوام یک گزارش با استفاده از crystal report بگیرم که نیاز به اتصال به دیتابیس دارد از کاربر کلاینت user و پسورد می خواهد این user و پسور مال چیه و چطوری می تونم حذفش کنم.ممنون

DoDoklak
سه شنبه 13 بهمن 1388, 11:28 صبح
به احتمال زیاد مشکل از کانکشن استرینگ هستش.
حالا شاید بگید پس چرا قسمتهای دیگه راحت کار میکنه!
این مشکل برمیگرده به زمان طراحی فرمهای کریستال ریپورت.
زمانی که فرمهای چاپی را طراحی میکنید ،کانکشن استرینگ مربوطه هم برای ارتباط با سیستم مبدا تنظیم میشه.جهت اطمینان تست کنید اگر برنامه رو خود سرور چاپ کرد و تو کلاینتها دچار مشکل شد همینه.
برای رفع مشکل شما باید هنگام چاپ از کانکشن استرینگ جاری استفاده کنید و به صورت داینامک بتونه تغییر کنه و هنگام چاپ کانکشن جدید رو به کریستال بدید تا از اون استفاده کنه.

hadisadaghatmehr
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 00:31 صبح
با تشکر از راهنمایت
ولی من روی کلاینت sqlserver نصب نکرده ام تا datasource رو local کنم که هنگام چاپ از اون استفاده کنه همونطور که عرض کردم من روی کلاینت فقط نرم افزار رو نصب کرده ام

DoDoklak
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 09:04 صبح
ولی من روی کلاینت sqlserver نصب نکرده ام تا datasource رو local کنم

منم نگفتم که رو کلاینت SQL SERVER نصب کنی. منظورم زمان طراحی فرمهای کریستال ریپورت در سیستمی است که برنامه نوشته شده است.شما یکبار این حالت رو بررسی کن تو سیستمی که SQL SERVER نصب هست منظورم سرور شرکت مورد نظر است یک صفحه چاپ کن اگه چاپ شد اشکال از کانکشن استرینگ هست که با روش که قبلا گفتم حل میشه.
ولی اگه تو سرور هم چاپ نکرد کلا چاپها اشکال دارن. و به احتمال زیاد در این حالت شما کانکشن استرینگ رو به صورت ثابت معرفی کردید و فقط تو سیستم خودتون کار میکنه

hadisadaghatmehr
دوشنبه 26 بهمن 1388, 00:11 صبح
منم نگفتم که رو کلاینت SQL SERVER نصب کنی. منظورم زمان طراحی فرمهای کریستال ریپورت در سیستمی است که برنامه نوشته شده است.شما یکبار این حالت رو بررسی کن تو سیستمی که SQL SERVER نصب هست منظورم سرور شرکت مورد نظر است یک صفحه چاپ کن اگه چاپ شد اشکال از کانکشن استرینگ هست که با روش که قبلا گفتم حل میشه.
ولی اگه تو سرور هم چاپ نکرد کلا چاپها اشکال دارن. و به احتمال زیاد در این حالت شما کانکشن استرینگ رو به صورت ثابت معرفی کردید و فقط تو سیستم خودتون کار میکنه
آقا مشکل حل شد راه حل این بود که هر کاربری که وارد دامین شده باید تو قسمت users sql server با همون نام کاربر تعریف بشه ممنون از راهنمایی که کردین:قلب: