PDA

View Full Version : استفاده از wheel موس برای تغییر مقدار عددی Textbox

moos111
سه شنبه 13 بهمن 1388, 20:13 عصر
دوستان سلام

یک مشکلی داشتم من از یکسری توابع برای استفاده از غلتک موس کمک گرفتم این توابع در برنامه بدون مشکل کار می کند ولی وقتی می خواهم برنامه را ببندم اگر روی دکمه close کلیک کنم بدون مشکل برنامه بسته میشه ولی اگر از یک کلید مثل کلید X استفاده کنم علاوه بر برنامه ، ویژوال بیسیک هم بسته میشه می خواستم ببینید مشکلش از کجاست (این موارد وقتی اتفاق می افته که از غتلک موس برای کم و زیاد کردن مقدار استفاده کرده باشیم ) و دیگه اینکه می خوام وقتی موس در محدوده خود تکس باکس است غلتک موس کار کند (نه در خارج از فرم یا تکس باکس) و در غیر این صورت غیر فعال بشه .

ممنون می شم اگه بتونید کمکم کنید ؟

moos111
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 18:19 عصر
کسی نمی تونه بفهمه مشکل این تابع از کجاست ؟
http://www.qtl.co.il/img/copy.png

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 22:14 عصر
سلام،
اگر فرم 2 رو به صورت Modal فراخوانی نکنید مشکل حل میشه!

moos111
شنبه 17 بهمن 1388, 10:53 صبح
دوستان سلام
چه طوری میشه کاری کرد که وقتی موس در محدوده خود تکس باکس است غلتک موس کار کند و در غیر این صورت غیر فعال بشه (وقتی موس در خارج از فرم یا تکس باکس غیر فعال بشه)

xxxxx_xxxxx
شنبه 17 بهمن 1388, 18:47 عصر
برنامه رو با تغییرات جزئی ضمیمه کردم. زمانی که موس روی label اصلی که روی فرم قرار گرفته حرکت کنه، Index_C یک عدد به غیر از ایندکس های موجود میگیره (مثل 999) بعد تو تابع mouse wheel ایندکس رو چک می کنیم اگر 999 نبود اونوقت mouse wheel عمل کنه.

البته اگر رویداد های MouseIn و MouseOut رو برای تکست باکس ها شبیه سازی کنید بهینه تر هست.
برای این دو جستجو کنید